Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika czy regeneracja wtrysków z pompą?


Damian1223

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Damian1223 napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Numer silnika sprawdzałem po VINie: VF1BZ1W0642192339 ,

Na 100 % masz silnik k9k 836 o mocy 81 kW. W dowodzie jest błąd. Wtryskiwacze masz takie same jak kolega @omega. Jak je odzyska to na pewno się podejdą. Na 100 % masz FAP. Pompa nie opiłkuje, a jeżeli to już naprawdę rzadkie przypadki, natomiast zdarza się, że po dużym przebiegu potrafi tracić wydajność zwłaszcza jak jeździło się na nie wiadoma jakim paliwie. Na początek warto zainwestować w nowy filtr paliwa by rozwiać wątpliwości związane z jego wydajnością.

Edytowane przez aniewa
poprawiony symbol: KM na kW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, aniewa napisał:

Na 100 % masz silnik k9k 836 o mocy 81 kW. W dowodzie jest błąd. Wtryskiwacze masz takie same jak kolega @omega. Jak je odzyska to na pewno się podejdą. Na 100 % masz FAP. Pompa nie opiłkuje, a jeżeli to już naprawdę rzadkie przypadki, natomiast zdarza się, że po dużym przebiegu potrafi tracić wydajność zwłaszcza jak jeździło się na nie wiadoma jakim paliwie. Na początek warto zainwestować w nowy filtr paliwa by rozwiać wątpliwości związane z jego wydajnością.

  -Przekładki żadnej nie było, więc rozumiem, że silnik jest sprawdzany po VINie, a przy rejestracji po imporcie zrobili gdzieś błąd i silnik to k9k 836 /?

-Filtr paliwa oryginalny i wymieniany z każdą wymianą oleju co 11-14 tys km. Ostatnio wymieniany z 2500km temu, a problem drgań itp występuje już od prawie 30 tys km, teraz nagle się to pogorszyło.

18 godzin temu, sylwekdm napisał:

I wlej do baku olej 2T. 

  Musze sie jeszcze dedukować co to ma na celu.

22 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Czy przeważa jazda po mieście i na krótkich dystansach?

   - należy ograniczyć jazdy po mieście i częściej wypadać za miasto,

  - jechać na wysokich obrotach ale z prędkością bezpieczną,

  - wypady to ok;> 100 km,

Czy są pęcherze powietrza pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową ;

   - jeżeli są, koniecznie do usunięcia.

 Jazda po Warszawie w dużym stopniu, ale czesto robie trasy po 500km i jak zaczął przerywać porządnie i pojawił się komunikat"grozi uszkodzenie silnika", to było właśnie 50km autostrady juz.

Pechęrzyki do sprawdzenia.

23 godziny temu, omega napisał:

 Jak będą na wierzchu, to Ci je mogę wyciągnąć i dać.

Dzięki wielkie! Jeśli je odzyskasz do na DM dogadamy się co do ceny.

 

Ogólnie to dziękuje wszystkim za te cenne informacje! Obecnemu mechanikowi powiem, żeby złożył auto jak było i szukam lepszego specjalisty. Wybrałem go ze względu na fakt, że auto wracało na lawecie i musialem szybko podać jakiś adres. SKoro pompa powinna być bezawaryjna, a przebieg jest 100%, to dużo nie ryzykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee bez przesady, dobę poleżały w zamkniętym śmietniku, to im nic nie będzie. Nie takie rzeczy ludzie ze śmietników wyciągali :) 

Damian, niestety muszę Cię przeprosić, oczywiście pamiętałem o Tobie, ale te kontenery zostały opróżnione jeszcze w piątek po południu,  potwierdziła mi to ochrona. No niestety. W ogóle wiedzę, że przy tej naprawie się spieszę i generują błąd za błędem. Jutro ostatnia wizyta w RenoMax, jak nie będzie lepiej, zdecydowałem się ostatecznie (już nie na chybcika) na: https://allegro.pl/oferta/maxiecu-dla-renault-polski-system-serwisowy-9650401929 i będę te wtryski ustawiał na różne kombinacje. Jak nie pomoże trudno, tragedii teraz nie ma. Jest taki grzechot u mnie przy przyspieszaniu na 2 i 3 tak jak kiedyś w polonezach, gdy grały zawory to tu grają wtryski. Te stare też jakoś grzechotały, nawet pamiętam, jak jeszcze na gwarancji podjeżdżałem samochodem do serwisu. Później się jakoś ułożyły, to może i te się ułożą? Tu już mi nawet nie chodzi o pieniądze, które wydałem i wydam, bo zacząłem już tę naprawę ambicjonalnie traktować,  i jak w każdym mężczyźnie odezwała się dusza wojownika. Nauka jak widać kosztuje, ale do końca życia będę wiedział wszystko o kodowaniu wtryskiwaczy do 1.5dCi :) (może jakiś doktoracik?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!