Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grand Scenic II 1.6 16V


krzyjac

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam nowego auta zamiast mojego Passata, budżet trochę ograniczony bo muszę wykończyć mieszkanie i potrzebuję czegoś wiekszego niż Passat w sednia który bagażnik ma duży ale niepraktyczny.

 

Znalazłem takie coś:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-grand-scenic-1-6-16v-grang-dlugi-7-osobowy-klimatronik-chlodzi-ID6Dfb6Z.html

 

Cena jest atrakcyjna, wielkość i wyposażenie mi wystarczy w zupełności. Jaka jest wasza opinia? Wielką zaletą jest fakt, że potrzebuję samochodu na szybko a ten jest dosyć blisko - nie muszę jechać pół Polski, żeby się przekonać, że to przystanek złożony z trzech innych samochodów.

 

Oczywiście czas to pieniądz i chciałbym wiedzieć, czy w ogóle warto się przejechać i go obejrzeć - na co zwrócić uwagę i o co pytać.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad po drugiej stronie ulicy sprzedawał Espace 2.0dCi Nie wiem czy ten samochód jest jeszcze do sprzedania, bo nie widzę karteczki którą woził natomiast wiem, że ten samochód jest w dobrej kondycji i że on o niego dba. Ze względu na sytuację rodzinną jest on teraz sam i ten samochód jest niepotrzebnie duży. Jak będziesz zainteresowany napisz na priv to się dowiem i w razie co skontaktuje was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sam nie wiem jak to jest z tymi dieslami, sąsiad świadomie kupił Peżota z dieslem mimo, że do pracy ma 2 km po mieście. Jeździ już 3 rok i nic. Mogłoby się wydawać że powinien się już dawno zepsuć, a nie dzieje się nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale po doświadczeniach moich znajomych nie wziął bym diesla na takie jeżdżenie jakie ja stosuje, wole się nie wpakować w kosmiczne koszta bo Twój znajomy ma szczęście a ja tego szczęścia mogę nie mieć :(

 

Z drugiej strony Espace chyba jest większy od GSa ale czy dużo większy? Nie będę miał wrażenia jazdy PKSem?

Edytowane przez krzyjac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krzyjac napisał:

- na co zwrócić uwagę i o co pytać.

Silnik jest sprawdzony i trwały,

Brak informacji o bez wypadkowości auta,

Czy komputer nie wykazuje błędów ?,

   - czy ma oryginał szyby i pasy?
   - czy silnik równo pracuje ?
   - czy auto dobrze się zbiera i jedzie prosto?

   - ile trzeba włożyć aby jeździć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki standard.

Czy GS ma jakieś ficzery które mogą mnie zaskoczyć  a wiedząc o nich mogę negocjować cenę?

Czy 6800 nie jest za niską kwotą za GSa? Pytam, bo patrze ogólopolsko na ten temat i widzę, że raczej poniżej średniej ta wartość - za tyle stoi z reguły zwykły Scenic II. Ale może po prostu jest tak wyceniony przez komis bo auto jest zarejestrowane w PL a nie sprowadzony z Niemiec czy innych części zachodniej Europy.

Edytowane przez krzyjac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena ni jest niska za ten rocznik i ten przebieg i wyposażenie standard rzekłbym ze nawet drogawo , chociaż teraz auta zdrożały.

generalnie kwity na rozrząd bo przebieg już jest i ciekawe czy raz czy już dwa ktoś dłubał pasek , jak nie to są już koszta bo pasek , kolo zmiennych faz rozrządu , pompa wody , osprzęt alternatora robocizna i robi się 1500zł .

-nie widać lamp z przodu nie wiadomo w jakim są stanie i jak świeca, to już możliwość negocjacji ceny

-kola stal kołpak to tez obniża wartość auta

-raczej z tym rocznikiem nie biegałbym z miernikiem lakieru- żeby się nie zdziwić albo wygłupić.

-po ostrym dodaniu gazu i puszczeniu , brak szarpnięć, lewarek zmiany biegów nie lata po tunelu ? koszty wymiany synchronizatorów, czy półosi może równać się kosztami rozrządu.

 

warto sprawdzić jak masz blisko i potrzebujesz takiego auta ale jakby któreś z powyższych rzeczy byłą do roboty to bym sobie darował , w 16 letnie auto dasz 6 000zł bo tyle bym chciał ewentualnie wynegocjować , później 2x 1500zł i robi się lekka dyszka jak doliczy się jeszcze przegląd klimy , filtrowo olejowy żeby mieć święty spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozrządem to wiem, bo w Megance II mam ten sam motór więc wiem o co chodzi. Najlepiej z mojej perspektywy to jakby wzieli Passata w rozliczeniu a resztę bym dopłacił - nie musiałbym się bujać ze sprzedażą Paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić ze sprzedawcą VIN z ogłoszenia. Ten w ogłoszeniu jest od Megane II 2005.

Cena czyni cuda, ale w przypadku SCII może też porządnie wymieść portfel.

To że samochód był lakierowany to już widać na pierwszy rzut oka, sprzedawcą jest handlarz a brak zdjęć tylko potęguje moje podejrzenia że coś z nim nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!