Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,5 DCI Test przelewowy , Co sądzicie czy wtryski do regeneracji


Motofan46

Rekomendowane odpowiedzi

Meganka ciężko zapala długo trzeba kręcić i po uruchomieniu obłok jasnych spalin .
Robiłem test przelewowy i moim zdaniem różnice nie są duże .
Świece żarowe wymieniłem . Akumulator i filtr paliwa też nowy .
Jak zapali to jedzie w sumie normalnie nie widać spadku mocy .
Co sądzicie czy te wtryski do wymiany lub regeneracji czy coś jeszcze może być powodem tego ciężkiego zapalania .
Zastanawiam się już nad zmianą auta mam go ponad 2 lata do tej pory był bezproblemowy .
Problemy pojawiły się po długich okresach bez jazdy .
 

20201011_155910Test przelew 15DCI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelewy w normie, ten obłok jasnych spalin wskazuje na zużyte pierścienie tłokowe. 

Powodów ciężkiego zapalanie jest kilka, począwszy od powietrza w przewodach paliwowych, braku zasilania świec a kończąc na braku kompresji. Jest kilka tematów na tym forum o problemach z rozruchem tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze kolega Aniewa, ten obłok to obłok spalonego oleju, to nie jest płyn. Raczej na tym forum zalecamy naprawy, ale w tym przypadku możesz rozważyć zmianę samochodu, bo wpadniesz w spore i niekończące się już koszty. Chyba że naprawą zajmiesz się sam. W sumie wymiana samych pierścieni to nie aż tak wielka filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie świec żarowych naprawione z twoją pomocą , była przerwa w wiązce .
Powietrze w przewodach też , dodałem zaworek zwrotny bo ten w pompce przepuszczał i nie można było filtra odpowietrzyć . 
Czy to już tylko te pierścienie zostają ? 
Pali się komunikat sprawdź wtryski ( chyba bo mam francuskie menu a tego języka akurat nie znam ) .
Czy powodem tego dymu nie będzie wtrysk . To raczej prostsza sprawa do samodzielnej wymiany .
Staram się zawsze robić sam co się da . Wymiana pierścieni to już chyba ponad moje możliwości .
A sprzedaż auta co ma problem z odpalaniem nie jest prosta . 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Motofan46 napisał:

Pali się komunikat sprawdź wtryski

Ten komunikat świeci się na pracującym silniku? Jeżeli tak to zazwyczaj dotyczy problemu z ciśnieniem paliwa. Należy odczytać kod błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Motofan46 napisał:

Pali się komunikat sprawdź wtryski

typowa usterka podobnie jak u mnie, która wywala co jakiś czas losowo bez powodu, pisałem o tym w którymś temacie. Dopóki nie skasowałem błędu, auto pozostawało w trybie awaryjnym, co powodowało trudniejsze odpalanie i biały dym do momentu złapania temperatury. Silnik lekko głośniej pracuje. Także to nie jest spalany olej. Kasuj błąd i powinno wrócić do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dziś udało mi się zrobić taki test komputerem wyniki na foto.
Dodam że wcześniej wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu na nowy .
Pamiętam wtedy , że obroty silnika na ekranie komputera się zmieniały więc wtedy czujnik raczej działał.
Ta biała chmura  też zastanawiam się może być spowodowana tym  , że po namowie kolegi nalałem oleju 2T MIXOLU  
przed ostatnim tankowaniem . Nalałem 1l na jakieś 50l ON .
Kolega (i paru innych znajomych ) w swoim VOLVO leje i twierdzi że silnik ma lepsze smarowanie i gładziej pracuje . 
Nie mniej jednak moje auto nadal ciężko zapala .
 

SuperScanReport Megan sedan 15 dci.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury płynu ma zwarcie do masy a ma duży wpływ na czas załączenia świec i dawkę paliwa przy rozruchu.

Diagnostykę lepiej robić czymś dedykowanym dla renault, clip, pyclip itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dojście tylko do takiego komputerka i jest on dedykowany do RENAULT choć zapewne możliwości ma mniejsze .
Nie mam warsztatu kupno Clipa jest raczej nie opłacalne .
Polubiłem auta RENAULT i jest to już moje kolejne . Wcześniej była 1,6 Benzyna z gazem i żadnych problemów .
Mam jeszcze Espaca 2,0 benzyna i też nic się nie dzieje .
To zwarcie do masy to w sumie pewnie wiązka a czujnik może być sprawny .
A ten komunikat o wtrysku 4 na granicy na ile tym się przejmować ?

 

20201207_161414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić tym interfejsem jaką temperaturę cieczy widzi sterownik silnika? Na zimnym powinna być w przybliżeniu tak sama jak temperatura otoczenia. Co do wtryskiwacza to ten błąd  nic dobrego nie wróży ale usterka obwodu wtryskiwacza powinna powodować komunikat na desce rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dotyczy układu wtryskowego, może być związany z czujnikiem cieczy lub obwodem wtryskiwacza. Drugi komunikat informuje o wyłączonej funkcji automatycznego włączania świateł przez czujnik zmierzchu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to jutro sprawdzę ten czujnik . A z tym wtryskiem to co sadzisz szukać używki czy regeneracji ?
Trochę już myślę o zmianie auta więc wolałbym mocno nie inwestować .
Taka sama Meganka po 2005 na Siemensie to raczej lepszy wybór niż inwestowanie w tą .
Ta jest z 2004r na krytykowanym DELPHI . Wymieniałem filtr paliwa i opiłków nie widać .
Kolega namówił mnie na lanie tego oleju od 2 suwa , co o tym myslisz ?
Podobno lepsze smarowanie i mniejsza szansa na te opiłkowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy usterce wtryskiwacza prawdopodobnie byłby komunikat "injection defainlante", prędkość biegu jałowego ponad 1000 obr/min, słabsze osiągi. Tu masz tylko komunikat o sprawdzeniu układu a nie o usterce.

Co do oleju to są dwie szkoły, jedna lać druga nie lać. Są tematy na tym forum. Nic nie będę sugerował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!