Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpowietrzanie wtrysków i pompy po wymianie filtra paliwa . Gruszką nie idzie .


Motofan46

Rekomendowane odpowiedzi

Klapa w przepustnicy powinna być otwarta przy rozruchu (silnik zimny) ?

odpalam podając paliwo grawitacyjne. Coś tam próbuje załapać. Z rury wydechowe kłęby dymu. Pewnie nie spalona mieszanka. 

Screenshot_20230511-181133.thumb.png.eb24dd58a45c2475e3c36f001b59e943.pngScreenshot_20230511-181810.thumb.png.f11465b1b1e7865631c607f3de09d064.png 

Pierwszy wykres to kręcenie z wypiętymi wtyczkami wtryskiwaczy.  W drugim wtryskiwaczy podłączone. Ten pik na 120 tyś psi to próba zapłonu.   Już nie wiem gdzie szukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica w dieslu służy do shamowania przepływu powietrza z rozpędzonego turbo i dodatkowo jako całkowite odcięcie dopływu powietrza (dodatkowy gaszak) do łagodnego wyłączania silnika. Przy rozruchu i w normalnej pracy jest całkowicie otwarta. Podałem Ci wartość jaką musi osiagnąć do wyzwolenia wtryskiwaczy w Barach, a Ty podajesz bzdury w psi. Przy kręceniu rozrusznikiem powinieneś otrzymać max wartość ok 300 Barów po zapłonie na obrotach jałowych.

Nie wolno odłączać wtryskiwaczy podczas pracy sterownika, żeby go nie uszkodzić. Jakim interfejsem to mierzyłeś?

Do prób rozruchu odłącz przeplywkę, Zatkany obwód pomiarowy to bardzo dużo czarnego dymu i gaśnięcie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lufa napisał:

 

Ten pik na 120 tyś psi to próba zapłonu.

 

W żadnym dieslu pompa nie jest w stanie wygenerować takiego ciśnienia. Sprawdź jakie masz jednostki ciśnienia.

Sprawdź czy pompa zasysa paliwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jabrze napisał:

Zatkany obwód pomiarowy to bardzo dużo czarnego dymu i gaśnięcie silnika.

O jakim obwodzie piszesz ?

Wykresy są z torque.  Mam tylko elema i jeszcze ecu tweacer  lecz nie wiem gdzie znaleźć tam wtryski i ciśnienie paliwa.  Po tych wykresach widać ogromny spadek ciśniena gdy wtryskiwacze pracują.    Dziękuję Ci za odpowiedzi, może coś z tego będzie. Jutro sprawdzę ten przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatkany obwód pomiarowy przepływomierza - np zmurszała pianka wygłuszająca z filtra powietrza pomiędzy żarnikami pomiarowymi. 

Tu by się przydał pyclip.

Zawsze jest spadek ciśnienia po otworzeniu wtryskiwaczy dlatego pompa na rozruszniku musi szybko osiągnać o 15 barów więcej od minimum żeby podtrzymać zapłon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przy nadzieji z tą przepływką. Po odłączeniu odpalił, dymił i strasznie klekotał. Zgasł. To nie ona. Dalej nie chcialem go męczyć. Z braku pomysłu zabrałem się za pranie. 

Tak mi chodzi po głowie przestawiony rozrząd. Tylko jakim cudem skoro sam zgasł po kilku minutach na wolnych obrotach.

Edytowane przez lufa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lufa napisał:

Tak mi chodzi po głowie przestawiony rozrząd.

Nie można wykluczyć. Po odpięciu przepływki nie kopci na wolnych obrotach. Z pedałem gazu zasłona dymna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!