Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MIL status off jak zrobić ON? Megane 2 2.0 16v


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dopiero niedaw o dowiedziałem się, że pajac, który sprzedał mi samochód wyłączył mi MIL i mimo mojego niepokoju na działanie samochodu myślałem, że wszystko dobrze bo na tablicy rozdielczej brak jakich kolwiek palących się ikon ? . Dopiero po tym jak puścił mi gwint w misce olejowej i po wypłynięciu całęgo oleju i po braku informacji na desce rozdzielczej coś mnie ruszyło by to sprawdzić :).

 

Ogólnie chodzi mi o to czy moge zrobić tak i jak to zrobić aby status MIL był ON a nie OFF?

 

Pozdrawiam,

bobson32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien odsetek kierowców i to całkiem spory, którzy są zadowoleni, z tego że kontrolka błędu mu się świeci na liczniku - przynajmniej widzą, że działa. Bardziej byliby zaniepokojeni gdyby taka kontrolka zgasła.

Takie mity związane są z eksploatacją samochodu na gazie, czasem twierdzą, że mechanik im powiedział że to jakaś wada sterownika i nie da się tego naprawić. A czasem bywa tak, że zrobią absolutnie wszystko i nic aby pozbyć się tej świecącej kontrolki - będą kasować błędy, wykręcą żarówkę z licznika by tylko się nie świeciła - grunt aby nie naprawić wadliwego elementu powodującego świecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2021 o 19:45, szwagier24a napisał:

Jest pewien odsetek kierowców

Ale jak ten Twój wywód ma się do tak konkretnie postawionego zapytania :?:

W dniu 7.07.2021 o 19:01, bobson32 napisał:

Ogólnie chodzi mi o to czy moge zrobić tak i jak to zrobić aby status MIL był ON a nie OFF?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clipem prawdopodobnie można zrobić test wszystkich kontrolek na liczniku. Jeżeli podczas tego testu kontrolka nie zaświeci, to może świadczyć o interwencji w liczniku.

 

Twój przypadek to raczej nie kontrolka MIL bo ona oznacza usterkę silnika, bardziej elektryczną. W przypadku oleju po uruchomieniu silnika powinien się pojawić komunikat "oil ok" i to jest czujnik poziomu oleju, a w przypadku wycieku to już raczej tylko kontrolka ciśnienia oleju, w momencie gdy nie ma smarowania (brak oleju lub np uszkodzona pompa oleju).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka MIL związana jest z czystością spalin w ogólnym pojęciu ale od ciśnienia oleju i jego poziomu są oddzielne kontrolki i komunikaty. Sterownik silnika nie bierze udziału w sterowaniu tymi kontrolkami. Tam jest coś namieszane w samym liczniku lub interfejsem powyłączane czujniki.

dodano 

U mnie gdy podłączę interfejs i sprawdzam silnik to status kontrolki MIL jest zawsze na Off. Oznacza to ni mniej ni więcej, że w silniku nie ma warunków by ta kontrolka musiała zasygnalizować jakąś niesprawność. Kontrolkami ciśnienia oleju i jego poziomem steruje tylko licznik. 

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!