Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie posiadam M4 1.3 TCE 2019 przebieg 25000, posiadam od 2 tygodni problem z stukami. Nierówna nawierzchnia, próg zwalniający lub podczas skrecania słychac pojedynczy stuk czasem dwa stuki. Na stacji diagnostycznej nic nie wyszło. ASO słyszy stuk aczkolwiek stwierdzono " ten typ tak ma " z czym sie nie zgadzam gdyż skoro dwa tygodnie temu tego nie było to słabo i zgłosiłem reklamacje do RP. Łaczniki stabilizatora były wymieniane przy przebiegu około 4000km. Ma ktoś może jakies pomysły ? (Dodam że podczas bujania autem nie ma stuków tylko i wylacznie jazda po nierownosci co jakis czas wystąpi/ przy skręcie/  lub podczas przejazdu przez próg zwalniający/ jezdzie po nierówności nawet na wprost) Stuk słychac z prawej strony pojazdu.

Edytowane przez KRISMEXO
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagier24a no właśnie nie do końca się mogę zgodzić z tymi sworzniami i końcówkami drążków... Na SKP raczej to skrupulatnie sprawdzają. Skłaniałbym się raczej ku łącznikom drążka stabilizatora, a dlaczego? Jeśli były wymieniane przy przebiegu 4000 km (!!!, zgroza) to może zostały założone tak samo trwałe i teraz znowu się "odzywają". Ewentualnie silentbloki w wahaczach... ale przy tym przebiegu? @KRISMEXO na początek podnieś przód z tej strony, z której słyszysz stuki, zdejmij koło, zabezpiecz auto żeby nie spadło z podnośnika i próbuj ręką ruszać na boki łącznikiem. Jeśli jest sprawny, nie powinieneś dać rady nawet przy użyciu sporej siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem problem ze stukaniem, też ASO nie mogło znaleźć rozwiązania, bujali się z tym z dwa tygodnie. Problemem okazała się obudowa (osłona) amortyzatora. Naprawili, od 1,5 roku spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączniki wymieniają na stalowe w serwisie. 

Ze sworzniem trochę się namęczyłem w MII: szarpaki ok, ale na małych nierównościach tłukło.

Silentbloki nie sądzę- zbyt młode auto.

Z elementem kolumny mogę się zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO  przesmarowało wszystko, wymieniło wieszak wydechu (gdyż niby to im tylko stukało)... i tyle... Stuki są nadal, a RP twierdzi ze to przez temperatury (Aczkolwiek z rana ten sam problem wiec to wykluczam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!