Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spadające obroty przy delikatnym dodaniu gazu


Kaczor89

Rekomendowane odpowiedzi

Dolna część pracuje w oleju - to zrozumiałe, ale niekiedy olej bywa też w gnieździe, gdzie podłączone jest jego sterowanie.

Prędzej pokazywałeś pracę zaworu. w rzeczywistości on cały czas drga w zakresie od 1400 obr. Drga tylko przy obciążeniu silnika. Jadąc równomiernie ze stałą prędkością do 90 km/h drgań nie ma lub są znikome. Widać to po obniżonym chwilowym spalaniu. Drgania amortyzuje olej, ale z czasem trzpień przebija plastikowe gniazdo.

Może być zamiennik. Oryginały miały średnią trwałość do 160 kkm, ale były takie, które się skończyły przy "80".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzone sitko mogło być powodem nadmiernego wycieku,

Wyczyść wszystko, zamontuj go bo pomiar kąta wyprzedzenia zapłonu masz OK,

Pojeździj i obserwuj,

Wymienić zawsze zdążysz, bo to nie problem, bo wszystko jest na wierzchu.   

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kaczor89 napisał:

Zawór jest oryginał Renault. Nie wpada luźno, wchodzi z delikatnym oporem, ale nie tak żeby na siłę go trzeba było wpychać. 

Czyli elektrozawór do wymiany? 

Zawór wygląda mi na zamienny - sam mam taki i dokładnie w ten sam sposób uszkodzoną siatka podczas wyciągania - wyrywania z głowicy. Oryginalny wychodzi bez problemu bo siatka go nie blokuje. Na szarym plastyku jest nr katalogowy? Chiny są bez.

Co do zaworów to chyba występują dwa numery katalogowe. W jednym z nich zawór ma mniejszy skok (ChrL). Mój oryginalny ma większy skok (2004r). Czyżby była zmiana konstrukcji zaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2020 o 09:47, szwagier24a napisał:

Zawór wygląda mi na zamienny - sam mam taki i dokładnie w ten sam sposób uszkodzoną siatka podczas wyciągania - wyrywania z głowicy. Oryginalny wychodzi bez problemu bo siatka go nie blokuje. Na szarym plastyku jest nr katalogowy? Chiny są bez.

Co do zaworów to chyba występują dwa numery katalogowe. W jednym z nich zawór ma mniejszy skok (ChrL). Mój oryginalny ma większy skok (2004r). Czyżby była zmiana konstrukcji zaworu?

Jest znaczek Renault i numer dokładnie 413 185

Panowie, wymiana i uszczelnienie map sensora nie pomogło. Może rzeczywiście do wymiany jest zawór KZFR? Dzis zauważyłem że na postoju na biegu jałowym zarówno przy delikatnym jak i mocniejszym wciśnięciu gazu obroty rosną i opadają, podczas gdy pedał gazu jest cały czas w tym samym położeniu. Z kolei wolne obroty na biegu jałowym są na poziomie 700 tylko gdy wyłączona jest klima. Gdy włączę klimatronik rosną do 800 lub trochę więcej. Załączam filmy jak to wygląda. PS. checka nie było dopóki nie zapomniałem podłączyc wtyczki od elektrozaworu pochłaniacza paliwa.

https://youtu.be/-7z3xiwVoR8

Edytowane przez Kaczor89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2020 o 18:16, Kaczor89 napisał:

Dzis zauważyłem że na postoju na biegu jałowym zarówno przy delikatnym jak i mocniejszym wciśnięciu gazu obroty rosną i opadają, podczas gdy pedał gazu jest cały czas w tym samym położeniu.

Z kolei wolne obroty na biegu jałowym są na poziomie 700 tylko gdy wyłączona jest klima.

Gdy włączę klimatronik rosną do 800 lub trochę więcej.

   - I teraz zastanawiam się, czy mógłbym do tego alternatora włożyć regulator napięcia oryginał od Valeo

pasujący właśnie do TG11C055 i TG11C060? - napisałeś .  Alternator Stardax, wymiana regulatora napięcia na Valeo

Zakładaj, jak najprędzej -  bo  jest on prawdopodobnie sprawcą Twoich kłopotów z obrotami.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!