Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Weryfikacja odczytu z sond lambda


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od dłuższego czasu borykam się z problemem nierównej pracy silnika 1.6 16V na benzynie (auto posiada instalację LPG). Na gazie silnik pracuje równo i miarowo.

Dodatkowo spalanie w mieście według wskazania komputera to 17l/100km przy w miarę spokojnej jeździe. Przeskanowałem samochód za pomocą

interfejsu ELM i programu OBD Auto Doctor - nie ma żadnych błędów, ani podczas pracy na benzynie ani na LPG, zastanawiają mnie jednak odczyty z

sondy lambda - załączam zrzuty ekranu. Czy aby jedna z nich nie wskazuje objawów zużycia? Czy może to mieć wpływ na płynność pracy silnika?

 

LPG:

LPG.png

 

Benzyna:

Benzyna.png

Edytowane przez rlenski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie sondy lambda pracują poprawnie (lepszy byłby wykres zwłaszcza pierwsza O1 bank 1). Trochę wysokie podciśnienie - sprawność filtru powietrza. Katalizator żyje i ma się całkiem dobrze. Trzeba przyjrzeć się zmiennym fazom.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słuszna uwaga @szwagier24a

Wszystko jest jest dobrze z wyjątkiem prawie dwukrotnie większego podciśnienia mapa (on jest do wymiany) - stąd takie duże wskazanie spalania. Zmienne fazy pracują prawidłowo o czym świadczą idealne obroty biegu jałowego. Nierówna praca może być spowodowana  za bogatą mieszanką paliwowo powietrzną, bo sama przepustnica też jest dobrze.

Możliwe, że to niewymieniany filtr powietrza jest tego przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba doprowadzić instalację PB do porządku, nie ruszać LPG. Porównał bym co pokazuje MAPsensor LPG - czy podciśnienie pokrywa się w obu przypadkach.

Niestety nie znam się na korektach. Wynikowa faktycznie za bogato. Z mojego skromnego doświadczenia czas wtrysku benzyny na wolnych obrotach około 3,5 ms. Jeżeli krótszy czas to za bogato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!