Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio fabryczne - zmiana stacji radiowych rolką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam pytanie odnośnie radia fabrycznego w Megane 3 wersja z Tom Tom. W radiu mam zaprogramowane stacje pod przyciskami od 1 - 6. Dodatkowo użyłem funkcji "Aktualizuj stacje radiowe". Chodzi o to, że chciałbym rolką przewijać między stacjami radiowymi z listy. W obecnej sytuacji, używając rolki, mogę zmienić radio z A na B, ale już nie zmienię na stację C, bo później pojawiają się częstotliwości np. 97.7 97.8 97.9 na których jest cisza. Ogólnie mam wrażenie, że podczas "aktualizacji stacji radiowych" powyszukiwało mi stacje, na których jest cisza lub prawie nic nie słychać. Jak je usunąć z listy stacji? Co prawda mogę przerzucać stację przyciskami 1-6, ale wolałbym rolką - jest wygodniejsze.

Edytowane przez wojtek0490
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam ustawione np. 1- RMF Max 2-Eska 3-VOX 4- RMF 5-Zet 6- Akadera. Dzisiaj próbowałem za pomocą strałki w prawo przerzucić na inną stację. Znalazło jakąś. Później próbowałem wrócić do tej stacji i rolką przerzucić na tą "następną" stację no i znalazło. Niestety nie było efektu pamięci po wyjęciu karty, znowu musiałem przyciskiem strzałki znajdować następną stację, bo po przesunięciu rolką pojawiła się cisza - 88.5 częstotliwość jakaś początkowa. Czy możesz kolego mnie nakierować, żeby jak najlepiej to zrobić, tak żeby przewijając rolką z każdej pozycji 1, 2, 3, 4, 5, 6 można było znaleźć stację radiową, a nie ciszę? Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawartość wyszukiwanej listy niestety nie masz wpływu, ale rolką możesz przewijać stacje od 1 do 6.

Mając zaprogramowane przyciski, przyciskasz np 1, teraz możesz rolką przewijać zaprogramowane stacje pod przyciskami, musisz jedynie zwrócić uwagą, że po nich będzie przewijać już listę, wracasz rolką i jesteś znowu pod "przyciskami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wciskając rolkę zmieniasz na wyświetlaczu radia Ustaw/Lista/Częstotliwość. Jeśli ustawisz Lista, to obracając rolką powinieneś zmieniać wcześniej zaprogramowane stacje pod przyciskami 1-6. Gdy wciskając rolkę zmienisz na Częstotliwość, to radio będzie skanować częstotliwości do pierwszej napotkanej stacji. Tak działa u mnie, tylko musisz być oczywiście w zasięgu zaprogramowanych stacji, aby opcja Lista działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Grzech20 serdeczne dzięki za odpowiedź. Dzisiaj sprawdzę, czy to tak działa jak mówisz.

Niestety klikanie rolką nie działa. Nie mam możliwości przełączania tak jak kolega @Grzech20 wspomniał (Ustaw/Lista/Częstotliwość). Byłbym zadowolony, gdyby działało to tak jak napisał kolega @Lelupi i przerzucałbym uprzednio zaprogramowane stacje od 1 do 6. U mnie działa to tak, że jedynie wracam do poprzednio słuchanej stacji, a dalej na liście są losowe częstotliwości, na których jest cisza. Wersja softu radia First 2.2.0.19 Classic. Zastanawiam się nad aktualizacją oprogramowania do wersji 3.0.0.27, ale boje się uwalić radio, które mam z nawigacją TomTom. Pliki aktualizacyjne znalazłem pliki na forum Scenica, czy jest możliwość sprawdzenia kompatybilności, tak żeby być pewnym na 100 %, że się nic nie stanie?

Edytowane przez wojtek0490
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 1.12.2020 o 09:43, wojtek0490 napisał:

Grzech20 serdeczne dzięki za odpowiedź. Dzisiaj sprawdzę, czy to tak działa jak mówisz.

Niestety klikanie rolką nie działa. Nie mam możliwości przełączania tak jak kolega @Grzech20 wspomniał (Ustaw/Lista/Częstotliwość). Byłbym zadowolony, gdyby działało to tak jak napisał kolega @Lelupi

Witam, czy znalazł Pan rozwiązanie? Mam ten sam problem, klikanie rolką nie pomaga, w żadnych ustawieniach nie widzę nic co by zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo. Przytrzymanie przycisku SETUP tylko pokazuje opcje tekstowe danej stacji. Rolka przełącza tylko między dwoma stacjami (bieżąca i ostatnio używana) a dalej tylko nieprzypisane częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązania nie znalazłem. Zebrałem jedynie informacje, że w ASO nie wykonują aktualizacji systemu, mało tego poinformowali mnie, że system jest już nie wspierany i oni się tym nie zajmują. Zewnętrzne serwisy także nie wspierają tego systemu. Sprawdziłem kilkanaście. Jedynie na forum chłopaki mogą coś pomóc. Najgorsze jest to, że nie wiadomo jak sprzęt będzie się zachowywał po aktualizacji i napewno jest problem z powrotem do poprzedniej wersji standardowym sposobem przez pendrive ( gdyby było coś nie tak). I jeśli coś pójdzie nie tak ASO nie pomoże, bo się tym nie zajmuje. Ja temat odpuściłem. Duże ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!