Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi 16cali do Megany i nie tylko.


Renia08

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam. Chciałbym zmienić felunek do swojej Meganki bo w moich aktualnych nie podoba mi sie ET. Planuje coś w oryginale 16 cali bo akurat mam 2x komplety zima, lato opony. I chce się pozbyć moich aktualnych felg. 

Ile mogę wołać za te felgi? Mam identyko. Stan BDB-

d116296f4c6084d2fcb57e3a5c0b.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem niezła kwota. Szkoda, że tak mało jest felg do wyboru. Szukam oczywiście używane. 17 cali nie mogę kupić bo nie stać mnie na 2 komplety nowych opon, tak samo z drugim kompletem felg, gdyż te są na pierścieniach centrujących :( i miałbym lipe na przejściu, zima-lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się te 2 komplety

FELGI-ALUMINIOWE-RENAULT-MEGANE-III-17-5X114-3.jpeg

felgi-aluminiowe-17-cali-5x114-3-et-49-renault-megane-laguna-scenic.jpg

Ewentualnie jeden komplet na zima lato

 

Felgi-aluminiowe-RENAULT-MEGANE-III-SCENIC-III-16.jpeg

A ten totalnie odpada, strasznie słabe

felga-felgi-aluminiowe-16-megane-iii-scenic-iii-4779879357.jpg

Zależy mi na tym, żeby nie zmieniać opon bo mam Crossclimaty, i na zimę dodatkowo jeden komplet. A aktualnie mam pierścienie centrujące i lipa z drugim kompletem felg...

Nie będę co sezon kupował nowych pierścieni bo zapewne będą się łamać. 

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie są spoko, w dodatku mają ET, że felga wygląda płasko, a nie środek wydęty. Ale felgi + 2 komplety opon zima latoz to nuz spory wydatek. Na aucie mam jedne jedyne te co dodałem, więc odpada sprzedaż bo auto na pustakach będzie stać. 

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dużo jeździsz, Ja dużo, ale jak zjadę teraz letnie opony ( zimówki właściwie też pewnie jeszcze z sezon i do wymiany) to przechodzę na wielosezon. Jeżdżę dużo ale sama wymiana u mnie 2 krotna w roku to prawie 200zł. W góry się nie wybieram, szczególnie zimą, więc spokojnie wielosezon da radę. Poprzednia zima była na tyle łagodna, że aż żałuję że nie przelatałem jej na letnich. Ogółem zdaje sobie sprawę, że zmiana felg + kupno do nich opon to wydatek nie mały dlatego jak już miałbym zwiekszać cal felgi to poszedłbym po najniższej lini oporu i z szrotu wydłubał w miare proste stalówki na zimę, i tak 16 będą lepsze na zimę niż 17. Na lato 225/45 tak jak mam aktualnie, i auto gokart, nie wiem jak jest w przypadku meganki 5 dzwiowej bo wydaje mi sie coupe siedzi niżej, ale nie zamieniłbym na nic innego, aż żałuje że auto ma tylko 110 kucy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meganka moja właśnie siedzi coś za wysoko. Mam 205/55/16, ale na dolach czuje, że coś twarda jest moja Megi. Może jakbym strzelił na ciemny grafit te moje Alusy to by mi się bardziej podobały. Lubię ET jak jest wklęsłe albo wyrównane.  225 to chybs trochę za duże kloce jak na 110km. Chociaż pewnie nasze nie mają nominału tylko trochę mniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee nie spokojnie sobie radzi, trzymanie w zakrętach mam takie, że tam gdzie inni hamują mocniejszymi autami, przelatuje bez wciskania hamulca. Plus też taki, że spod świateł nie kreci kołami bez sensu, kontrola trakcji miga mi tylko zima, ale wtedy są i inne warunki, i opony. Te swoje felgi oddam do renowacji może za miesiąc dwa, zaciski pomaluje. No i auto dostanie polerke. W tym roku pewnie przekroczę 200k wiec auto praktycznie niesprzedawalne. Zatrzymań sobie bo mam bardzo duży sentyment do tego samochodu, a szczerze mówiąc na te robotę co robi to kosztuje mnie bardzo małe pieniądze.

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Renia08 napisał:

Meganka moja właśnie siedzi coś za wysoko. Mam 205/55/16, ale na dolach czuje, że coś twarda jest moja Megi. Może jakbym strzelił na ciemny grafit te moje Alusy to by mi się bardziej podobały. Lubię ET jak jest wklęsłe albo wyrównane.  225 to chybs trochę za duże kloce jak na 110km. Chociaż pewnie nasze nie mają nominału tylko trochę mniej :D

Jak Ci twardo na 16 to nie zmieniaj na 17. bo będzie jeszcze bardziej.
Jednak jak jest niski profil to jest dobre trzymanie w zakrętach. MAm 225/45 na 17 i auto sie klei do asfaltu na zakrętach.
Na ekspresówkach jak są luki i ograniczenia do 90/110 lecisz na tempomacie 150 nawet sie nie przechyla.
Ale jelsi robisz km głównie po dziurawym mieście to bezsensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 chciałem dla wyglądu, no bo kiepskie te moje. W dodatku za bardzo schowane w nadkolach. Twarde te Meganki są, nawet na tych 16 w zakrętach jest spoko, trzyma się i nie buja. Moja ma już 200700km, pykło w tym roku. Miałem zamiar sprzedawać, ale aktualnie zamówiłem już drugą od 2 lat chłodnice klimy i jak już zrobię, to raczej to auto ma u mnie dożywocie hah. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga chłodnica klimy to jeszcze nie powód do nie sprzedaży auta. U mnie popłynę trochę w koszt jeśli chodzi o megankę i z tego powodu zostawię ją sobie, koniec końców może nawet ją przemaluję dlatego nie bardzo mi się klei użerać się z januszami którzy powiedzą, że skoro coś malowane to składane z 3 przystanków i wozu drabiniastego. Ja bym zaczął od kupna stalówek na zimę, założył na nie zimówki i w czasie zimy sprzedał alu z oponami a na wiosnę kupiłbym alu 17 i jakieś przyzwoite oponki. Dużą zaletą szerokiej opony 225/45 chociażby jest trzymanie na zakrętach jak ktoś już wyżej napisał zamiast 120 na łuku autostrady mam na liczniku 150 i nie muszę się martwić bo auto gokart, ale coupe chyba siedzi troche niżej niż standardowa meganka o ile się nie mylę. Wadą tych opon jest fakt, że jeżdżąc przez lato na takiej gumie i non stop włączoną klimatyzacją na "soft" bardzo ciężko nawet w trasie ( do 150km/h) zejść mi poniżej 10L gazu na setkę, przeważnie to jest właśnie 10/10.5L

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czik3n napisał:

Ja bym zaczął od kupna stalówek na zimę, założył na nie zimówki i w czasie zimy sprzedał alu z oponami a na wiosnę kupiłbym alu 17 i jakieś przyzwoite oponki.  

 

Też tak sądzę, zima tylko stalówki , większa żywotność tarcz i kloców , mniej ochlapane sola i czymś do niej podobnym jak jest ciapa na drodze zimą.

generalnie na zimę nie sprzedaje się letnich opon , martwy dla nich sezon i ceny są małe , na wiosnę rosną i wtedy luty marzec się wystawia takie koła,opony kiedy robi się na nie boom i na odwrót jeżeli chodzi o zimówki tez nie latem a wczesna jesienią.

fakt faktem ze 17 nastki renault są miękkie i podatne na krzywienie się podczas jazdy po nierównych drogach , dziurach , torowiskach , ale za to tanim kosztem idzie je prostować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!