Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co zamiast nawigacji?


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się co wstawić zamiast fabrycznej nawigacji z ekranikiem wysuwanym z deski rozdzielczej.

Nawigacja jest ultra nieaktualna i nie funkcjonalna. 

Czy ktoś może kojarzy jakieś radio z osobnym tableto-ekranikiem żeby można było to podmienić? Myślałem nawet nad jakimś Joyingiem i dać ekran na długiej taśmie.

Jestem otwarty na pomysły.

maxresdefault.jpg

Edytowane przez PatiEK
edycja zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chciałem wywalić całość, z radiem i zastąpić czymś jednym. Np takim:

https://www.joyingauto.eu/8-inch-single-din-car-radio-upgrade-android-auto-4g-head-unit.html

Ekranik na długim kablu wstawić tam gdzie teraz nawigacja, a samo radio schować pod zaślepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej dedykowane radio 2 din (Wysyłka z UK):

Radio 2din Megane II

Film:

Film 2din

Film II

Starą nawigację wywalasz i kupujesz zaślepkę albo wyświetlacz monochromatyczny. 

 

Drożej (wysyłka z Polski):

Nawigacja w miejsce fabrycznej.

Film:

Carvocal

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, PatiEK napisał:

Ma być funkcjonalnie.

Średnia ta funkcjonalność jak nie będzie zmiany programów radiowych czy regulacji glośności z kierownicy.O w linku sylwka jest.

Edytowane przez krzychu73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzychu73 napisał:

będzie zmiany programów radiowych czy regulacji glośności z kierownicy

W obydwu wersjach jest sterowanie z kierownicy.

3 godziny temu, PatiEK napisał:

Ekranik na długim kablu wstawić tam gdzie teraz nawigacja, a samo radio schować pod zaślepką.

W tym uniwersalnym prawdopodobnie nie będzie sterowania z kiery. A reszta to rzeźba za większą kasę.

Zobacz jeszcze to:

https://megane.com.pl/topic/75293-neerek-black-megane-ii-gt-20t-2007r-—update-to-rs—/?do=findComment&comment=566311

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż pójdę do samochodu cyknąć fotkę jak zastąpiłem carminata Navroad S6 :D

Ogólnie próbowałem zabaw z podmianą bebechów, bo chciałem żeby mechanizm został. Niestety zanim się to otworzy, zamknie to czas mija. Po za tym na Clipie świeci się błąd nawigacji. Postanowiłem urzeźbić ramkę i z 3-ch paneli wyszedł mi jeden taki jak poniżej. Do tego Navroad z możliwością podłączenia kamery cofania i wszystko zamknęło się póki co w 300 zł!!! Opalarka, kleje typu płynny plastik papiery ścierne trochę włókna szklanego. Czas na wykonanie to 3 dni. Pozostał mi jeszcze czarny flok żeby nie było dużych refleksów i ogólnie by się to ładnie prezentowało. Radio mam pozostawione fabryczne, by na wyświetlaczu zegarów wszystko działało. Pogrzebałem w sofcie by zmienić logo, wywalić dźwięk powitalny i wgrałem AutoMapę i śmigam. Aktualizację wykonuję poprzez kabel USB, którego końcówka jest w okolicach gniazda OBD. Drugi kabel ten zasilający jest puszczony pod zapalniczką i podłączony niezależną ładowarką. Dodatkowo gdyby się coś zrąbało, albo żeby wyłączyć navi dorzuciłem w widocznym miejscu (po lewej) switch wł./wył.

 

Najlepszym sposobem na dobrą nawigację jest nie podłączanie jej do instalacji auta! W moim przypadku kiedy będę chciał to wrócę do oryginału, ale wątpię żeby to kiedykolwiek nastało ze względu na brak aktualizacji.

 

 

amaa (1).jpg

amaa (2).jpg

amaaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Dnia 3/21/2020 o 08:21, szymekwt19i napisał:

Aż pójdę do samochodu cyknąć fotkę jak zastąpiłem carminata Navroad S6 :D

Ogólnie próbowałem zabaw z podmianą bebechów, bo chciałem żeby mechanizm został. Niestety zanim się to otworzy, zamknie to czas mija. Po za tym na Clipie świeci się błąd nawigacji. Postanowiłem urzeźbić ramkę i z 3-ch paneli wyszedł mi jeden taki jak poniżej. Do tego Navroad z możliwością podłączenia kamery cofania i wszystko zamknęło się póki co w 300 zł!!! Opalarka, kleje typu płynny plastik papiery ścierne trochę włókna szklanego. Czas na wykonanie to 3 dni. Pozostał mi jeszcze czarny flok żeby nie było dużych refleksów i ogólnie by się to ładnie prezentowało. Radio mam pozostawione fabryczne, by na wyświetlaczu zegarów wszystko działało. Pogrzebałem w sofcie by zmienić logo, wywalić dźwięk powitalny i wgrałem AutoMapę i śmigam. Aktualizację wykonuję poprzez kabel USB, którego końcówka jest w okolicach gniazda OBD. Drugi kabel ten zasilający jest puszczony pod zapalniczką i podłączony niezależną ładowarką. Dodatkowo gdyby się coś zrąbało, albo żeby wyłączyć navi dorzuciłem w widocznym miejscu (po lewej) switch wł./wył.

 

Najlepszym sposobem na dobrą nawigację jest nie podłączanie jej do instalacji auta! W moim przypadku kiedy będę chciał to wrócę do oryginału, ale wątpię żeby to kiedykolwiek nastało ze względu na brak aktualizacji.

 

 

amaa (1).jpg

amaa (2).jpg

amaaa.jpg

Nieźle, a jak z ustawianiem zegarka? Niby nic, ale jak sobie z tym poradziłeś? 

Druga sprawa, dźwięk z nawi gra w głośnikach samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pozostawioną wiazkę pod wyświetlacz carminata i zmieniam, a co do wpięcia się w głośniki to nie ma sensu. Głośnik navroad-a daje radę nawet nie trzeba otworów robić w obudowie. Korzystam tylko z nawigacji w moim przypadku AM PL i kamery cofania, do słuchania muzyki mam zmieniarkę. Ogólnie za tak niską cenę nie narzekam na te wady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!