Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika czy regeneracja wtrysków z pompą?


Damian1223

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niestety po długim użytkowaniu mojej megane III (2009 rok) przy 150 tys. przebiegu spotkała mnie droga naprawa. Diagnoza od mechanika: wszystkie wtryski do wymiany, bo były w nich opiłki, tak więc do wymiany pompa i podobno wszystkie wężyki plus płukanie, filtr paliwa itp. W związku z faktem, że auto może mieć 15 tys zł wartości, a mechanik wycenił naprawę na "no 5 tys to już Pan musi liczyć" prosiłem o wstrzymanie się z naprawą jeszcze przez weekend. 

Silnik to 1.5dci 106km i patrząc na ceny na OLX kompletnych silników z osprzętem można by naprawić to dużo taniej. Chciałbym więc zapytać czy polecacie takie rozwiązanie ? 

Kod silnika to K9K 836. Czy orientuje sie ktoś, czy jeszcze jakieś inne będą pasować ?

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Damian1223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie po małych perturbacjach jestem po wymianie wtrysków (w zasadzie dziś udało się je prawidłowo zakodować) Tu kupiłem swoje: https://allegro.pl/oferta/wtryskiwacz-e-a2c59513484-9644298959# Chyba najlepsza cena na rynku. Sprawdź, czy ma dla Ciebie. Wygląda mi wstępnie na to, że masz jeszcze tzw. stary system/układ DELPHI, niestety jest on dość mało trwały. Weź sobie to dobrze przekalkuluj, bo ja sam nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem. U mnie po prawie 10 latach użytkowania to pierwszy większy wydatek, wiec go "łyknąłem", ale samochód mi się odwdzięczył prawie 400k bezawaryjnym przebiegiem. Po 150k km (jak faktyczny) jakby mi taki numer wyciął, to chyba bym go podpalił ze złości. Trudna decyzja i musisz się z nią zmierzyć.

Edytowane przez omega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś to kupił za 10 to faktycznie bym odpuścił, ale jak na zegarach dyskoteka a 5 i 6 biegu przerywa no to nikt tyle nie da. 

Dzięki Omega za link. Wtryskiwacze mogą być oddane do regeneracji 520zł sztuka i niby żywotność taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2020 o 21:38, Damian1223 napisał:

Kod silnika to K9K 836.

Same niespodzianki u Ciebie;

  - K9K 836 - to silnik 110 KM od 2010 roku,

W dniu 25.09.2020 o 21:38, Damian1223 napisał:

Silnik to 1.5dci 106km

Silnik 1.5 dCi 106 KM  mają oznaczenia; 

  -  K9K 732/764/832 ,

  - pompy i wtryski marki siemens - nie produkujące opiłków,

Dokładnie rozeznaj jaką masz pompę wtryskową ;

      -  zrób zdjęcie - może mechanik nie kumaty.

Pompy delphi - były nieudane, produkowały opiłki metali ale wytrzymywały przebieg ok; 250.000 km ;

   - zobacz temat ; Opiłki metalu w paliwie w silniku 1,5 dci do roku 2006

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Andrzej pisze, K9K 836 to ja mam i to jest moc 110KM Ja kupiłem te: https://allegro.pl/oferta/wtryskiwacz-e-a2c59513484-9644298959# więc one na pewno nie będą Ci pasować. Zawsze nowe to nowe tym bardziej, że zapłaciłem 650zł/szt. to za parę groszy taniej nie opłaca się regenerować. Wrzuć zdjęcie jak sugeruje Andrzej. Pompę możesz cyknąć i wtryskiwacz od strony rozrządu też się da bez rozbierania czegokolwiek. To mój stary na zdjęciu.

IMG_20200922_092106.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Numer silnika sprawdzałem po VINie: VF1BZ1W0642192339 , 

Engine type and suffix

K9K836

 

ale w dowodzie jest 78kW, więc musi to być 106km wersja.

Czyli rozumiem, że silnik w moim aucie ma oznaczenie K9K 732/764/832  i nie ma prawa być opiłków w ukladzie paliwowym ?

Jak mechanik podeślę mi zdjęcie/oznaczenie pompy do wrzucę. 

Wtryski mechanik wysłał do firmy co zajmuje sie regeneracja zeby je ocenili, ale są siemensa.

 

EDIT:

zdjecie pompy. "Pompa continental, ale jest to SIemens"

120220101_386943878968239_5720147005897196119_n.jpg

Edytowane przez Damian1223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Damian1223 napisał:

"Pompa continental, ale jest to SIemens"

Siemens został włączony do Continental w grudniu 2007 roku

   -  Continental k05_01 - made in czech republic ; 

   -  SCENIC MEGANE 1.5DCI POMPA CONTINENTAL 167008859R 

Te pompy są bezproblemowe ;

   -  mechanik nie mógł znaleźć opiłków na wtryskiwaczach - tylko jakieś inne " farfocle, "

   - zmień mechanika na bardziej kumatego, bo ten chce Cię oskubać z kasy.

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On założył od razu, że wtryski po objawach. Z autem miałem problemy od dłuższego. Drgania nadwozia jak stałem w korkach, dodatkowo czasami na zimnym drgania, pojawiały się komunikaty typu sprawdz ESP/ABS, sprawdz układ wtrskowy, aż jechałem autostradą i przerywał na 5 i 6, pojawił się komunikat sprawdz układ DPF czy tam spalin. "Wtryski przelewały, więc zapychał się układ PDF", wiec w sumie miało to wszystko sens. W poniedziałek faktycznie chyba zmienie mechanika, bo wizja wydania 5 tys zł i nierozwiązania problemy jest przerażająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlej paliwo z filtra do słoika, weź magnes i sam potwierdzisz lub nie obecność opiłków. Z zapychaniem DPF przez wtryski to bajki dla dzieci, jeżeli auto nie zostawia za sobą chmury dymu. Przerywa na 5 i 6, to rozumiem że na 1-4 auto wkręca się bez problemów z gazem w podłodze ? Przerabiałem jakiś czas temu opiłki w delphi i tam już przy niedużym obciążeniu silnik zaczynał klekotać i szarpać, aż gasł. Z tym że opiłków była ogromna ilość. Tankujesz 'ulepszone' paliwo czy zwykły ON ?

 

Edytowane przez sKarlosMegane
  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda, że, że masz ten sam silnik. Coś w tym dowodzie masz nie tak, albo jakaś przekładka była. Stare wtryski wywaliłem do śmieci (co mnie podkusiło???), ale... kontener będzie opróżniany w poniedziałek :) Jak będą na wierzchu, to Ci je mogę wyciągnąć i dać. Podobnie jak Andrzej zacząłbym od zmiany mechanika. Te wtryskiwacze jakbyś sobie sam podmienił a to prosta robota, to eliminujesz jeden ważny punkt diagnozy w zasadzie bez kosztowo. Na wtryskach przeleciałem prawie 400k km, ale one idealnie pracują i wymieniłem je z powodów błędu jaki sie pojawiał i dotyczył obwodu wtryskiwaczy, tylko ten błąd potrafi się ot tak pojawić. Zrób zdjęcie tego wtryskiwacza i wrzuć. Zobaczymy z tym moim, gdzie fotkę masz wyżej.

Edytowane przez omega
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sKarlosMegane napisał:

Zlej paliwo z filtra do słoika, weź magnes i sam potwierdzisz lub nie obecność opiłków.

Już nieraz pisałem, że maż z opiłków metali - nawet do najsilniejszego magnesu nie przywierają.

 

37 minut temu, Damian1223 napisał:

"Wtryski przelewały, więc zapychał się układ PDF", wiec w sumie miało to wszystko sens.

Masz fap-a ? 

W tych modelach ( 106 KM ) w Polsce fap-a nie było;

    - chyba, że auto jest sprowadzone z zagranicy?

Do auta należy podpiąć clipa;

   -  odczytać kody błędów, oraz,

  -  zalecenia odnośnie ich eliminacji. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest FAP, auto sprowadzone z Belgii. 

 

Dnia 26.09.2020 o 12:49, sKarlosMegane napisał:

 Przerywa na 5 i 6, to rozumiem że na 1-4 auto wkręca się bez problemów z gazem w podłodze ? Przerabiałem jakiś czas temu opiłki w delphi i tam już przy niedużym obciążeniu silnik zaczynał klekotać i szarpać, aż gasł. Z tym że opiłków była ogromna ilość. Tankujesz 'ulepszone' paliwo czy zwykły ON ?

 

Na 1-4 było ok jak jechałem, ałe były drgania na biegu jałowym czasami jak stałem w korkach, ale to było losowe i zaczeło się pojawiać już jakieś 30 tys km temu. Zalecenia mechanika to "jeździć i obserwować" jak oddałem do sprawdzenia. Dopiero na autostradzie zaczeło mocno przerywać. Zwykłego ON tankuje. Na róznych stacjach, bo często bywałem w innych rejonach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przeważa jazda po mieście i na krótkich dystansach?

   - należy ograniczyć jazdy po mieście i częściej wypadać za miasto,

  - jechać na wysokich obrotach ale z prędkością bezpieczną,

  - wypady to ok;> 100 km,

Czy są pęcherze powietrza pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową ;

   - jeżeli są, koniecznie do usunięcia.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!