Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Urwana śruba prawej górnej poduszki silnika Megane 2 ph2 1.6 16v 2009r


Rekomendowane odpowiedzi

Samochód zaprowadziłem do mechanika, zobaczymy co powie. Mam nadzieję, że wreszcie naprawi to jak trzeba. Jak się coś wyjaśni to napiszę. Poduszka z tego co pamiętam kosztowała około 150 zł, na pewno to nie był najtańszy zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicy, z reguły nie mają dostępu do oryginałów i dobrych zamienników. Kierują się ceną, zresztą jak klienci, jako wyznacznika jakości. Hutchinson najprawdopodobniej dostawcą oryginału. Gdybym musiał kupić, kupiłbym Hutchinsona. Co do śruby: musi być oryginalna. Śruba musi być przykręcona bez luzu i dokręcona momentem 105 Nm. Luźna będzie podatna na zgilotynowanie i przy okazji uszkodzi gwint w otworze.

Zmień mechanika.

PS: ciekawe czy nie było wycieku oleju z półosi. Po urwaniu śruby silnik mocno drgał, szarpał podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszkę kupowałem sam, miała atest renault, co do śruby to nie wiem czy to był oryginał kiedy kupowałem ten samochód

Nie wiem też jaką wstawili śrubę po pierwszym urwaniu. Pierwszym razem naprawiał inny mechanik z zakładu który ma dobrą opinię

Po za tym w obu przypadkach śruba urwała się na szczęście blisko zakładów mechanicznych które naprawiały mi samochód więc nie było potrzeby długiej jazdy z zerwaną śrubą. Nawet nie dałoby rady przejechać dłuższej odległości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, droopy napisał:

@Andre1981 jeśli coś Ci to pomoże, tak u mnie wygląda to połączenie. Ja tam nie widzę żadnego luzu. 

poduszka.jpg

U mnie wygląda tak samo. Luz jest w poduszce pomiędzy gumą a metalowym elementem wokół gumy. Śruba zrywa się pomiędzy poduszką a tym profilem metalowym co wchodzi w gniazdo łapy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Andre1981 napisał:

Luz jest w poduszce pomiędzy gumą a metalowym elementem wokół gumy.

No to tam przecież musi być luz, to poduszka...Ja cały czas myślałem, że masz luz na tym łączeniu, które trzyma ta zrywająca Ci się śruba. Stąd moje zaskoczenie, jak tam może się coś takiego pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, droopy napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Nie twierdzę, że nie powinno tam być luzu, ale wydawał mi się zbyt duży. Jak złapię za silnik od strony tej poduszki to jedną ręką bez wysiłku poruszam silnikiem, a to nie wydaje mi się normalne.

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andre1981 napisał:

Nie twierdzę, że nie powinno tam być luzu, ale wydawał mi się zbyt duży. Jak złapię za silnik od strony tej poduszki to jedną ręką bez wysiłku poruszam silnikiem, a to nie wydaje mi się normalne.

Jak silnik pracuje na trzech świecach, to chce wyskoczyć i tak ma być. Im bardziej miękka poduszka tym lepsza. Ja wymieniałem, bo stara stwardniała i pękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!