Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0dci 160km przy 200 tys - czy warto?


sylvo555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

rozglądam się za jakimś fajnym samochodem z "charakterem", budżet 20-30k zależy czy warto dopłacić. Trafiła mi się możliwość kupna meganki 3 Coupe GT z silnikiem 2.0dci 160km z przebiegiem 200 tysięcy za ~20 tys PLN. Autko ładnie zadbane, fajnie wyposażone. W zasadzie to gdyby nie ten silnik to chyba bym się nawet nie zastanawiał - polowałem  bardziej na benzynę np. 2.0tce 180km (jednak większość jest przesadnie droga jak na klasę meganek a trafić na coś jakkolwiek wyposażonego jest ciężko, bardziej opłacalne w tym przypadku dołożenie do laguny 2.0t 204km imo) ale brałem też pod uwagę diesla jeśli byłby dobry.

 

No właśnie, czy ten silnik jest dobry? Sprawdzając pewną stronę od diesli (nie wiem czy mogę dać link) egzemplarz 160 konny NIE poleca 64% głosujących, natomiast silnik 2.0dci 150km z laguny na odwrót, poleca ponad 60% głosów.

Z czego to wynika? Z tego co widzę to jedyne co różni te silniki to turbina chłodzona cieczą - czy to prawda? Zastanawia mnie czy warto jest się pchać w takiego diesla - zwłaszcza przy przebiegu 200 tys km? Czy ktoś z Was ma taki silnik i może się wypowiedzieć co o nim sądzi?

 

Na weekendzie jadę się przejechać samochodem - jestem ciekaw jak będzie ciągnąć. Testując kiedyś lagunę iii z 150 konnym 2.0dci trochę się zawiodłem, auto z dołu było bardzo mułowate i przekładało się to na duże jak na diesla spalanie. Średnio mnie urzeka coś takiego, jak mam płacić więcej niż normalnie za paliwo to w zamian oczekuję przynajmniej przyzwoitego wgniatania w fotel, jeżdżenie mułem który na dodatek spala więcej niż niektóre 3 litrowe diesle średnio mi się podoba :P

Edytowane przez sylvo555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem GT kombi 2.0 dCi 160KM. Bez wahania kupiłbym drugi raz. Swoją kupiłem z przebiegiem ok 45tys km więc świeżynka, sprzedałem przy 85 tys i przez ten czas nic się nie działo z silnikiem i skrzynią. Ogólnie to bardzo udana jednostka. Jeśli dobrze pamiętam to 360 czy 380Nm. Bardzo dobrze to jedzie, kręci się do ponad 4 tys obr jak benzyna. W kabinie cisza i kultura, nie każdy pasażer się zorientuje, że diesel pod maską. W mieście to auto trochę męczy bo ma sztywne zawieszenie, ale na trasie czy autostradzie to jest kocur. Niejeden kierowca "premium" potrafił się zdziwić.

 

Przy tym przebiegu to chyba tylko dwumasę możesz brać pod uwagę do wymiany. Intercooler też lubi się pocić po stronie pasażera.

Wtryskiwacze i turbo są trwałe, chyba, że ktoś miał wyjątkowo ciężką nogę i do tego lał słabe paliwo.

Rozrząd na łańcuchu, zazwyczaj kwalifikuje się do wymiany przy ok 350 tys km, ale zdarzały się wadliwe napinacze hydrauliczne - wtedy słychać grzechotanie od strony pasażera (łańcuch rozrządu szoruje o obudowę).

 

Jak zadbana to bym kupił.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, meganecoupe02 napisał:

W kabinie cisza i kultura, nie każdy pasażer się zorientuje, że diesel pod maską.

Mam lagunę od nowej. Drgania wzrastają od ok 150 kkm.

 

6 minut temu, meganecoupe02 napisał:

. Bardzo dobrze to jedzie, kręci się do ponad 4 tys obr jak benzyna.

Mi odcina przy 4,4 tyś. obr.

 

7 minut temu, meganecoupe02 napisał:

Niejeden kierowca "premium" potrafił się zdziwić.

jak długotrwale płynie przy 170 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 dCi nie jest oszczędne, ale za to bezproblemowe. 

Oczywiście można zrobić dobry wynik, ale mi o wiele łatwiej było oszczędnie jeździć 1,9 dCi (a miałem 5 aut z tym silnikiem) niż 2.0.

Przy 190 spokojnie wciągnie 9-10 litrów. Normalna eksploatacja to ok 7.

 

Kolega w tym samym czasie co ja miał lagunę III 2.0 dCi 130 zrobioną na 160KM i do megany lalka nie miała startu. Już na 2 biegu zostawała w tyle, po prostu była cięższa. 

Moja seryjna meganka wypluła 169KM na hamowni (masters Piaseczno)

 

W jakiej budzie to auto?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, meganecoupe02 napisał:

Kolega w tym samym czasie co ja miał lagunę III 2.0 dCi 130 zrobioną na 160KM i do megany lalka nie miała startu.

Laguna na dwóch pierwszych biegach ma redukcję mocy zabezpieczającą skrzynię biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sylvo555 napisał:

Trafiła mi się możliwość kupna meganki 3 Coupe GT z silnikiem 2.0 dci 160 KM z przebiegiem 200 tysięcy za ~20 tys PLN.

Konieczność weryfikacji  prawidłowego  przebiegu ???

Cena - odpowiada raczej za model z silnikiem 1,9 dci/130 KM ;

   - który wg mnie jest bardziej dopracowany, sprawdzony i dużo tańszy w eksploatacji.

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie koszty? Filtry? Te same ceny. Do 2.0 wchodzi więcej oleju. Rozrząd raz na 350-400 tys km. Skrzynia pk4 - przy normalnym użytkowaniu nie do zajechania.

Miałem 5 aut z 1,9 dCi od 105 do 130KM i praktycznie zero problemów z nimi, ale i tak bym nie zaryzykował stwierdzenia, że jest dopracowany. Chociażby biorąc pod uwagę, że 1,9 sam się zabezpiecza przed korozją - wszędzie się poci.

Brat ma teraz vel satisa 2.0 173KM i przy 315 tys km pojawiło się delikatne zapocenie przy dolocie. Te silniki to inna epoka i tyle. Oba mają swoje zalety i wady, ale ogólnie bardziej na plus wychodzi 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sylvo555 napisał:

Trafiła mi się możliwość kupna meganki 3 Coupe GT z silnikiem 2.0 dci 160 KM z przebiegiem 200 tysięcy za ~20 tys PLN.

Czy za taką kasę możliwe jest, że to auto jest OK????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!