Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dołożenie elektrycznych tylnych szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jak @aniewanapisał, musisz aktywować child lock, czyli:

 

9. Aktywacja przycisku, by pasażerowie z tyłu nie mogli się bawić szybami:

- w Driver Door Control Module -> aktywacja dwóch parametrów z Child Lock LED w nazwie.

 

Jeżeli chodzi o ELM327, ja używam takiego na bluetooth'u. Na znanym portalu aukcyjnym kosztuje poniżej 30 zł z przesyłką. Działa z androidem, nie działa z iPhonami,

obraz.thumb.png.7eaaba86bd815c9da8c4915394351c16.png

Edytowane przez mat_79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sobie o czymś takim przypomniałem:

 

********************************************************************************************************************

 

UWAGA na start: u mnie w Ecu Tweaker lista poniższych opcji jest "odwrócona", tzn. jak ustawiam Super Lock, to w rzeczywistości ustawiam Temperature, a jak Folding - to tak na prawdę Mirror Defrosting itd.

 

Super Lock - (w rzeczywistości Temperature) wciskasz na karcie dwa razy zamknięcie i wtedy nawet ciągnąc za wewnętrzną klamkę nie da się otworzyć auta

Folding - (w rzeczywistości Mirror Defrosting) składanie lusterek

Window Rear - (w rzeczywistości Child Lock LED) sterowanie tylnymi szybami

Child Lock LED BCM param - (w rzeczywistości Puddle Lamp) ???

Puddle Lamp - (w rzeczywistości Child Lock LED BCM param) lampka w drzwiach kierowcy

Child Lock LED - (w rzeczywistości Window Rear) kontrolka włączonego zabezpieczenia przed otwarciem tylnych drzwi i okien

Mirror Defrosting - (w rzeczywistości Folding) grzanie lusterek

Temperature - (w rzeczywistości Super Lock) temperatura na ekranie nawigacji (radia)

 

Config DCM - 0101

 

********************************************************************************************************************

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie może być coś na rzeczy bo jak się bawiłem programowaniem to wykasowało mi zegarek na wyświetlaczu i lampka drzwi kierowcy szalała. Ale po wypięciu kostki drzwi przód kierowcy jakoś wracało do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem, że w module drzwi kierowcy nie można zmienić tylko jednego parametru. Zawsze należy zaznaczyć wszystkie opcje jakie są w danym pojeździe a najlepiej wszystko klikać na "Activation".

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

SUKCES, tylne szyby działają tak jak trzeba, z panelu kierowcy oraz z przycisków z tylnych drzwi. Nie wiem jak to do końca było ale zaprogramowałem wszystko w module drzwi na 1. Jak na razie podłączone wszystko na sztukę i działa nawet blokada szyb "Child Lock". Jutro przerobię wiązki na gotowo. Tak więc serdeczne podziękowania za zaangażowanie kolegów @aniewa, @mat_79.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Też zastanawiam się nad dołożeniem elektrycznych szyb tylnych. Zacząłem od sprawdzenia bezpieczników - są. Pytanie brzmi czy wiązki są ok, bo porównywałem ze zdjęciem kolegi i trochę się różnią pinami. I nie chodzi mi o różnice między lewą, a prawą stroną. Zdjęcie poniżej.

IMG_20210516_131517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz więcej pinów, a wśród nich - wszystkie, które mam ja :) Zapewne masz elektryczne sterowanie blokadą child lock. Wniosek - masz w budzie instalację do elektrycznych szyb.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź. Chciałbym zrobić taką listę rzeczy do kupienia przy wymianie szyb na elektryczne, może komuś się przyda.

1) Podnośnik szyb (silniczek).

2) Wiązka przewodów drzwi 

3) Przycisk sterowania lewy i prawy tył.

4) (opcja) Przełącznik szyb panel sterowania kierowcy z czterema przyciskami. 

Czy jeśli chodzi o podnośnik szyb to potrzebny jest sam silniczek czy metalowy mechanizm też jest potrzebny? Czy wykorzystuje się mechanizm, który jest już w środku do podnoszenia szyb poprzez kręcenie korbą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest silnik razem z przekładnią - ale nie widziałem innych w sprzedaży. Chyba nikt tego nie rozmontowuje na silnik i przekładnię.Na portalach aukcyjnych, po wpisaniu "silnik elektrycznych szyb" wyświetlają się właśnie komplety.

obraz.thumb.png.85981892aa2d787f8906c0b274b4c1bc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wojtek0490 napisał:

Dzięki kolego za odpowiedź. Chciałbym zrobić taką listę rzeczy do kupienia przy wymianie szyb na elektryczne, może komuś się przyda.

1) Podnośnik szyb (silniczek).

2) Wiązka przewodów drzwi 

3) Przycisk sterowania lewy i prawy tył.

4) (opcja) Przełącznik szyb panel sterowania kierowcy z czterema przyciskami. 

Czy jeśli chodzi o podnośnik szyb to potrzebny jest sam silniczek czy metalowy mechanizm też jest potrzebny? Czy wykorzystuje się mechanizm, który jest już w środku do podnoszenia szyb poprzez kręcenie korbą?

Cześć, chyba miałbym wszystko co potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szyby do wymiany podnośnika nie trzeba wyjmować. Opuść ją, odkręć mocowanie do podnośnika, następnie ręcznie ją podnieś i zablokuj (klin między szybę a wewnętrzną uszczelkę albo taśmą przez ramkę drzwi u góry).

Po zdjęciu boczka zobaczysz czy mechanizm ręczny wygląda tak jak elektryczny. Jeżeli nie to musisz go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie. Czy gniazdo/wtyczka od auta z hf jest 6 pinowa, a gniazdo/wtyczka od auta bez hf jest 4 pinowa? Chodzi mi o wtyczkę/gniazdo do zamka. Czy ma ktoś może zdjęcie tej wtyczki 4 pinowej? Będę musiał ciąć przewody, bo mam gniazdo 4 pinowe, a wtyczkę 6 pinowa i potrzebuję układ numeracji pinów, żeby zastosować się do rad z tutoriala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!