Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak prądu


Cyganer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i mam problem z moim megane, mianowicie pacjent to megane 3 z 1.5. Wczoraj wyjezdzajac z garazu zgasilem na moment auto, po pomownej probie odpalenia stala sue ciemnosc, nie reaguje centralka, konsola, nie czyta karty, poprostu zero jakiegokolwiek oswietlenia w srodku auta. Dodam ze aku jest, bezpieczniki w srodku jak i pod maska sa ok, prad do bezpiecznikow tez dochodzi. Czy mial juz ktos moze podobny problem?

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otwierasz drzwi to licznik reaguje? Podobnie przy otwarciu drzwi pasażera? W skrzynce bezpieczników kabiny u dołu masz dwa przekaźniki, ten po prawej stronie ma trzymać cały czas, możesz podmienić z innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slupki czyste. Licznik nie reaguje na otwieranie drzwi. Przypomne ze prad do bezpiecznikow w srodku dochodzi.

A moze wiecie co odpowiada za prad w srodku auta, ktory sterownik i jak jest to gdzie sie znajduje

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za prąd w kabinie odpowiada w większości skrzynka bezpieczników kabiny. Skrzynka ta posiada w dolnej części dwa przekaźniki sterowane modułem komfortu (UCH) które puszczają prąd do większości bezpieczników znajdujących się w tej skrzynce. Jeżeli UCH zasila te dwa przekaźniki to praktycznie na każdym bezpieczniku w kabinie powinieneś mieć napięcie. 

Otwarcie drzwi powoduje, że UCH załącza przekaźniki w skrzynce bezpieczników. 

5 godzin temu, Cyganer napisał:

Przypomne ze prad do bezpiecznikow w srodku dochodzi

Dochodzi do wszystkich bezpieczników czy tylko do grubych czerwonych kabli zasilających tę skrzynkę od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Brak prądu
  • 1 rok później...

Witam. Dzisiaj minie spotkał podobny problem jaki jest tutaj opisywany. Otwieram drzwi siadam na fotelu wszystkie kontrolki świecą licznik podświetlony sprzęgło i naciskam przycisk start i nagle wszystko gaśnie nie ma nic nic nie świeci a samochodu uruchomić się nie da przypuszczenia że padł akumulator choć nie jest stary. Przyniesiony przyrząd z domu na klemach wskazywał 3V tak 3V moje zdziwienie a tu wieczór samochód na ulicy. Zamknę i do domu bo co zrobię karta nie działa zamki też od kierowcy nie ma problemu ale pozostałe drzwi jak zamknąć ? zostawiłem otwarte i poszedłem do domu ale nie dawało mi to spokoju żeby nie można było zamknąć drzwi przy takiej awarii ? poszedłem do samochodu poszukać jakiegoś sposobu zamknięcia coś kombinuje przy drzwiach pasażera i nagle zapalają się wszystkie światła w samochodzie i kontrolki na desce rozdzielczej przycisk start i samochód normalnie się uruchamia kila prób uruchomienia i wszystko gra na akumulatorze miernik pokazuje 12,5V  zdziwienie nie wiem co się stało i jaka przyczyna nie wiem co o tym myśleć. Rano skoro świt poszedłem do samochodu wszystko gra nic się nie dzieje tylko pierwsze otworzenie musiałem wykonać z karty potem już otwierały się drzwi z czujników hands free i nic nie wskazuje że była jakakolwiek awaria. Czy ktoś się już spotkał z takim problemem i może wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Sylwek54 napisał:

Przyniesiony przyrząd z domu na klemach wskazywał 3V tak 3V moje zdziwienie a tu wieczór samochód na ulicy.

Stan łączy do kontroli pomiędzy;

  - czopami akumulatora a klemami 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Andrzej-2010 chyba masz rację jak w dzień poszedłem się przyjrzeć akumulatorowi to sobie przypomniałem że już kiedyś miałem lekko luźną klemę minusową i by to wyeliminować podłożyłem pod klemę blaszkę dla pewniejszego styku a dzisiaj tą klemą mogłem lekko obrócić nie było nic zaśniedziałe wniosek taki że kupię nową klemę minusową i wymienię może wyeliminuje problem. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!