Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fuel used.... Spalanie...


nikeoleee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem renault megane 2 1.5dci 2005r, problem polega w tym że nie pokazuje mi aktualnego spalania..... Przy zakupie było normalnie... Działało... Przy "zakładce"  fuel used.... Pokazuje mi ile wypalił paliwa tj. 0.1 0.2 0.3 0.4 itd.... Jak można to zmienic? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak toja rozumiem..... Może inaczej... Jest zakładka fuel used przy zakupie było ok... Spalanie 5.6,   6,7 itd.... A teraz pokazuje mi ile zuzyl paliwa 0,1.0,2 0,3 0,4itd...podobno można to zmienić, chciałbym się zapytać jak:) 

 

:lapka:

REGULAMIN forum się kłania :!: - Prezes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przypadkiem zresetowałeś. Wystarczy, że na jednej ze zakładek, tj. zużyte paliwo, średnie spalanie lub przejechany dystans od resetowania za długo przytrzymasz właśnie przycisk od przełączania zakładek (na moje koło 5 sekund). Może przy większych liczbach się samo resetuje, ale sam miałem ponad 200 litrów / 3000+km i leciało dalej.

Kolejnymi opcjami na reset jest podłączenie komputera i wejście w diagnostykę deski rozdzielczej (nie wiem czy samo wejście wystarczy czy trzeba usunąć błędy); odłączony aku lub po prostu problem ze zasilaniem licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie odłączyłeś akumulator i domyślnie przeszło na wersję anglosaską. Tam pokazuje ile przejedziesz mil/galon. Zmienisz to Elm 327 i darmowym ddt4all, Maxiecu lub Clip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie.... Akumulatora nie odlaczalem..... Stało się tak jak wyłączyłem automatyczne światła....  I zalaniu paliwa..... Gdzieś na forum znalazłem podobny temat.... I tam gościu napisał że mozna to zmienić poprzez klikanie manetka... Jednak mi. To nie wychodzi.... 

:lapka:

REGULAMIN forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nikeoleee a może po prostu wyzerowałeś wskazania komputera pokładowego i wskazuje ile paliwa zużyłeś. Chwilowe spalanie w L/100 km pokaże po przekroczeniu prędkości 30 km/h a średnie spalanie po przejechaniu 400 m od wyzerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączałeś automatyczne światła to musiałeś trzymać przycisk po lewej stronie przez ~10sek. Może przez przypadek/odruch/niedoczytanie przytrzymałeś prawy i zresetowałeś. Starych wartości i tak nie przywrócisz jak już leci od zera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła wyłączyłem lewym tak i jest okej..... Wyzerować ok.

Nie chcę przywracać żadnych starych wartości:)

Chciałbym jedynie powrócić do tego aby pokazywało mi spalanie w danym momencie a nie ilość spalonego paliwa.

Próbowałem, jak mi polecono na forum z guzikiem startu i górnym, ale niestety nic.

Może po prostu wyzerowałeś wskazania komputera pokładowego i wskazuje ile paliwa zużyłeś.

Chwilowe spalanie w L/100 km pokaże po przekroczeniu prędkości 30 km/h a średnie spalanie po przejechaniu 400 m od wyzerowania.

Fakt wyzerowałem...  Jednak tak jak piszesz nie jest u mnie.... Obojętnie ile jadę km/h.  Nie pokazuje mi chwilowego spalania%) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki komputer masz ustawiony na mile/galon to chwilowego spalania nie będzie pokazywać. Chwilowe spalanie powróci po przestawieniu komputera na L/100 km. Zrobisz to np. Elm 327 i programem Ddt4all, Ecutweaker lub maxiecu i pewnie clipem też. Jest dużo tematów na tym forum odnośnie Elm 327.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nikeoleee napisał:

Obojętnie ile jadę km/h.  Nie pokazuje mi chwilowego spalania%) 

A na jakiej masz zakładce? Cały czas piszesz o "fuel used" a powinno być "current". Wtedy dopiero pokazuje aktualne spalanie... Jak Ci pisałem. Zmieniasz tym przyciskiem:

1997469761_Zrzutekranu2020-11-02231624.thumb.jpg.17e582ef1b901ce6f06883e421ef2d90.jpg

Klikaj go tyle razy, aż zobaczysz "CURRENT" na ekranie. Wtedy rozpędź się do 30km/h i powinno Ci pokazywać.

 

Jak stoisz (lub jedziesz wolniej niż 30km/h) to pokazuje coś takiego (tyle, że u Ciebie będzie po angielsku):

20201102_131208.thumb.jpg.07f2c0cad9593cdfda476b8b244c4067.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!