Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pyren. Wpisywanie kodu wtryskiwacza Siemens-Continental


Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej opisuję jak wpisać kody nowych wtryskiwaczy Siemens-Continental do sterownika silnika k9k 1,5 dci 836, 636 itp. Kod sterownika odczytuje Pyren w pierwszej linijce programu.

Dużo pomocna okazała się strona https://www.drive2.ru/ i posty użytkownika Zennon05 który to testował na swoim samochodzie. Tutorial przydatny dla tych użytkowników którzy nie posiadają Clipa (650 zł) lub maxiecu (ok 400zł). Pyren jest bezpłatny do pobrania np. https://www.drive2.ru/b/501493851572142178/ 

Po zainstalowaniu programu postępujemy według stworzonego przeze mnie poniższego opisu pamiętając, że pierwszy wtryskiwacz liczy się od koła zamachowego. Powodzenia!

Kodowanie wtryskiwacza siemens continental programem pyren.rtf

Powodzenia!

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Aniewa cacy piknie, ale jak widzę temat o kodowaniu wtryskiwaczy, to muszę coś wtrącić. Miałem prawidłowo zakodowane interfejsem GUTMANN i co? i gucio :( dopiero CLIP pomógł. Wygląda na to, że nie mamy jednak pewności czy inne interfejsy dokonują niezbędnych aktualizacji podczas kodowania w odpowiednich sektorach pamięci. Aniewa, być może niektóre z nich wymagają wcześniej resetu tejże. Na wtryskiwaczu mamy jednak tych parametrów kilka. Ja zdecydowanie do kodowania wtryskiwaczy zalecam CLIP'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się i dlatego w temacie który założyłeś zalecałem Ci kodowanie Clipem lub Maxiecu.

https://megane.com.pl/topic/83571-kodowanie-wtryskiwaczy/#comments

 Na 100 % nie byłoby problemu. Pyren niczym nie odbiega od Clipa a nawet go przewyższa bo jest stworzony na bazie Clipa i ma więcej możliwości podobnie jak DDT4All.. Po prostu trzeba się go nauczyć a zaletą jest to, że jest darmowy. Dla mnie emeryta nie stanowi problemu to co dopiero dla młodszych użytkowników.:-D A jest frajda bo wszystko za darmo nie licząc elma 327 za 40-50 zł który w tym modelu wiele może zrobić w każdym podzespole.

24 minuty temu, omega napisał:

Miałem prawidłowo zakodowane interfejsem GUTMANN

Gdyby było prawidłowo to nie byłoby problemu.:mrgreen: Pozdrawiam. W powyższym temacie który założyłem po wymianie wtryskiwaczy należy jeszcze przeprowadzić adaptację cylindrów odpowiednim poleceniem (RZ050 dla wszystkich cylindrów lub wybiórczo od RZ051-054 dla pojedyńczych wymian wtryskiwacza) ale o tym nie pisałem bo sam tego nie robiłem a nie lubię pisać o czymś czego sam praktycznie nie sprawdziłem. Dla zainteresowanych mogę podać procedurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja nie widziałem co mechanik CLIP'em robił, bo się jakoś tak zasłaniał bokiem, a to kawał chłopa było. Nie chciałem tak na siłę się pchać na Niego. Natomiast widziałem dokładnie procedurę kodowania GUTMANNEM i tam nie nie było procedury adaptacji. Normalnie były proste funkcje aplikacji: KODOWANIE WTRYSKIWACZY->WPROWADZ KOD PIERWSZEGO WTRYSKIWACZA i w zasadzie koniec. Może CLIP tę adaptację przeprowadza "w tle"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja cylindrów to jest jakby dodatkowa opcja przewidziana przez Clip dla nowych wtryskiwaczy. Stąd polecenie clipa RZ050-054. Normalnie wpisuje się tylko nowy kod i na tym koniec a jak jest z tą adaptacją to ja sam nie wiem. Procedura przewiduje przeprowadzenie adaptacji cylindra poprzez wprowadzenie polecenia np. RZ051 dla pierwszego cylindra lub RZ050 dla wszystkich czterech na raz. Normalna wartość z 1 zmienia sią na 0. Następnie rozpędza się samochód na np. trzecim biegu do osiągnięcia obrotów powyżej 3000 obr/min i puszcza nogę z gazu zostawiając samochód na biegu. Tak jedzie się do momentu aż obroty spadną do 1000 obr/min, można zmienić bieg np. na 2. Mając podłączony jakiś interfejs np. torque widać jak adaptacja cylindra zmienia się z 0 na prawidłową wartość 1. Tak robi się dla każdego cylindra do skutku. Sam tego nie robiłem więc nie powiem jak to dokładnie przebiega ale jest taka procedura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Aniewa w ogóle nie musiałem jeździć, zakodował to CLIP'em i w zasadzie już mając bagaż doświadczenia było słychać i czuć, że jest OK Do dziś, to mogę to tylko potwierdzić, jest fabryka. W takim razie być może tej opcji adaptacji nie przeprowadził, nie wiem. Od biedy tego CLIP'a mogę kupić, zaproszę kolegę do mnie na weekend i możemy się bawić do woli. Tylko win 7 32-bitowy by się zdał. Zakodować w te i nazat. Tylko na czyim samochodzie testy? :)  i czy tak naprawdę ma to sens jak z tego nie żyjemy, aż tak wnikać? Ja już tych wtryskiwaczy w tej megance nigdy nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ja mam służbowy laptop, mam co prawda drugi dysk (fizyczny), więc na upartego szło by się pobawić, tylko Sylwek, ja nawet lubię wniknąć, pomyśleć i pokombinować z problemami, ale naprawdę czy tu jest sens?? No jeszcze się prześpię z tym. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2020 o 22:44, aniewa napisał:

Stąd polecenie clipa RZ050-054

Wiesz napisałem, że w clipie bo myślałem, że clip ma te same polecenia co pyclip na androida. Jak widać clip tego nie ma tylko pyclip i pyren. Ale to chyba nie istotne, wystarczy wpisać sam kod i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że numerki się zgadzają. I nie wytykam błędu czy coś:) Również myślałem że da się z clipa wyzwolić procedurę a tu zaskoczenie. Być może przy wpisywaniu kodów wtrysków się wyzwala automatycznie:)

 

Sprawdziłem. Wpisując nowe wtryskiwacze Stan dostosowania cylindra spada na 0 a potem podczas jazdy wskakuje na 1. Czyli procedura Rz050 wyzwala się sama :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wielki szacun dla ANIEWA za niesamowiitą wiedzę.

Niestety nie mam na razie oprogramowania PYREN pewnie będę musiał do ściągnąć

Chciałem podpytać czy jest możliwe zakodowanie wstryskiwaczy CONTINENTAL w DDT4ALL gdyż taki program mam zamontowany.

Załączam jeden z możliwych ekranów, niestety nic tutaj nie działa.

wtryski.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Do zakładki FAV sam dodajesz potrzebne parametry. Kody wtryskiwaczy podejrzysz w linii numer 15.  15 - IDA : Identifications list.

Dla przykładu moje kody.

ID009  KOD WTRYSKIWACZA CYLINDER 1                        BBGKKK
ID010  KOD WTRYSKIWACZA CYLINDER 2                        8AJFEC
ID011  KOD WTRYSKIWACZA CYLINDER 3                        AEKGHJ
ID012  KOD WTRYSKIWACZA CYLINDER 4                        B6KHKJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!