Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chce kupic: Megane III 2016, Grandtour, Limited, 1.5 dCi, 110km, FAP


PeeKaa

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Panowie.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Ilebyscie dali za taki egzemplarz..? Diler chce go oddac za 30.000 zl. Jeden wlasciciel. Tak jak stoi. Jest na zimowkach. Nie ma do niego letnich. 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pytam czysto prywatnie bo chce z zona kupic a jestem blady :) wiem ze padaja wtryski i turbo jak sie nie dba o olej. I to tyle.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Rocznie robie minimum 17000. Mieszkam w Niemczech. Jak to cacko dobrze sprawdzic przed zakupem? co to za wersja "Limited"..? Znajde gdzies szczegolowy opis tej wersji wyposazenia? Czy on ma tempomat? opis nic nie mowi. Na kierownicy widac przyciski. 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Zgory bardzo Wam dziekujemy za jakas porade :) od kilku dni sie nad nim zastanawiam. Jutro jade go zobaczyc i na warsztat do sprawdzenia. Boje sie ze kupie padline i wymienie w niej caly silnik... Co nalezaloby zrobic z autem przed i zaraz po zakupie?

 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. pkt 5  :!: - Prezes 

https://autokomis-berlin.pl/fahrzeuge/renault-megane-iii-grandtour-limited-1-5-dci-110-fap/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja dosyć uboga. Brak klimatronika, szyby z tyłu na korbkę, bez nawigacji, czujników parkowania, hamulca ręcznego elektrycznego. Nie widać karty do uruchamiania silnika ale pewnie też nie posiada systemu hands free. Posiada tempomat,  FAP (bezobsługowy) i system S&S (start-stop) który można stosunkowo łatwo dezaktywować. Jeżeli to Ci nie przeszkadza to ok. Wtryskiwacze i turbina nie padają, to jakiś stereotyp nie mający potwierdzenia w rzeczywistości. O spalaniu 3,5 l/100 jak podaje opis zapomnij. Zdjęcia dość słabej jakości i nie widać na przedniej szybie czy ma czujnik opadów i zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne wtryski tu nie padają, to był problem wcześniejszego systemu DELPHI, ja co prawda właśnie je wymieniłem, dobiegając 400k km, ale to był efekt błędnej diagnozy. Potrafi paść sterownik, co skutkuje na początku przerwaniami a później błędami dotyczącymi obwodu wtryskiwaczy. Sterownik za ok 150zł kupujesz w zasadzie prawie nowy, sklonowanie go 150 zł. Ale to są problemy grubo >300k km. TURBO przy prawidłowej eksploatacji wytrzymuje ok 0.5mln km. Używane, w dobrym stanie kupisz za ok 500 zł. Warto chyba wymienić po zakupie rozrząd, pasek i elementy napędu i panewki korbowodowe. Koszt panewek 200zł + uszczelka 50zł + wymiana ok 300zł. Jak masz zaufany warsztat a w nim fachowców (nie od siedmiu boleści) to w czym problem? Miło będziesz zaskoczony spalaniem :) i dostępnością częsci zamiennych. Zarówno używanych jak i nowych markowych zamienników. To jest tani samochód w eksploatacji, gdzie dla mnie był to przy zakupie priorytet!

 

@aniewa a po co nawigacja w samochodzie przy smartfonach, gdzie i tak 90% tras jeździsz na Yanosiku?? Ja nie spotkałem się jeszcze z dobrą nawigacją pokładową, a mam służbowo kontakt z osobami, które maja naprawdę "bryczki" Nikt nie jest zadowolony z ich nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nawigację więc łatwo zamontować np. kamerę cofania. Ja korzystam z fabrycznej navi  i chyba jako jeden z nielicznych jestem w pełni usatysfakcjonowany z tego rozwiązania. Oczywiście to nie jest priorytet, chodziło bardziej o pokazanie braków w stosunku do występującego wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden Limited, Limited ma emblemat na błotniku, listwy na progach, klimatronik, elektryczny ręczny, elektryczne szyby wszystkie.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniewa, z tą nawigacją to dlatego, że nie robisz przebiegów i drogi znasz na pamięć :) Oczywiście to tylko taki sarkazm z mojej strony, za co przepraszam dla odprężenia atmosfery, bo dla mnie to na tym forum jesteś taki NUMBER1 w poradach i wiedzy. Twoje słowa ważą podobnie jak premiera, więc jak napiszesz nawigacja pokładowa jest OK to mogą się znaleźć tacy, co po przeczytaniu dadzą się za nią pokroić. Musisz zatem każdego zdania pilnować, my za to możemy od czasu do czasu sobie pofolgować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady. Ogolnie...

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Kupilem ten samochod :) mam nadzieje ze mi posluzy. Niestety musze czekac na odbior auta dwa tygodnie bo jest nie zameldowany. Przed odbiorem, diler musi zrobic nowy TÜV.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Odnoszac sie do tego co napisaliscie, jednoczesnie proszac, chcialbym ustalic wyposazenie. Nie wiem co mam i nie wiem co jeszcze moglbym miec. Nigdzie w internecie nie ma opisu tej wersji wyposazenia. 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jest to wersja Limited. Ma na karoserii napisy. Ma tez na progach, na drzwiach kierowcy i pasazera.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Mam tempoomat.

Nie mam auto wycieraczek.

Nie mam tez auto swiatel..? Nie pamietam w sumie...

Szyby na korbke z tyllu :)?! Dlaczego..? Widocznie to byl straszny koszt. 

Slabe ma glosniki. Pasuja jakies do niego?

Isofixa na dwoch tylnich fotelach.

Nie ma klimatronika. Trzy pokretla sa.

Zestaw glosnomowiacy tez jest..

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Ustalili mechanicy ze to silnik z paskiem a z nim jest wszystko w porzadku. Przebieg: 110.000. Podobno jak jest lancuch to przy 160.000 trzeba go wymienic. Reszta jak nowa. Zurzycie na 93%. Pod komputerem nic nie pokazal. Olej lany Elf 5w3 w Renault, niestety, co 20.000. 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Stoi na zimowkach. Przednie dwie to szroty. Diler wymieni. Kupowac wielosezonowe czy zbierac na dobre letnie? 

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Moze on miec doswietlanie zakretow? Jak sobie cos przypomne to dodam...

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pzdr Megankowcy :)✌

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. pkt 5  :!: - Prezes 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj VIN to będzie można sprawdzić z jakim wyposażeniem wyszedł z fabryki, doświetlenia zakrętów nie ma i nie skonfigurujesz, olej co 20 tys. km to akurat masz szczęście. Zazwyczaj wymieniany był co 30 kkm. Jak nie ma czujnika opadów to i nie ma czujnika zmierzchu, to jedna całość, Można włączyć tryb skandynawski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest tryb skandynawski? Nir ma czujnika deszczu. Eszne ze Elf byl lany i 5w30. 

9 godzin temu, omega napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz i to dwa razy w jednym poście :?: 

 

Od czego jest ten sterownik i jakie figle plata? Zaskoczyly mnie jego hamulce. No i ma twarde sprzeglo. 

No wlasnie panowie... Na co najbardziej uwazac z tym samochodem? Macie jakies zlote rady..? Poza olejem.

 

Czy mi sie wydaje ze Wy sie podlaczacie do samochodow i cos tam hakujecie? To mozna tak..?? Moj mechanik z malutkim sprzetem, chyba zielonym, podpial sie pod radiem. Pewnie pod kompa....

9 godzin temu, omega napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz po raz drugi :?: 

Masz taki sam silnik?

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, omega napisał:

Uważaj na sterownik silnika, bo potrafi płatać figle.

Czemu straszysz :mrgreen:, psuje się jeden na kilka milionów i po 400 tysiącach przebiegu :D. @PeeKaa masz już nowszy sterownik silnika i zaprzątaj sobie nim głowy. Światła skandynawskie to taki tryb świateł, że po uruchomieniu silnika same się zaświecają a po zgaszeniu same gasną.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede zadowoliny z tego auta? Zawsze jezdzilem niemcami... Ostatnio tez 206ka byla w stajni.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Motna dolozyc do niej parktroniki..? Tego mi najbardziej brakuje.

/\/\/\/\/\/\/\/\

Co mozna fajnego z tego auta zrobic? Jakie opony kupic zeby byl mozliwie najwiekszy komfort. Jezdze w DE, 95%. 65% Autobahn. Jest mozliwe ze zejde do 4.5l. ..?

 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarna1, na zachodzie samochody używane, ale dobre, są drogie. Już nowe identyczne (choć zwykle bogatsze) w salonach są droższe. To, że w Polsce są one tańsze to dlatego, że handlarze sprowadzają je albo uszkodzone, albo podtopione czy to z dużym przebiegiem itp. Tam takie egzemplarze mocno lecą z ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!