Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Kumple, jak wymienić klakson? Kupiłem takiego rarytaska, bo OE kosztuje >700zł KLAKSON SYGNAŁ DŹWIĘKOWY 09-16R MEGANE III Szprotawa - Allegro.pl

Padł u mnie jeden z tej dwójki.

Da radę tylko zdejmując lampę? Czy ten plastik od góry można odkręcić i atrapę oddzielić od zderzaka? Czy trzeba niestety cały zderzak zwalać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, omega napisał:

Czy trzeba niestety cały zderzak zwalać?

Dlaczego niestety? Czynność, że tak powiem niewiele trudniejsza niż zdjęcie koła. Zdjęcie zderzaka to jak dla mnie wprawionego tylko 10-15 minut, dla kogoś kto tego nie robił max 20 minut. Dojście do klaksonu po zdjęciu zderzaka idealne. Poszczególne elementy zderzaka są dosyć mocno ze sobą scalone i ja nie widzę opcji by je rozdzielać między sobą bez demontażu zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego!

Nie, zderzaka sam zwalać nie będę, bo już raz był zwalany jak miałem naprawianą wiązkę czujnika i wtedy dwie ogarnięte osoby pasowały go nie tak wcale łatwo na prowadnice. W sobotę najwyżej wyjmę lampę i zobaczę dokładnie jak ten sygnał tam leży. No nic, to nie jest usterka pierwszej potrzeby, niech ten "mój" warsztat upora się z wymianą opon to pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki halas2,

Możesz mieć pojedynczy, tego nawet ASO po VIN nie ogarnia i pyta. Zależy od wersji.

Nr katalogowy podwójnego: 256106284R cena w ASO nowy 710zł

Nr katalogowy pojedynczego: 256109551R cena w ASO nowy 302zł

 

OK klakson wymieniony, trochę mnie wzięliście na ambicję, chociaż zderzaka bym nie demontował. Można go dość spokojnie wyjąc po odkręceniu górnego plastiku i wyjęciu osłony. Ta osłona trzyma się na czterech zatrzaskach. Sygnał przykręcany na 13. Fabrycznie był FIAMM, czyli założyli tańszą włoszczyznę no i padł. Ten jest BOSCH. Dźwięk był jednak ładniejszy z FIAMMA, bo ten lekko wchodzi na ryk osła, ale moc ma.

klakson.jpg

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

 

Kolego mam pytanie odnośnie wymiany klaksonu. Mógłbyś dokładniej opisać co trzeba odkręcić aby się do niego dostać . Mam Megane III w hatchbacku 2011 r i musze sprawdzić styki na klaksonie a nie chcę odkręcać zderzaka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za wskazówki. Faktycznie jest dostęp bez demontażu zderzaka. Trzeba odkręcić plastyk,  od zderzaka pod maską,   ten nad zamkiem maski, wyjąć spod niego plastyk nad chłodnica po odpieciu dwóch zatrzaskow i jest dostęp do klaksonu, który jest po lewej stronie przed chłodnica patrząc od przodu samochodu. U mnie niestety klaksonu był ok.  Klakson jest przykrecony nakretka na gwint M6  - klucz 10.  U mnie jest jakieś zwarcie na obwodzie klaksonu, bo pali bezpiecznik.. Przekaźnik jest też ok, bo po wyjęciu przekaźnika tez pali bezpiecznik wiec temat mnie przerósł i musze oddać auto do elektryka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam kolegów.

Przyszła  wiosna i trzeba porobić to i owo. Na początek idzie wymiana klaksonu. U mnie coś tam działa ale dźwięk jest tragiczny.

I tu pytanie do osób obeznanych z tematem. Podłączenie klaksonu jest na ilu przewodach? Mam gdzieś w gratach klakson podwójny z Laguny i nie wiem czy podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super ?

 

Niestety nie chce zagadać. Nie mogę znaleźć wątku, w którym byłyby opisane jak dokonać takiego podłączenia. 
Po podaniu napięcia na czarny i biały przewód nic się nie dzieje, a jeśli podam na dwa czarne między klaksonami słychać pojedyncze dźwięki. 
Możecie pomóc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lagunie były klaksony dwupinowe i trzypinowe. Trzypinowy wygrywał kuranty. Pin 2 klaksonu podłącz do masy a zasilanie podaj na pin 1. Piny powinny być opisane cyferkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!