Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak tam temperatury silników przy -19 ?


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie MEGANE III PHI 1.9 DCI 131KM F9Q872:

- temperatura na zewnątrz -19

- Ogrzewanie, klima automatyczne +19

- 20km i ledwo 50 stopni na silniku :)

- maksymalnie do 2000 obrotów bo zimny :)

Słabo trochę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś -18 1.5dci k9k836 po 6km 50 stopni potem powoli powoli i po niecałych 20km 75stopni. Otwarcie termostatu dopiero na drodze ekspresowej :)

Tyle że brak jazdy miejskiej. Po 2 km wjazd na obwodnice.

Termostat wymieniony. Grzałki na jesień jeszcze działały po obciążeniu alternatora wyglądają na sprawne:) temperatura w środku 21 stopni.

Chcesz ciepło w dieslu to musisz mu wlać ropy(czyt. dać obciążenie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć cieplej w dieslu i żeby szybciej się zagrzewał to przystaw część chłodnicy tylko nie używaj tektury bo woda ją rozpuści i przyklei się na chłodnicy. Najszybsze i najprostsze rozwiązanie

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zmieni zasłonięcie chłodnicy przy sprawnym termostacie? Jak termostat trzyma to węże chłodnicy są lodowate. I tak jest u mnie.

Fakt może coś mniej dmuchać na silnik Ale jak silnik więcej paliwa przerabia na prace niż na ciepło to musi się długo nagrzewać.

Mam jeszcze C5 1.6hdi też się dość długo nagrzewa. Natomiast 206 żony z 1. benzyną i automatem to max 5-6 km. Ale i silnik lżejszy i mniej płynu no i LPG. Jeździ tani nie że mało pali tylko wlewasz tańsze paliwo :)

  • Zwycięzca 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę jak jest po zapaleniu silnik działa w małym obiegu chłodzenia jak jedziesz to po chwili chłodzenie idzie przez chłodnicę a ta jest mocno chłodzona przez zimne powietrze. Jak zastawisz pół chłodnicy to ma mniejsze wychłodzenie proste jak konstrukcja cepa.

Ja też mam C5 HDi. Skoro masz takie auto to powinieneś wiedzieć że na zimę są specjalne nakładki na grilla rzadko dostępne ale są w.ASO żeby mniej zimnego powietrza łapał

 

Edytowane przez jackowskipatryk
  • Zmieszany 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Synuś mamusi, nie wie co robić!!!!!

BUHAHAHAHA :P:P dokładnie ledwo co pampera nauczyli zmienić :P nie to co taki stary wyjadacz jak ty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No działa na mały obiegu aż otworzy się termostat. Sprawdzałem węże są lodowate nawet po 35km jazdy około 60km/h  przy mrozie -15 wiec w jaki sposób chłodzenie idzie przez chłodnice? Jedyne to mniej dmucha na silnik. Widoczne np przy autach z LPG które maja parownik z przodu:) Wtedy szybciej przełącza się na LPG jak stoisz niż jak jedziesz.

 

Generalnie ja wiem swoje ty wiesz swoje :)

Edytowane przez halas2
  • Zwycięzca 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłaniałem w wcześniejszych autach i w sumie to żadna różnica. Może żadna to złe słowo. Bardziej pomijalna bym powiedział :) Więcej zdrowia strace na mrozie wkładając osłonę niż to warte a dużych mrozów raptem 3 dni.

Moim zdaniem nie warto ale każdy ma swój samochód i wkłada co chce

  • Smutny 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Twoja sprawa czy Ci się chce zastawiać chłodnicę czy nie. Ja Ci napewno tego nie będę robił. Pytałeś jak polepszyć grzanie więc Ci napisałem. Możesz sobie założyć również Webasto z grzaniem wody w obiegu i od razu będziesz miał ciepło.

Twoja sprawa. BTW każdy silnik benzynowy nagrzewa się szybciej od diesla wynika to ztemperaturu spalania mieszanki.

Skoro piszesz że przejechałeś 35km i auto nie grzeje to trzeba sprawdzić kondycję układu chłodzenia może nagrzewnica daje ciała

Edytowane przez jackowskipatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całe 7km i miałem 90stopni na liczniku, mam za niską temperaturę przełączania na LPG dlatego w zimie jeżdżę na benzynie, i jak mam 90stopni to przełączam na gaz stojąc na światłach. Stąd wiem po ilu km mam pełny pasek temperatury bo z jednej strony jazda na benzynie OK, a z drugiej żydek mi się włącza, że na LPG taniej :D. Te 7km przy włączonym ogrzewaniu 20stopni SOFT ( cały rok jeżdżę na soft w sumie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2021 o 07:10, zonee napisał:

U mnie MEGANE III PHI 1.9 DCI 131KM F9Q872:

- temperatura na zewnątrz -19

- Ogrzewanie, klima automatyczne +19

- 20km i ledwo 50 stopni na silniku :)

- maksymalnie do 2000 obrotów bo zimny :)

Słabo trochę !

Odpowiadając na początek postu. Trochę słabo to prawda. Najpierw bym sprawdził czy termostat trzyma. Zatrzymaj się na poboczu i złap ręką za waz od chłodnicy czy się nie robi ciepły. Następnie czy na pewno grzeją grzałki od płynu. Możesz przekroczyć 2tys obrotów. przy temperaturze silnika 50 stopni. Tylko nie deptaj do spodu :)

 

14 godzin temu, jackowskipatryk napisał:

Kolego Twoja sprawa czy Ci się chce zastawiać chłodnicę czy nie. Ja Ci napewno tego nie będę robił. Pytałeś jak polepszyć grzanie więc Ci napisałem. Możesz sobie założyć również Webasto z grzaniem wody w obiegu i od razu będziesz miał ciepło.

Twoja sprawa. BTW każdy silnik benzynowy nagrzewa się szybciej od diesla wynika to ztemperaturu spalania mieszanki.

Skoro piszesz że przejechałeś 35km i auto nie grzeje to trzeba sprawdzić kondycję układu chłodzenia może nagrzewnica daje ciała

Nawet nie śmiał bym prosić o włożenie czegoś za chłodnicę:)

Benzynowe nagrzewają się szybciej inna kaloryczność paliwa inna masa silnika do zagrzania różnic jest trochę i tu nie ma co debatować :)

Napisałem że po 35 km delikatniej jazdy węże na chłodnice są lodowate co oznacza że trzyma termostat. A nie że jest zimno Temperatura silnika wtedy się wahała pomiędzy 70 a 76 stopni. ale to dalej poniżej temperatury otwarcia termostatu:) Nagrzewnica to nic innego jak chłodnica cieczy, nagrzewanie wnętrza zabiera tyle ciepła z silnika że nie jest w stanie przy delikatniej jeździe osiągnąć temperatury otwarcia termostatu.

 

Liczyłem tylko na techniczną odpowiedź w jaki sposób idzie płyn na chłodnice przy sprawnym termostacie bo ja jak sprawdzałem to obieg jest zamknięty i nic nie idzie na chłodnic a myślałem że może czegoś nie wiem i dowiem się czegoś nowego:) A napisałeś w poprzednim poście że po chwili idzie na chłodnicę.

 

Bo fakt ze po zasłonięciu wlotu z przodu będzie mniej chłodnych podmuchów na silnik jest jasne i że zasłonięcie chłodnicy to eliminuje to również jest jasne. A czy uzysk jest warty zachodu moim zdaniem nie. Twoim zdaniem tak i ok:)

 

Myślę że szkoda więcej off topu w tym temacie bo się robi jak na elektrodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!