Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pyren. Wpisywanie kodu wtryskiwacza Siemens-Continental


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników tego szacownego forum. Jest tutaj bardzo dużo wartościowej wiedzy. Ale do rzeczy. Potrzebuje pomocy, jak zakodować  wtryski Bosch  w Vivaro 2.0cdti / Trafic 2.0dci. 2008r. ECU 10879  , jakich komend w PyRen trzeba użyć?. Tutaj kody mają 7 znaków. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, krótko i na temat. Bardzo dziękuje za odpowiedź i konkretną podpowiedź. Po operacji dam znać jak ma się pacjent.

Edycja: 

Miód malina, pacjent po kodowaniu ma się bardzo dobrze, pięknie i równiutko mruczy. Bardzo dziękuje  undercover20 za konkretną poradę. Dziękuje również aniewa za fajny poradnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 8.03.2023 o 00:47, undercover20 napisał:

Masz starego Pyren'a, w którym było zablokowane wpisywanie znaków 0, 9, J w trybie ASCII. Musisz zaktualizować Pyrena. Tutaj masz jak to zrobić: 

 

Po aktualizacji zarówno kody wpisywane do komend CFXXX oraz kody zaczynające się na 9 powinny przechodzić.

Ewentualnie podaj te kody za pomocą trybu HEX. Tutaj masz konwerter z ASCII na HEX https://www.utilities-online.info/ascii-to-hex

Otrzymany z tej strony wynik wpisujesz bez spacji.

 

Czyli dla wtryskiwacza 1 o kodzie 9DFEEDGE0 dla trybu HEX to będzie:

  • do VP228 wpisujemy 3944
  • do VP224 wpisujemy 46454544
  • do CF154 wpisujemy 474530

 

W dniu 8.03.2023 o 00:47, undercover20 napisał:

Masz starego Pyren'a, w którym było zablokowane wpisywanie znaków 0, 9, J w trybie ASCII. Musisz zaktualizować Pyrena. Tutaj masz jak to zrobić: 

 

 

Witam. Mam mały problem z wtryskami delfi proszę o podpowiedź jak zmienić pyrenem android kod ostatniego wtrysku bo na mojej wersji coś nie idzie.

Edytowane przez budun_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć ,

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

Panowie, a Adaptacje wtrysków wszystkich  wykonywać na zimnym czy na ciepłym?  

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

Wymieniłem 3szt rok temu 1szt.   (padł mi tym razem kolejny(cewka) 2 cylinder przed awarią jeździł perfek,t ale ni tego ni z owego zaczął mocno klepać, zalałem LM przejechał 50km przestał klepać a po kolejnych 50 km zdechł))

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

Dałem nowe bo już mam dosyć jeżdżenia z poczuciem "kiedy będzie następny"

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

Nie wiem czy aku, które już się zbliża do wymiany bo trzyma 2 tygodnie bez jazdy i jest słaby (często podładowuje) i rzadkie jeżdżenie raz na miesiąc trasa 200km może mieć  na to wpływ...

 

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7 :!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lepio126 napisał(a):

Panowie, a Adaptacje wtrysków wszystkich  wykonywać na zimnym czy na ciepłym?

Adaptacja przejdzie tylko na rozgrzanym silniku, musi być blisko 80 stopni. We wcześniejszych postach opisywałem, jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!