Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala, zapowietrzony układ paliwowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odpaleniem Megane 2 1.9dci. Mianowicie sytuacja trochę błaha bo dziewczynie skończyło się paliwo. Dolałem 5l i pompowałem tą ręczną "gruszką" gdyż nie odpalał. W rurkach było sporo powietrza a teraz jest bardzo mało paliwa za gruszką w rurce. Czytając forum dotarłem do tematu odpowietrzania układu paliwowego (wtrysków). I tu moje pytanie gdzie odkręcić podczas kręcenia rozrusznikiem aby odpowietrzyć układ z powietrza z paliwem? Nr 1 czy 2 na załączonym obrazku? Czy jest jakiś inny sposób?

Screenshot_20210510-185637~2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem nakrętki na wtryskach i zakręciłem rozrusznikiem, tylko z jednego trochę paliwa poszło. Gruszka przy przewodach miękka. Nie wiem co już robić trochę stoi na wzniesieniu (nie wiem czy ma to znaczenie) ale żadnej reakcji, już nie chciałam akumulatora rozładować. Macie jakieś pomysły bo laweta zostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sposób to skutecznie odpowietrzyć układ. Gruszka pewnie ma niesprawny zaworek zwrotny więc nie odpowietrzy. Gdym ja to robił to bym zdjął z filtra paliwa wężyk idący do pompy, na króciec filtra nałożyłbym 1 metr rurki igielitowej i po prostu ustami zassałbym paliwo z baku aż pokazałoby się w rurce. Potem szybko założyć oryginalny wężyk i po dwóch próbach odpali. Normalnie nic nie trzeba odkręcać układ sam się odpowietrza pod warunkiem, że pompa zasysa paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze Ci radzi Nalej paliwa 5 ltr to jest nic może zaciągasz  powietrze że zbiornika. Jak kolega napisał filtr paliwa potem wtryski. Można jeszcze psiuknąć plakiem w dolot jak odpali może Ci odpowietrzy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony ic.

Pompa nie zaciąga powietrza - tam musi być odpowietrzone.

Jest jeszcze lepsza metoda. Trzeba podać przed filtrem ropę z butelki z wężykiem ( jakby z lejka). Butelka 1,5 litra z wyciętym dnem. Po odpaleniu trzeba zgasić silnik bo szybko będzie ubywać paliwa i przepiąć wężyki lekko zasysając ten od baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie znam budowy Twojego silnika ale plak psiukasz za filtrem powietrza albo możesz go wymontować a jak masz jakąś obejmę za filtrem to tam psiknij. Z tą ropą co kolega Ci radzi to nie słyszałem ale plakie odpalałem nie raz ciężarówkę jak miałem problemy po drodze działa na pewno. Silnik zapali Ci na samym gazie z puchy więc trzymasz pedał w podłodze jak załapie to musi się odpowietrzyć. 

 

Edytowane przez jackowskipatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się że tak dobrze zadiała z tego plaka ? odpalił 3 razy ale zgasł.. pompa paliwa zadziałała bo grucha twarda paliwa zassało, pompowałem z 5 min ale gaśnie po odpaleniu. Może jeszcze spróbować odpowietrzyć wtryski? bo widziałem że ciekło z jedniego wtrysku co słabiej dokręcony (wcześniej odkręcałem) "bulgotało" jakby powietrze. Liczę na wasze rady Majstry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wtrysków zasilał go plak. Jeszcze nie zaciągnęło całej pompy. Wtryskiwacz dokręć bo gubi ciśnienie i nie chce wyzwolić wtrysku. Dalej się sam odpowietrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja [cenzura] odpalił!

Dzięki wielkie panowie! Flaszka jakaś dobra się wam należy ? Pomogło jeszcze raz odkręcenie wtrysków, pompowanie gruchą i zakręcenie rozrusznikiem.

Po mocnym dokręceniu nakrętek odpalił na strzała.

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania. Na tym forum cenzuralnie się wysławiamy :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!