Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - Tricks & Tips


Rekomendowane odpowiedzi

Ustawianie kąta 0 dla elektrycznego wspomagania kierownicy. - To dzięki DR NO

Objawy. Niektórzy odczuwają lekkie ściągania w jedną ze stron przy prędkości ok 50 km/h, ja czułem przy drobnych skrętach kierownicy do ok 30stopni w praw i w lewo iż w jedną stronę kierownica kręciła się nieco łatwiej niż w drugą. W polskich wersjach zauważono ściąganie w lewo, angielskie w prawo.

 

1. Wrzucić bieg, np jedynkę

2. Wcisnąć hamulec

3. kliknąć start/stop - zapalają się zegary, i jest włączone wspomaganie przy wyłączonym silniku

4. Należy skręcić kierownicę w prawo do samego końca, a potem w drugą stronę i ustawić na wprost. Pojawi się komunikat mówiący aby wyrównać koła. Ustawiamy na wprost. Komunikat po chwili znika.

5. Na koniec należy nacisnąć przycisk start/stop.

 

Następnie trzeba wpisać kod do radia, oraz zsynchronizować drzwi.

 

Tak wlasnie probuje zrobic ale jak naciskam start/stop (punkt 3) to wlacza sie silnik ... krece w prawo i lewo ale nic sie nie dzieje? czy silnik powinien byc wylaczony?

Mam Megane II 2006 po lifcie (1.5 dci). Czy w tym modelu jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viper111, nie ma opcji włączenia silnika na biegu z wciśniętym jedynie hamulcem. Albo masz na luzie, albo wciskasz sprzęgło ;-) .

Btw:

4. Należy skręcić kierownicę w prawo do samego końca, a potem w drugą stronę i ustawić na wprost. Pojawi się komunikat mówiący aby wyrównać koła. Ustawiamy na wprost. Komunikat po chwili znika.
u mnie nie pokazuje się ten komunikat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiam i ustawiam (komunikat sie nie pokazuje) i nadal mi sciaga lekko w lewa strone... czasami mocniej a czasami slabiej... Jak na koniec procesu usawic kierownice aby przestal sciagac w lewo? (moze kierownice przekrecic o pol obrotu w prawo?). We srode bede mial jezyk polski wiec moze wiecej bede wiedzial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam

Mam pytanie co do automatycznego domykania szyb, co zrobić jeżeli po dwukrotnym naciśnięciu zamykania szyby sie nie zamykają? wszytskie szyby nie są przyuczone? i drugie pytanko dotyczące też szyb. Otwierać je można tylko przy włączonym silniku? Bo gdy wcisne przycisk start/stop tak aby wlaczylo się tylko zasilanie to działa wszystko oprócz szyb? da się coś z tym zrobić?

Pozdrawiam

 

A w wersjach ze szklanym dachem, dach sie rowniez zamyka. Sprawdzone w dwoch Megane II dzis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odnośnie wątku ustawienia kąta 0 elektrycznego wspomagania kierownicy. Zasłyszałem na mieście, że takie sztuczki dotyczą to tylko układów z ESP -prawda to czy nie ? Ja mam bez ESP, soft 9.05 i żadnych efektów z ustawiania - brak komunikatów o prostowaniu kierownicy i odczucia z jazdy takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bez ESP, soft 9.05 i żadnych efektów z ustawiania - brak komunikatów o prostowaniu kierownicy i odczucia z jazdy takie same.
ja mam ESP i też bez rezultatów :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zostawiłem raz samochód na światłach przed marketem niestety miałem dość mocno zużyty akumulator i wyładował sie do zera - zupełnie do zera, nawet drzwi sie nie otwarły, no wiec otworzyłem kluczykiem, bagażnik otworzyłem od środka zapakowałem zakupy i miałem zamiar autobuskiem wrócić do domu i przyjechać z aku pożyczonym od sąsiada. Niestety musiałem zakupić nowy akumulator w tym markecie (przepłacając) bo nie ma możliwości zamkniecia autka bez prądu! Jedynie drzwi kierowcy da sie zamknąć. Może zna ktoś jakiś patent na zamykanie autka w takiej sytuacji gdyby to sie mi (lub komukolwiek) ponownie przytrafiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś ten problem i musiałem kupić nowy akumulator.

Sądzę że nie przewidziano awaryjnego zamykania drzwi. Siłowniki w drzwiach są elektryczne, więc bez prądu nic się nie zrobi.

 

Kepa416 o jakim bolcu w drzwiach ty piszesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!