Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,4 tce nagły wyciek płynu chłodniczego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Dzisiaj stojąc w korku nagle zaczęło mi się dymić z pod maski, jakoś udało mi się od razu zjechać do zatoczki i po otwarciu maski widok jak na załączonym filmie.

Wszystko zalane po prawej stronie silnika patrząc od przodu auta i sikało z obu stron tego czarnego plastiku. czy był jeszcze gdzieś wyciek to nie wiem, nie wadziłem, ale ciągnąca się za mną plama na ulicy wg mnie wskazywała  na "duży wyrzut płynu" .

Podpowiedzcie proszę jaka może być przyczyna, gdzie szukać.

 

Megane III 1,4tce 2012 r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szwagier24a napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Nie bardzo wiem o co chodzi, rozjaśnij.

 

Natomiast dzisiaj jak zajrzałem to zauważyłem że jest wywalony przewód z króćca termostatu jak mniemam (zdjęcie)

Czy to możliwe że jak się przytkał termostat to ciśnienie wywaliło węża z termostatu? Zawsze myślałem że zbiorniczek wyrównawczy pełni niejako rolę zaworu bezpieczeństwa i jak ciśnienie pójdzie za bardzo w górę to tamtendy jest upuszczane.

I jak wywaliło węża i praktycznie prawie cały płyn wyciekł oraz spadło ciśnienie od węża w górę do tego plastiku z filmu to dlaczego tam dalej sikało wysokim ciśnieniem. 

I co to za plastik i jaką rolę pełni?

 

1603990951673.jpg

 

:lapka:

REGULAMIN forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę to opaska zaciskowa nie była wcale zaciśnięta na króćcu obudowy termostatu. prawdopodobnie wąż powoli się zsuwał pod wpływem ciśnienia i w końcu stało się, co się stało. Długo jeździsz tym autem? Nie było coś robione ostatnio w okolicy termostatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem pierwsze wrażenie że opaska nie była zaciśnięta na wężu, ale całe lato przejeżdżone i było wszystko ok, no i teoretycznie jak by opaska nie była założona to wąż już dawno powinien się zsunąć chyba, a auto mam ponad pół roku.

Jeśli to tylko termostat to lub nie zaciśnieta opaska to żadna tragedia, bardziej niepokoi mnie te sikanie na filmie - nie mam pojęcia co to i jak do tego podejść, czy mogło się rozszczelnić i też do zrobienia czy po prostu  pod wpływem ciśnienia "tylko" siknęło i po złożeniu wszystkiego będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzeć lub wydmuchać kompresorem, założyć wąż i opaskę na miejsce - jeśli jej nie przesuwałeś to nie była na miejscu co widać na foto ,odpowietrzyć i obserwować.Można sprawdzić

po jeździe czy węże nie twardnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, właściciele aut z tym silnikiem piszą o problemach z uszczelką pod głowicą. Mogła być opcja taka, że kompresja poszła do płynu i uwolniła się w najsłabszym miejscu.

Tu ewidentnie ktoś coś robił z tym wężem, że opaskę nie zacisnął na tym króćcu. Zapytaj poprzednika o wadę ukrytą czyli wymianę uszczelki pod głowicą czy wymianę termostatu i mechanik ewidentnie popełnił błąd.

A może wynegocjowałeśzbyt niską cenę i zostawił Tobie taką niespodziankę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano ogarąłem temat i wszystko hula, mam nadzieję że to była tylko lub aż źle założona opaska na wężu.

Termostat ładnie trzyma temperaturę, wentylator się włącza, nic nie sika z tego plastiku jak na filmie i do pełni spokoju brakuje tylko testu w ulicznych korkach przy   upale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!