Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kilka kontrolek + dźwięk, które zaraz znikają


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

na wstępie zaznaczę, że jestem dość zielony w temacie motoryzacji. Auto kupiłem jakiś miesiąc temu i czasami jadąc w trasie powyżej 120 km/h  przy włączeniu kierunkowskazu i przy ruszeniu kierownicą zapala się kilka kontrolek plus dźwięk (takie pikanie) i po chwili znika. Wczoraj w trasie wyżej opisana sytuacja miała miejsca dość często i po jednym takim incydencie na konsoli została kontrolka z kluczem oraz napis ' Sprawdz ESP'. Po ponownym odpaleniu auta kontrolka znikła ale dalej przy kierunkowskazie i ruszeniu kierownicą zapalało się kilka kontrolek z dźwiękiem. Taka sytuacja ma również miejsce w mieście ale rzadziej. Dodam, że przy uruchomieniu silnika gdy komputer sprawdza czy wszystko działa nie ma żadnego błędu. Macie pomysł co to może być i co z tym dalej zrobić? Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrokować dopiero po odczytaniu i przeanalizowaniu zapisanych błędów.
żeby nie wyszło jak np. w moim Scenicu - że aktywowana była jakaś blokada prędkości na kraje arabskie, czy - jak w GrandScenicu - że przyczyną stałego świecenia service było przypadkowe aktywowanie tempomatu, którego po prostu w tym samochodzie nie było.
Dla mnie na pierwszy rzut oka jest to jakaś usterka związana z czujnikami abs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szwagier24a napisał:

Wygląda na uszkodzenie taśmy Airbag. Działa sterowanie tempomatem - zwłaszcza po sygnale dźwiękowym?

Tak, działa tempomat. Na trasie jechałem na tempomacie i przy właczeniu kierunkowskazu i zmianie pasa własnie wyskakują te błędy. 

Zaobserwowałem również delikatnie miganie prędkościomierza i czasami delikatne zmniejszenie intensywności świecenia świateł mijania przy właczeniu kierunku

Edytowane przez Halyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migotanie podświetlenia i przygasanie świateł przy włączeniu to w zasadzie pewna usterka masowania którejś z lamp kierunkowskazu - układ masuje się poprzez inną żarówkę.
To może być także przyczyną spadków napięcia zasilania w innych układach i przyczyną dziwacznych komunikatów o błędach.
Sprawdź, czy w odczytanych błędach nie ma sygnalizacji zaników zasilania lub zapisanego zbyt niskiego napięcia zasilania modułów. Mogą być też zapisane błędy magistrali CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!