Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Witam, mój samochód to Megane IV GT 1.6dCi - 165KM - 2018r - odpalanie na guzik.

Muszę wymienić akumulator, auto zakupiłem miesiąc temu, aktualnie jest na taki jak na foto (podejrzewam, że założony na sztukę) bo od początku nie trzyma prądu.
- Pytanie brzmi o jakich parametrach ma być oryginalnie akumulator, tym aktualnym się nie sugeruję bo nie wiem czy ktoś włożył o prawidłowych wartościach, a chciałem kupić taki jak powinien być.

20210915_161727.jpg

20210915_161739.jpg

Weź z oryginału.  To jest aku typu EFB. Start/Stop masz pewnie wyłączone w oprogramowaniu. Sterowanie podnosi napięcie nawet do 14,9 V podczas gdy puszczasz gaz. Zwykły aku tego nie wytrzyma długo.  Te oryginalne mają małą rezystancję wewnętrzną i dużo ołowiu  Moja 70 waży ponad 19 kg.

To, że masz nieaktywne start stop, nie oznacza że możesz włożyć zwykły aku. Masz inteligentne ładowanie (czujnik na klemie) i musisz włożyć aku EFB. Przykładowe modele podali koledzy powyżej. 

• +1 1

To który będzie lepszy pod moja M4 ?? EFB czy AGM z tego co wyczytałem to AGM jest w stanie zaabsorbować sporą ilość prądu podczas hamowania silnikiem, pytanie czy nasze M4 to posiadają?

Coś chyba mają te alternatory takiego w sobie, ale głowy nie dam. Może ktoś będzie wiedział więcej. Bierz ten droższy śmiało. Sam na nim jeżdżę i kupę znajomkom go poleciłem.

59 minut temu, Krzysiuu napisał:

AGM jest w stanie zaabsorbować sporą ilość prądu podczas hamowania silnikiem, pytanie czy nasze M4 to posiadają?

Oczywiście to mają, ale sam akumulator AGM nie lubi temperatury otoczenia powyżej 25 stopni, a latem pod maską jest znacznie więcej i przez to skraca swoją żywotność. Żyją długo w samochodach, które go wożą w kabinie lub bagażniku.

2 godziny temu, Krzysiuu napisał:

To który będzie lepszy pod moja M4 ?? EFB czy AGM

1/ W autach w których producent zastosował akumulator ;

- AGM ; należy montować tylko akumulator AGM, aby zachować pełną funkcjonalność i żywotność,

- EFB ; należy zastosować EFB lub AGM ,

2/ Każde niedomaganie silnika ;

- powoduje wyłączenia systemu S&S ,

3/ Żeby funkcja S&S działała - musi być spełniony szereg czynników np. ;

-  start stop - działa > 1C powyżej zera,

-  odpowiednia temperatura silnika,

-  właściwy poziom naładowania akumulatora,

-  minimalne zapotrzebowanie na prąd z alternatora