Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc.

Wczoraj wieczorem po odpaleniu i ruszeniu strasznie szarpał . Co może być ? 

Świece nowe , cewki nowe, kolektor szczelny , sonda nowa , map sensor nowy. Dzieje się tak na zimnym ale wczoraj to straszne 2, 3 szarpnięcia . Podczas przełączania na LPG za pierwszym razem też lekkie szarpnięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, nowy1982 napisał:

po odpaleniu i ruszeniu strasznie szarpał .

Co może być ;  swiece nowe, cewki nowe, kolektor szczelny, sonda nowa, map sensor nowy.

Co może być?????

Zakręć gaz na butli,

Pojeździj na samej benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Myślisz ze coś z gazem???? Co może być?

4 godziny temu, nowy1982 napisał:

Myślisz ze coś z gazem???? Co może być? - Cytowanie samego siebie skoro to samo napisałeś wyżej to tez chyba lekka przesada :!:

Gaz nie ma jeszcze roku.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kleją wtryskiwacze LPG i przy pierwszym przełączeniu tak będzie. W skrajnych przypadkach, na wolnych obrotach zgaśnie.

Przy tej porze roku może dojść do małych zawilgoceń układu zapłonowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla zakręcona . Dlaczego ma rozgrzanym silniku na benzynie po przygazowaniu obroty spadają do 500 i powoli rosną do tych fabrycznych około 700 i się stabilizują?? Robiłem tak kilka razy i zawsze to samo z 500 na 700 . Co się dzieje?? Pomocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nowy1982 napisał:

-Butla zakręcona .

-Dlaczego ma rozgrzanym silniku na benzynie po przygazowaniu obroty spadają do 500 i powoli rosną do tych fabrycznych około 700 i się stabilizują??

Brak szarpnięć, eliminacja LPG pomogła,

Przepustnica do czyszczenia,

Kiedy rozrząd był zmieniany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd w serwisie w Niemczech , około 2 lata temu

Dziś rano po przejechaniu około 1000m , po ponownym odpaleniu trochę przerywał i odpalił na 500 i przerywając na postoju wzrosły do 700obrotow . Tak jakby go zalewało . Może to przepustnica??? Już nie wiem . Żadnych błędów nie pokazuje . Butla od LPG zamknięta a układ opróżniony wczoraj. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że świece kiedy ostatnim razem wymieniałem były czarne wiec raczej zbyt duża dawka.

 

B75EE2B4-ABEE-43E6-ACC0-0BE82D703839.thumb.jpeg.e218ed974631edc165e76ab520d49dc8.jpeg

Witam temperatura powietrza 7  a mróz -4 dlaczego tak pokazuje, sonda pierwsza pokazuje 29,28 mV ?? O co chodzi. Nowa sonda oryginalna a temperatura 7 przy zimnym silniku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak . Czujnik ok ale coś jest nie tak bo cały czas po odpaleniu na zimnym obroty na chwile spadają a chwile po tem dopiero wchodzi na ssanie . Za wydaje mi się ze na zimnym po odpaleniu zalewa silnik . Nie wiem za dużo paliwa , powietrza ???? Może coś z przepustnica,??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary przeprowadza się ;

  - silnik nagrzany do 90 C,

  - obroty biegu jałowego,

  - świece i cewki suche i czyste,

  - odstęp elektrod świec ok;0,7 mm,

  - przeczyszczony map sensor i przepustnica,

Pomierz;

  - podciśnienie w układzie dolotowym ( czysty filtr powietrza ),

  - kąt wyprzedzenia zapłonu,( stan oleju na max, olej markowy),

  - pomiary napięcia sond.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!