Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV PHII RS Line i fotele kubełkowe z wersji GT 1.6


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przyszedł czas na zmianę auta i tak jak kiedyś myślałem, że raczej nie będzie to drugie Renault, tak sprawdzając i testując co obecnie oferuje konkurencja, już taki pewny nie jestem  :12_slight_smile:.

Biorę pod uwagę Megane IV PHII Grandtour TCe 160 EDC w wersji RS Line, ale mam pewne wątpliwości co do foteli montowanych w tej wersji. Fotele, szczególnie przy siedzisku, są dosyć mocno zabudowane, przez co w trakcie jazdy pewnie fajnie trzymają, ale wsiadanie/wysiadanie z nich tak, żeby nie opierać się/siadać na boczku siedziska wymaga trochę większej gimnastyki.

Z tego co zauważyłem to fotele te są tymi samymi, które montowali w Megane GT 1.6, zanim zostało wycofane z produkcji i chyba jako opcja do zwykłej wersji MIV PHI.

W związku z powyższym mam parę pytań do osób, które miały styczność z tymi kubełkami w codziennym użytkowaniu:

  1. Czy wsiadanie/wysiadanie z nich jest bardzo uciążliwe w trakcie codziennego użytkowania?
  2. Czy same fotele sprawdzaną się w zwykłym, nie sportowym aucie, czy za cenę lepszego wyglądu i trzymania bocznego płaci się sporym pogorszeniem komfortu?
  3. Czy po dłuższym użytkowaniu (3-5 lat) boczki siedziska wykazują jakoś mocno zużycie, np. przetarcia lub odkształcenia względem oryginalnego stanu?

 

Dodatkowo ogólnie pytanie do forumowiczów: co myślicie o Megane RS Line? Czy ktoś z Was bierze lub będzie brał pod uwagę zakup takiej wersji?

Porównując RS Line i Intens, przy wybraniu prawie wszystkich opcji, wychodzi niemal taka sama cena wyjściowa.

Na korzyść RS przemawia +20 KM i +30 Nm, za co w Intens dostajemy "tapicerkę skórzaną", Pakiet Komfort (podgrzewana kierownica, elektrycznie regulowany fotel kierowcy z pamięcią i masażem i regulowane zagłówki). Kwestia wyglądu (inne zderzaki i felgi) to już kwestia indywidualna.

 

Wrzucam fotki wspomnianych foteli z GT i RS Line z konfiguratora.

 

Fotele GT Fotele RS Line

 

Z góry dzięki za wszystkie komentarze i pozdrawiam.

 

Edytowane przez Tuscan_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyllo R.S. Line właśnie ze względu na fotele, są świetne na długie trasy. Boczek oczywiście będzie się wycierał, ale jakie to ma znaczenie. Ogólnie przepaść w stosunku do zwykłych foteli. Auto brałem pod uwagę jeszcze jako GT Line, ale przez brak usztywionego zawieszenia i wtedy wersji ph2, odpadła. Wielka szkoda, że zlikwidowali GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele z rs są super, i jeżeli kupowałbym znowu małego francuza to pewnie bym brał tą wersje.

 

ale.....te fotele mają się nijak do foteli z certyfikatem AGR np z nowej Octavii czy Golfa itp... miałem przyjemność mieć O4 na tygodniowy test z tymi fotelami i są po prostu rewelacyjne. Drugi argument to światła Matrix, działają rewelacyjnie. Ogólnie O4 rozwaliła klasę kompaktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia IV jest jedną z alternatyw, którą biorę pod uwagę. Na jeździe testowej miałem auto ze standardowymi fotelami i też były OK.

OIV rozwaliła klasę kompaktów, wliczając w to Golfa i Leona. Chociaż układ konsoli centralnej wg. mnie nie jest idealny, to i tak lepszy niż w VW i Seacie, gdzie wrzucanie prawie wszystkich funkcji w tablet poszło o krok za daleko.

I wtedy pojawia się MIV phII, z nowym systemem MM i nie dość że nie popsutą, to jeszcze poprawioną (ulepszoną) konsolą centralną. To jeden z mocnych argumentów za tym, żeby wrócić do salonu Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że fotele są wyśmienite na długie trasy, a do tego wyglądają (całkiem) rasowo. Po 2 latach nic się nie wytarło, ale jak się wsiada można mieć z tyłu głowy, aby nie siadać na boczku, tylko od razu głębiej na fotelu. I zaprawdę nic się nie traci na komforcie chyba, że moje 4 litery są do d... i tego nie czuję ;-)

Ogólnie fotele tak mi się podobają, że nie wiem, czy żonie nie zamienić teraz starej Astry na Clio z takimi właśnie fotelami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!