Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niewystarczająco zimna klimatyzacja


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

oddałem swoją meganke na serwis klimatyzacji. Odkażone, wymieniony filtr, dopełnienie czynnika ale jakoś ta klima niewystarczająco chłodzi. Na LO leci zimne ale nie lodowate powietrze, jak np ustawie 18 stopni i tryb auto soft lub fast to klima wkręca się na maksymalną prędkość i jest tak cały czas jakby chciała schłodzić ale nie mogła. Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2020 o 14:47, mariuszekf napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Już to zrobiłem i ten co zrobił klimę powiedział, że jest wszystko ok i to może być kwestia elektroniki.

Byłem u elektryka i on mówi, że nie ma pomysłu co to może być.

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2020 o 14:45, Halyt napisał:

Cześć,

oddałem swoją meganke na serwis klimatyzacji. Odkażone, wymieniony filtr, dopełnienie czynnika ale jakoś ta klima niewystarczająco chłodzi. Na LO leci zimne ale nie lodowate powietrze, jak np ustawie 18 stopni i tryb auto soft lub fast to klima wkręca się na maksymalną prędkość i jest tak cały czas jakby chciała schłodzić ale nie mogła. Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Dla jednego 10 st. z kratek jest za zimno innemu 2 stopnie to bedzie za mało -najprościej wsadż termometr w środkową kratke ,zamknij obieg zewnetrzny i załącz wentylator na listek albo na  pół listka . Jeśli temperatura będzie w granicach 4-8 stopni przy dzisiejszym cieple czyli 28-29 stopni to masz wszystko w porzadku.

wydajność-układu-klimatyzacji.gif

klima.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2020 o 15:38, fullxda napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Okej tak zrobie, ale to normalne ze jak daje 18 stopni i tryb auto to klima caly czas mieli na maxa? nawet po 2 godzinach w trasie? :P

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. Cytowanie, pisownia :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieli cały czas na full to albo masz mało czynnika i nie może zbic temperatury do zadanej wartości więc wentylator robi co może żeby te 18 st. było ; 2 opcja jest taka ale mniej prawdopodobna że nawalił czujnik temperatury kabiny i żle odczytuje temperaturę kabiny ,jest też czujnik nasłonecznienia kabiny na szybie koło lusterka wstecznego w tym czarnym trapezie ale nie wydaje mi się żeby on istotnie wpływał na pracę tego szalejącego wentylatora chociaż słońce dzisiaj mocne i bezchmurne niebo przynajmniej na Górnym Śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2020 o 15:52, fullxda napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

To dziwne bo czynnika mam full bo klima była na serwisie. A ta klima na fulla jak ustawie na auto 18 stopni to szaleje nie zaleznie od pogody na zewnatrz

:lapka:

Regulamin forum się kłania. Cytowanie, pisownia :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2020 o 16:04, mariuszekf napisał:

Cytowanie :!:

Teraz to jezdze na manualu. Ustawiam LO i 2/4 wiatraczki bo wkurza mnie to mielenie na maxa na auto. No i w aucie jest dosc goraco.

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. Cytowanie, pisownia :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2020 o 18:09, mariuszekf napisał:

Cytowanie :!:

Klima ogólnie działa tylko wieje zimne powietrze a nie lodowate i nie wystarcza chłodzenie w cieplejsze, dłuższe trasy

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. Cytowanie :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odczytać temperaturę na parowniku, czyli określić zdolność do schładzania. Jeśli tam będzie powyżej 2 stopni to trzeba szukać przyczyny. Podłączając się do interfejsu wszystko będzie widać włącznie z procentem obciążenia, działaniem czujników itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2020 o 21:40, jabrze napisał:

Cytowanie :!:

Ogarnie to elektryk? Bo w drugim temacie na tym forum też mam problem, który będzie musiał rozwiązać elektryk :P

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. Cytowanie :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Renault powinien mieć czym pomierzyć. Uniwersalne skanery tego nie czytają. Nie jest to odczytanie błędów, tylko podgląd parametrów i na podstawie tego zdiagnozowanie przyczyny. Masz pełną klimę tzn, że będzie widać ciśnienia gazu. Być może jest jakiś problem z zaworem sterującym. Instalacja jest prosta, a on jest zawodny. Jeśli by tak było miałbyś powrót do serwisu klimy, ściągnięcie gazu, wymiana zaworu, próżnia  i napełnienie pierwotnie ściągniętym. Powinieneś wtedy się z nimi dogadać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie ... ile czynnika napełnili ... jakiś wydruk na potwierdzenie ... Jak przeładowali układ też nie będzie prawidłowo pracować, ale tego raczej nie podejrzewam bo co chwilę by się sprężarka wyłączała. w M3 powinno być 480g czynnika. Jedź do kogoś kto się na tym zna a nie do pierwszego lepszego warsztatu co ma maszynę do klimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!