Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak tam temperatury silników przy -19 ?


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, halas2 napisał:

Tylko nie deptaj do spodu

Termostat mam rok temu wymieniony działa chyba poprawnie ale sprawdzę te węże.

Bardziej mnie interesuje ta kwestia grzałek do płynu ? jak je sprawdzić ? Clipem da rade ? mają 11 lat może już słabo grzeją ?

Choć z drugiej strony jak depnę do 3000 obrotów to z 10km i jest 75 stopni. Niestety na trasie praca dom mam miasto/korki i odcinkowy pomiar prędkości i 2000 obrotów 60km/h to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle Renault, a zwłaszcza wspomniany 1,5 dci są ... przechłodzone z natury.
Przy dużym mrozie nagrzanie tego silnika jest dość trudne, czasami wręcz niemożliwe.
Wszystko z powodu naturalnej dość wysokiej sprawności energetycznej silnika wysokoprężnego
oraz w tym przypadku dość małej jego masy i rozmiarów.
Zasłanianie chłodnicy przy jeździe na krótkich odcinkach w czasie mrozów ma sens - zamyka znaczną część
przepływu powietrza przez komorę silnika i redukuje wychładzanie tej przestrzeni.
Tylko - uwaga - nie należy zasłaniać całej powierzchni rdzenia, a np. 1/2 od strony przeciwnej do wlotu płynu z silnika.
tak dla bezpieczeństwa.
No i zrobić to tak, żeby w razie potrzeby łatwo było przesłonę usunąć.
Jeździłem w tym roku Meg III Coupe w czasie mrozu, może nie tak siarczystego, bo było -14 -
po ok. 6 km miałem pierwszą kreskę na wskaźniku. Czyli nie przesadzajmy, bo może po prostu albo wskaźnik niewiarygodny
(czujniki miewają duży rozrzut parametrów, złącza śniedzieją) albo termostat faktycznie nie trzyma tak solidnie, jak powinien.
No i podstawa: korek zbiornika wyrównawczego sprawny i szczelny, układ nie zamulony i nie zakamieniony, odpowietrzona nagrzewnica
i sama głowica silnika.
 

Pamiętajmy jeszcze o jednym elemencie samochodu - dolnej osłonie silnika.
W wielu pojazdach jej po prostu nie ma, wiele osób uważa ją za zbędną.
A w procesie nagrzewania komory silnika to element podstawowy.
I uwzględniony przez projektanta podczas obliczania parametrów układu chłodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zonee napisał:

Bardziej mnie interesuje ta kwestia grzałek do płynu ? jak je sprawdzić

Odczytaj błędy silnika. Przy uszkodzonej grzałce wody będzie zapisany w sterowniku błąd. Wydajności tych świec nie sprawdzisz ale czy któraś jest spalona to tak.

Błędy silnika z powodzeniem odczytasz ELM 327 i którymś z darmowych programów na androida.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!