Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Temperatura powietrza zasysanego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu zaobserwowałem u siebie drgania silnika na biegu jałowym, które przenoszą się na karoserię (bez znaczenia czy benzyna czy gaz). Wiem, temat rzeka poruszany milion razy. Wiem, że niektórzy twierdz, że ten typ tak ma ale ja jestem innego zdania bo jeszcze pół roku temu tak nie było. Wymieniłem świece, cewki, sondy itd. Ale nie pytam o rozwiązanie tego problemu. Chodzi mi pewna koncepcja po głowie ale nie mam jak sprawdzić w innym takim samym aucie, otóż zaobserwowałem u siebie wysoką temperaturę powietrza zasysanego. Po odpaleniu auta jest podobna jak temperatura zewnętrzna natomiast po przejechaniu kilku km temperatura różni się +20 stopni, a po półgodzinnej trasie różnica wzrasta do ponad 40 stopni (np. wczoraj temperatura zew. 21 stopni, temperatura powietrza zasysanego 68 stopni). Wiem, że się wszystko nagrzewa ale, że aż tak? Diagnostyka komputerowa pokazuje zero błędów. Czy ktoś miał już jakieś doświadczenie w tej kwestii? Ewentualnie czy mógłby mi ktoś sprawdzić jakie są wartości w Waszych k4m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, aspiezak napisał:

- otóż zaobserwowałem u siebie wysoką temperaturę powietrza zasysanego.

- Po odpaleniu auta jest podobna jak temperatura zewnętrzna natomiast po przejechaniu kilku km temperatura różni się +20 stopni,         a po półgodzinnej trasie różnica wzrasta do ponad 40 stopni (np. wczoraj temperatura zew. 21 stopni, temperatura powietrza     

   zasysanego 68 stopni). Wiem, że się wszystko nagrzewa ale, że aż tak?

Diagnostyka komputerowa pokazuje zero błędów.

Różnica ta powinna wynosić ok; 2-3 C ;

  - sprawdź stan styków ;  czujnika, ecu, 

  - wymień czujnik - cena nie jest wysoka,

  - czym była wykonywana diagnostyka komputerowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak diagnostyka komputerowa była robiona. Czujnik już zamówiony. Ale byłem bardzo ciekawy jak jest w innych K4M, Zastanawiam się czy to może mieć wpływ na drgania, o których wspominałem. Te drgania są cykliczne. To nie jest taż, że trzęsie nim cały czas tylko co 10-15 sekund "mrowi" go czyli komp coś koryguje pytanie czy ten czujnik może mieć z tym coś wspólnego. Bo oprócz tego auto sprawuje się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, aspiezak napisał:

czy ten czujnik może mieć z tym coś wspólnego.

Bo oprócz tego auto sprawuje się bardzo dobrze.

Czujnik ten mierzy temperaturę panującą w rurze dolotowej i przekazuje sygnały napięcia do sterownika ecu, gdzie następuje analiza i korekcja;

   - sposobu wzbogacania mieszanki paliwowej,

  -  kąta wyprzedzenia zapłonu,

Przeczytaj np ;  Mam problem z falowaniem obrotów, może ktoś pomoże.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik już mam więc w weekend go podmienię. A jaki powinien być prawidłowy kąt wyprzedzenia zapłonu na jałowym? Na szybko wczoraj zmierzyłem wartości telefonem i na jałowym (750-780) mam 4-6 stopni a przy 3500 49 stopni.

 

Edit: Czujnik wymieniony. Brak efektu. Temperatura dalej z czasem sięga 40 stopni C różnicy. Niestety, moja teoria o wpływie tego czujnika na cykliczne wibracje właśnie legła w gruzach.

Edytowane przez aspiezak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

sprawdzałeś odpowietrzenie baku ?  bardzo często to ta pierdoła jest winna wszystkiemu .  To tzw , pochłaniacz par paliwa . opary były dopalane w przepustnicy . Być może wrzuca Ci powietrze które komputer nie widział na mapsensorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 08:31, aspiezak napisał:

Na szybko wczoraj zmierzyłem wartości telefonem i na jałowym (750-780) mam 4-6 stopni a przy 3500 49 stopni.

 

Edit: Czujnik wymieniony. Brak efektu. Temperatura dalej z czasem sięga 40 stopni C różnicy. Niestety, moja teoria o wpływie tego czujnika na cykliczne wibracje właśnie legła w gruzach.

Tu jest źle ustawiony rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, auto mam 4 lata. Rozrząd został wymieniony zaraz po zakupie. Przez 3,5 roku nie było takich problemów. Stało się to nagle. Auto już ma 300 tysięcy km przebiegu. na LPG przejechałem już 60 tysięcy km. Nie ma różnicy czy auto jedzie na gazie czy na benzynie. Jeździłem identycznym autem tyle, że młodszym i nie czuć absolutnie żadnej różnicy w mocy. Czy źle ustawiony rozrząd nie powodowałby dodatkowo innych problemów? np. utrata mocy?, problemy z odpalaniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelny elektrozawór zmniejsza ten zakres. To, że niskie obroty są nieco podwyższone to on za nie odpowiada. Nawet w podanych stopniach się zgadza. Przypuszczam, że pomiar przy gwałtownym wciśnięciu gazu jest zrobiony z błędem i to jest powtórnie do sprawdzenia. Skok tłoka w czterocylindrówce to 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jabrze napisał:

To, że niskie obroty są nieco podwyższone to on za nie odpowiada. Nawet w podanych stopniach się zgadza.

 

Czyli to, że pisałem o obrotach (750-780) to według Ciebie "jabrze" oznacza, że obroty są podwyższone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 08:31, aspiezak napisał:

Czujnik wymieniony. Brak efektu.

  - Temperatura dalej z czasem sięga 40 stopni C różnicy.

  - Niestety, moja teoria o wpływie tego czujnika na cykliczne wibracje właśnie legła w gruzach.

W tej materii co zostało zrobione?

   - bo te wskazania są nie do przyjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, aspiezak napisał:

 

Czyli to, że pisałem o obrotach (750-780) to według Ciebie "jabrze" oznacza, że obroty są podwyższone?

Na gorącym i na światłach  nie więcej jak 730. Z włączoną klimą może być Twoja górna granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2021 o 08:29, aspiezak napisał:

Po odpaleniu auta jest podobna jak temperatura zewnętrzna natomiast po przejechaniu kilku km temperatura różni się +20 stopni, a po półgodzinnej trasie różnica wzrasta do ponad 40 stopni (np. wczoraj temperatura zew. 21 stopni, temperatura powietrza zasysanego 68 stopni)

To chyba nic nadzwyczajnego, według mnie wartości do przyjęcia zwłaszcza podczas jazdy np. w korku. Wiele silników posiada podobne wartości temperatury  powietrza w kolektorze ssącym.

 

W dniu 28.05.2021 o 08:31, aspiezak napisał:

A jaki powinien być prawidłowy kąt wyprzedzenia zapłonu na jałowym? Na szybko wczoraj zmierzyłem wartości telefonem i na jałowym (750-780) mam 4-6 stopni a przy 3500 49 stopni.

 

2 godziny temu, jabrze napisał:

Nie może być w odczycie 49 stopni. Zakres pracy koła to tylko 42 stopnie

Wydaje mi się, że wyprzedzenie zapłonu może wynosić nawet ponad 49 0 a @jabrze pisze o kącie przesunięcia koła KZFR które ma właśnie taki zakres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!