Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od paru  dni siedzę przy przednim zawieszeniu i szukam dosyć głośnych stuków z okolic przodu.

Jestem na 90% pewny, że to wina zawieszania. Jedyne co znalazłem to guma z tulei na wahaczu lewy przód jest rozszarpana i jest do wymiany. Przy szarpaniu samochodem i podważaniu tej tulei nie ma tego dźwięku, który słyszę podczas jazdy. Namierzyłem podobny dźwięk, do tego, który słyszę w kabinie podczas jazdy z elementu o numerze 544F00007R(belka pod chłodnicę???)

W elemencie tym są dwa ramiona z czego jedno to z lewej strony przy jego podważeniu obija się o resztę kołyski pod przednim zawieszaniem. Ale tu nie zauważyłem, nic do wymiany po za cały,m tym, elementem. Posiada Ktoś może schemat z opisem elementów przedniego zawieszania oraz może miał przypadek ze stukami z tego elementu i jak rozwiązał sprawę?

Scenic III z 2010r z silnikiem 1.9dci.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nazir napisał:

guma z tulei na wahaczu lewy przód jest rozszarpana i jest do wymiany. P

Do wymiany obydwie tuleje wahacza lub cały lewy wahacz, jak również podpory drążka stabilizatora przechyłu.

Zastanowił bym się, czy nie wymieniać również tuleji drugiego wahacza, żeby mieć długi czas spokój i pewne prowadzenie na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz o łącznikach stabilizatorów to własnie  byłem je sprawdzić ponieważ pół roku temu były wymienione na nowe i do dziś chodzą sztywno i nie są wybite.

Wahacz na pewno wymienię jak tylko mi dojdzie(już zamówiłem) ale tak jak mówię to nie ten dźwięk.

 

Jadę jeszcze dziś na stację na szarpaki bo już nie mam pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacz może stukać przy przejeżdżaniu przez nierówności jeśli przemieszcza się góra-dół względem sztywno zamocowanej tulei sinderbloka. Na szarpakach może być widać napinanie, ale stuków raczej nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na stacji.

Wyszło, że to łączniki stabilizatorów. Wymienione w październiku na nowe po 105zł za sztukę i oba stukają na dociążonym kole. Jak się auto podniosło na lewarku to tego nie słychać.

Wymontuję kupię jakieś najtańsze jak znikną stuki to tamte lecą na gwarancję. Krzychu, w którym miejscu są te tuleje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem na stacji.

Wyszło, że to łączniki stabilizatorów. Wymienione były w październiku na nowe po 105zł za sztukę i oba już stukają na dociążonym kole. Jak się auto podniosło na lewarku to tego nie słychać. Wymienione na jakieś po 50zł za sztukę a tamte poleciały na gwarancję ponieważ wyklepane były jak by przejechały przynajmniej 100kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!