Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dołożenie elektrycznych tylnych szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Do Hands Free jest jeszcze jedna wtyczka, osobna.

To już od wyposażenia zależy czy masz zamek 4- czy 6- pinowy.

Sprawdź miernikiem, który przewód w Twojej wtyczce zamka łączy się z wtyczką w słupku.

Później porównaj z nową wiązką, przełóż piny, żeby było tak samo, podmień kostkę 6 na 4 pinową i powinno działać bez wymiany zamków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 4-pinowej wiązce do zamka są dwa obwody: jeden steruje oświetleniem wnętrza, a drugi - otwieraniem/zamykaniem zamka. Nieco mylące może być to, że są niby dwie masy. "Niby" - bo jedna masa się zmienia w zależności, czy zamek jest otwierany, czy zamykany. Ja szukałem metodą prób i błędów. Nie jest zbyt dużo kombinacji, więc to kilka - kilkanaście minut.

W wiązce 6-pinowej dochodzi jeszcze dwużyłowy obwód sterowania blokadą zamka. W związku z tym, jeżeli nowa wiązka jest bogatsza, 6-przewodowa, to dwa przewody nam zostaną nieużywane. Trzeba je zaizolować i zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kostkę z 6pin na 4 pin. Zamek centralny działa. Drzwi się zamykają. Niestety mam problem, bo elektryczne szyby działają tylko z panelu kierowcy. Przycisk blokady zamka nie działa wcale (nie świeci się). Od pasażerów z tyłu przyciski od szyb nie działają. Zajechałem do gościa, który programuje i powiedział, że nie widzi (nie ma) opcji do włączenia elektrycznych szyby tylnych. Niestety nie wiem na jakim sofcie robił. Sugerował, że to wina wiązki, że może prąd nie dochodzić. W ASO powiedzieli, że 150 zł podłączenie bez gwarancji, że cokolwiek zrobią, mega dziadostwo. Chciałem uniknąć podłączania samemu elma, trochę obawiam się, że coś mogę nie tak zrobić, ale nie widzę innej możliwości. Generalnie bardzo ciężko kogoś znaleźć w okolicy Białegostoku, żeby mi pomógł. Obdzwoniłem wiele miejsc i albo nie odbierają telefonów, albo mówią, że tym się nie zajmują, bo to się nie opłaca. 

Edytowane przez wojtek0490
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELM 327 i program Ddt4all. W sterowniku drzwi zaznaczyć obecność elektrycznych szyb tylnych i blokady rodzicielskiej. Należy pamiętać, że w tym sterowniku zawsze trzeba zaznaczać wszystkie obecne parametry. Nie można zmienić tylko jednego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić elma. Sprawa wygląda tak. Po pierwsze elmem udało mi się aktywować funkcje domykania szyb po dwukliku, wcześniej było to niedostępne. Niestety, ale nie udało mi się aktywować szyb z tyłu. Poniżej zrzuty ekranów. Wydaję się, że wszystko powinno być ok, ale szyby nie chodzą z przycisku pasażera jedynie z panelu kierowcy. Przełożyłem przycisk z przodu od pasażera do tyłu (ta sama wtyczka) tylko większy rozmiar i niestety nie jest to wina przycisku. Może coś źle połączyłem? Ale z tego co mówiliście to nie powinno być problemu, jedyna wtyczka którą zmieniałem to ta od zamka

Screenshot_2021-06-04-11-01-33-110_org.quark.dr.canapp.jpg

Screenshot_2021-06-04-11-01-10-145_org.quark.dr.canapp.jpg

 

Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc. Udało się. Generalnie po aktywacji nie było reakcji. Ale przejechałem się i w pewnym momencie kliknąłem na ikonę blokady tylnych drzwi no i okazało się że świeci się. Ze swojej strony chciałbym podpowiedzieć, że żeby ściągnąć korby trzeba było wyjąć zawleczkę bez wyjścia korby z drzwi nie wyjdą. Jak znajdę wrzucę rozpiskę jak podłączyłem zamek, bo zrobiłem to po swojemu.

 

Musiałem przerabiać wiązkę. Gniazdo zamka miałem 4 pinowe, a wtyczka 6 pinowa. Z sześciu przewodów w wiązce dokładanej dwa są zbędne. W wiązce dokładanej przewody prowadzące do zamka muszą iść w te same miejsca, co w oryginalnej. Wypiąłem wiązkę pierwotną, aby zobaczyć, co gdzie idzie. Numery 1,2,3,4 odpowiadają pinom w kostce zamka (są numerowane). Po przecięciu wiązki 6 przewodowej należy miernikiem sprawdzić, który jest który i podłączyć według zdjęcia. Zdjęcia wziąłem z internetu, naniosłem cyfry. Należy sprawdzić wszystko przed podłączeniem, tak, żeby nie było zwarcia (twoja wiązka może być inna niż moja), aczkolwiek u mnie było wszystko ok.
Dodam jeszcze, że fajna metoda na łączenie przewodów to złączka termokurczliwa z cyną. Nie trzeba bawić się w lutowanie. Zarabiamy przewód wkładamy w koszulkę opalarką podgrzewamy cyna się roztapia i gotowe.

 

prawa pasażer.png

kierowca lewa.png

Edytowane przez wojtek0490
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!