Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MeganeIII 1.5 dci czy warto


Archie88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o opinie czy warto kupić https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-5-dci-110km-2011r-6-bieg-klima-pdc-bez-rdzy-aux-usb-ID6DjZXD.html#62f043c832

Do tej pory użytkowalem raczej niemieckie tdi i nie mial bym oporu kupic autka z przebiegiem 200tkm i dobrym serwisem, a tu mam wątpliwości. 

Mam na oku kilka ofert, ta wyroznia sie wyposazeniem co kusi zresztą bardzo. Cene wczoraj obniżyli o 2 tys.

Co myslicie warto?

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zauważyłeś już że samochód jest dużo poniżej ceny rynkowej. Za takie pieniądze to można kupić dobre Megane II, albo zmęczone III. Obniżenie ceny tylko to potwierdza. Auto z Włoch więc obstawiam że było coś lakierowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nieco niższą cenę bez problemu kupiłem MegIII Coupe 1,5dci z 2010 r. z przebiegiem nieco ponad 100 kkm - tak, że z tą ceną rynkową - nie przesadzajmy. W obecnych czasach wiele sprowadzonych samochodów stoi miesiącami i sprzedający próbują je zbyć z minimalnym zyskiem, aby mieć za co przeżyć. Bo handel stanął całkowicie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na forum użytkownicy co dobijają 400 kkm na tym silniku bez remontu, 100 tysiaków spokojnie jeszcze zrobisz bez problemów. Według mnie cena jest adekwatna do rocznika i przebiegu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mówię tu o sprawnym samochodzie a nie podpicowanej kupce złomu, w którą po zakupie będzie trzeba włożyć "milion monet".

Takie samochody startują w Włoszech od 3000 tyś. euro LINK, ktoś to musiał przywieźć opłacić i jeszcze na tym zarobić. Ten egzemplarz jest z 11.2011.

Widziałem dużo takich samochodów, ale to wnętrze nie wygląda na 210 tyś. km więc zakładam że jest po flotowe. 

W samym ogłoszeniu jest też zapis "Do ceny samochodu należy doliczyć koszt opłat przygotowujących do rejestracji" więc trzeba doliczyć 1000 zł ceny zakupu.

Co do samego silnika to tak jak pisze kolega @aniewa nie należy się go bać, właściwie serwisowany będzie służył bezawaryjne.

Przy tym przebiegu zaczną się jednak problemy z osprzętem silnika więc musisz wziąć to pod uwagę.

W ogłoszeniu jest mało zdjęć przodu auta a w wykazie wyposażenia po VIN widzę przednie czujniki parkowania, których nie widzę na aucie?

 

Jeżeli nie ma daleko to można zobaczyć ale nie nastawiałbym się pozytywnie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, ja akurat widzę czujniki przednie na zdjęciach ;)

 

Cena wczesniej (kilka dni temu) była 16 tys teraz jest nizsza, ogloszenie obserwuje juz jakies 3-4 tyg 

handel w tym roku jest kiepski wiadomo, sam sprzedawalem auto prawie 3 miesiace, a mialem mega zadbana sztuke

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze po VIN widzę że auto powinno być w wersji TomTom Limited Edition czyli mieć nawigację, której też nie widzę.

Po komisach to taki szrot stoi że szkoda gadać, a nikt Ci prawdy nie powie tylko jeszcze krzywo patrzą jak coś znajdziesz.

Nie sugeruj się sytuacją na rynku ja w zeszłym tygodniu też byłem na oględzinach i na szczęście udało się upolować dwa zadbane auta.

Z tym że ja byłem w kolebce handlarzy, czyli Porębie pod Zawierciem. Nikt z auta od tak nie opuści 2k, może wcześniej cena zawierała wszystkie opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co pisze kolega Aniewa, jak samochód nie jest poskładany z kilku ćwiartek a silnik pracuje OK wytarguj cenę i bierz śmiało. Bardzo solidna konstrukcja, produkowana w tłustych czasach Reno, bardzo wysokiej jakości materiały jak na klasę samochodu. Nie wiem jaka jest ich wartość, bo ja mam przejechane już prawie 400k km i pewnie warty tyle, co w złomie za kilogram, już lepiej komuś będzie go dać. Tylko proszę się jeszcze nie ustawiać kolejkę, bo chcę 4-6 lat jeszcze jeździć :) 

Tu jeszcze dodam, że zgadzam się z kolegą Lionel2000 odnośnie wnętrza. To nie jest przebieg 200k km. U mnie przy 400k km wnętrze jest nowe. Wymieniłem tylko jakiś czas temu gałkę zmiany biegów i gumy na pedały

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!