Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane iii 1.6 z lub pod LPG


Haifisch

Rekomendowane odpowiedzi

BRC to rewelacyjne instalacje, totalnie bezobsługowe.

Nie wiem, co tam montowali fabrycznie do M3, ale użytkowałem dwa auta z Sequent24 i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Jedno z tych aut zrobiło grubo ponad 100k km bez żadnych przygód, po 45k na LPG przestałem nawet o nie dbać - żadnych serwisów gazowych, wymian filtrów itd.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pitrek napisał:

a osią sporu jest właśnie kwestia możliwości "strojenia".

Osią sporu jest nie tylko kwestia strojenia:

- jakość montażu - przeważnie w BRC jest wrzut pod maskęw 6-7 h bez sciągania kolektora.

- cena części zamiennych: reduktor dwa razy droższy, wtryski trzy razy droższe niż polskie odpowiedniki.

- brak wyspecjalizowanych warszatów BRC - większość to rzeźnicy - nie mający podstawowej wiedzy. Montaż i radź sobie sam. A nigdzie nie pojedziesz i sam też nie ogarniesz.

- słabe jakościowo filtry - wysoka cena oryginalnych wkładów - brak odstojnikowych w zestawie - trzeba samemu wymienić na dobry polski filtr np. Alex Ultra 360

- serwis i wymiana filtrów tylko u partnera BRC - nie zrobisz tego w niezależnym warsztacie lpg czy nie zmienisz filtrów sam. (Możesz zmienić ale nie skasujesz inspekcji i przy odpalaniu centralka będzie Ci o tym przypominać. To tak jakbyś był skazany do końca życia na ASO Renault

- brak możliwości nie tylko strojenia ale i podglądu parametrów - w Techu czy Stagu zrobisz to z poziomu smartfona - możesz obniżyć temperaturę przełączania na lato i podnieść na zimę. 

- w  polskich sterownikach z obd istnieje możliwość podglądu paramentów silnika Pb - jak również skanowanie i kasowanie błędów.

- awaryjne odpalanie na LPG ograniczone jest serwisowo - do 5 razy - później trzeba jechać do serwisu i odpłatnie odblokować kolejne 5 razy. W polskich instalacjach nie ma takich ograniczeń. Wyobraź sobie, że za granicą pada Tobie pompa paliwa czy sterowanie nią - i wiesz, że na gazie możesz odpalić tylko 5 razy - niektórzy nie mają nawet takiej wiedzy...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pitrek napisał:

Cześć użytkowników forum ma zapędy tunerskie i dokonuje modyfikacji ustawień (bądź chce dokonywać)  instalacji LPG. I tu BRC ma w plecy bo nie bardzo da się w nim grzebać tzn nie ma aplikacji czy kodów czy coś w ten deseń. Dla zwykłego użytkownika to nie ma znaczenia ale jest taki kolega który robi śledztwa "w poprzek" innych forów i napierdziela się z innym kolegą który jest sympatykiem BRC a osią sporu jest właśnie kwestia możliwości "strojenia". Szczerze nie sądzę żeby przeciętny użytkownik zauważył różnice między producentami instalacji. Ważniejszy może być dobór komponentów do sterownika lub jakość montażu. 

Ja kiedyś miałem LPG w aucie i nawet nie wiem jakiej było firmy. Przejechałem na tym ok 80 kkm bez problemów a auto sprzedalem. 

 

Myślę, że ten post wyjaśnia wszystko i dyskusja powinna się na nim zakończyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sarna1 napisał:

Szukaj zadbanego dci i będziesz mieć spokój. Koszta użytkowania niższe, przynajmniej jedzie normalnie a nie jak 1.6 - wyje i nic poza tym.

Nie chcę się pchać w starego diesla bo to proszenie się o kłopoty. 

Ten samochód ma tanio zawozić dziecko do dziadków a nie ganiać po nurburgringu ;-)

Wolałbym poszukać 2.0 TCe niż dCi ale ma to być samochód dla kobiety, która nie ma specjalnych wymogów co do osiągów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze 2.0 tce będzie kosztował tyle co 2 diesle :)
a te małe diesle sa bardzo eko, tanie w zakupie i bycze tańsze w eksploatacji niz 1.6 PB.
Za to kupowanie czegoś z instalacją lpg gdzie nie wiesz jak ona była eksploatowana, to może być pchanie się w kłopoty, a remonty silników do tanich nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem 1.6 PB, nie lpg. 
ale jak kupisz benzynę i będziesz chciał założyć gaz to trzeba trochę jeździć żeby to się w ogóle zwróciło. Wiec w takim przypadku minie parę ładnych latek zanim to zacznie być tańsze w całym rozrachunku od ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewki możesz sobie zawsze wymienić. Chodzi o "korby" Bardzo prosta wymiana, w zasadzie kto ciut majsterkuje sam sobie poradzi. Panewki w ASO ok 200zł uszczelka ok 50zł i ciut pasty tylko w dwa punkty na tejże uszczelce. Spalanie <5l/100km to jeździsz w zasadzie darmo. Teraz z rodzinką przyjechałem sobie nad morze na weekend. To jest silnik do tłuczenia kilometrów. Darmo to i się chce jeździć :) Co do FAP to mam, ale nie wiem w ogóle "co to jest". Reszta podzespołów w zasadzie także "nieśmiertelna" Jedyna droższa naprawa to ostatnio wymiana wtryskiwaczy, niestety, przez mój błąd w diagnozie. Wymieniłem dobre na nowe. Uszkodzony sterownik dawał takie dziwne objawy. Sterowników i innych części używanych na aukcjach w bród. Silnik wciąż w produkcji od ok 20lat więc z dobrymi używkami długo nie będzie problemu z dostępem. Reasumując, polecam silnik z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no super porady dla autora tematu, nie ma co. Samochód dla kobiety do wożenia dzieci po mieście z A do B na krótkich odcinkach, a wy proponujecie diezla z kołem dwumasowym, i turbo  VTG. Szkoda jeszcze, że zamiast fap nie ma dpf, wtedy to już w ogóle byłyby strzał w dziesiątkę. 

1.6  jest w budowie prosty jak cep i w nim nie ma się co psuć. Żeby robić remont chwilę po zakupie, to na prawdę trzeba by trafić konkretną padakę.

Za benzynowy zapłaci więcej, ale w przyszłości nie będzie miał żadnego problemu przy ewentualnej odsprzedaży za sensowne pieniądze.

Gdybym miał brać diesla, to w ostateczności tylko i wyłącznie najprostszą wersje 90 konną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60km dziennie to wcale nie po bułki do sklepu tylko. Stary 1.6 jest jak najbardziej OK Nie promuje na siłę diesla, ktoś chce tanio założy sobie gaz, doceni to "dobro" szybko. Pamiętajmy, że z benzyny jest jeszcze taki model: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-laguna-initiale-2-0-benzyna-170km-automat-skora-xenon-duza-navi-bose-ID6Ddvgf.html#2567f9b977 To tylko przykładowy link, w żaden sposób oczywiście go nie promuję :) Samochód z tym silnikiem jest nie do zdarcia i na lata a przebiegi dochodzą w nich do mln km. Byle by nie Tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!