Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie wewnątrz i podsufitki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podpowiedzcie jak jest z gaśnięciem oświetlenia wewnętrznego i podsufitki? 

Oczywiście wyłączniki podsufitki ustawione na włączanie podczas otwarcia drzwi. I tak: otwieram drzwi i zapala się światło podsufitki i drzwi. Zamykam drzwi i co dalej? Ma się wyłączyć oświetlenie drzwi i podsufitki? U mnie zgaśnie dopiero po około 3-5 minutach. Proszę pomóżcie

 

Zrobiłem zwarcie podczas wymiany żarówki w schowku? Wymieniłem bezpiecznik i teraz zwariowałem jak powinno gasnąć oświetlenie w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciśnięcie pilotem na przycisk otwierania powinno spowodować włączenie oświetlenia kabiny. Tak samo otwarcie drzwi. Dopóki drzwi będą otwarte światło będzie się świeciło przez 5-7 minut i zgaśnie. Zamknięcie drzwi powinno spowodować powolne wygaszenie światła w ciągu liku sekund. Zamknięcie drzwi spowoduje powolne wygaszenie światła. Po jeździe gdy wyłączysz silnik powinno powoli zaświecić się oświetlenie kabiny na kilka sekund bez otwierania drzwi.

Sprawdź czy po zamknięciu drzwi gaśnie wyświetlacz i czy czasem na nim nie świeci się kontrolka otwartych drzwi.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za pomocną odpowiedź.

 

Pozamknięciu drzwi wyświetlacz nie gaśnie od razu tylko po około 5minutach. Na wyświetlaczu jak drzwi są zamknięte nie wyświetla się kontrolka otwartych drzwi.

Natomiast po zamknięciu drzwi oświetlenie w środku gaśnie po około 15 sekundach.

Nie wiem co mi się umyślało, że oświetlenie w środku powinno zaraz zgasnąć po zamknięciu drzwi. Nie daję mi spokoju to, że wyświetlacz nie gaśnie razem z oświetleniem wewnątrz po zamknięciu drzwi. Czy tak ma być w Megane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mne w SC III licznik gaśnie wraz z oświetleniem wewnętrznym. Po kliknięciu zamykania pilotem lub zadziałaniu systemu HF po oddaleniu. Świeci dłużej kontrolka elektrycznego hamulca ręcznego i zasilanie gniazda zapalniczki. Musiałbym sprawdzić jak jest w MIII ale na razie nie mam jej w zasięgu ale pewnie jest tak samo bo mają te same UCH.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to czas w którym wyłączają się poszczególne moduły w samochodzie ( np hamulec elektryczny wyczuwając ruch pojazdu potrafi samoczynnie zwiększyć siłę dociągnięcia). Dopiero po "uśpieniu" prąd pobierany przez instalację jest najmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, elf napisał:

Oświetlenie licznika świeci dłużej i żaden wariant nie pomoże. Ten typ tak ma.

 

Przepraszam, może nie do końca jasno napisałem.  Po zamknięciu drzwi z pilota gaśnie wszystko po kilku sekundach. Natomiast opuszczając samochód nie zamykając drzwi z pilota tylko je domykając oświetlenie świeci dłużej a najdłużej oświetlenie licznika. 

Działa to dokładnie w taki sposób jak opisał  @aniewa w drugim poście.

Nigdy nie zamykam z pilota w garażu a podsufitowe mam wyłączone, bo na obecny czas nie jeżdżę wieczorami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności, czy M3 nie pobiera zwiększonego prądu bez zamknięcia zamków. M2; Laguny; Espace pobierają ok. 60-70 mA. Po zamknięciu wartość spada max do 28 mA bez alarmu.

Kiedyś też tak robiłem zostawiając samochód w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wspominał ze wymieniał żarówkę w schowku , gdybam ,że przed wymianą żarówki wszystko działało prawidłowo ,skoro się teraz tym zainteresowałeś.

Warto byłoby przetestować w sprawnej megance taki trick z otworzonym schowkiem jeżeli ma podświetlenie i zobaczyć czy światła wygasną po zamknięciu drzwi fizycznie.

Być może upalił się czujnik w bolcu schowka który ciągle oświetla schowek myśląc ze jest otwarty przez co do póki uch nie uśpi się nie zgasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2021 o 11:11, Refild napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Tak, prze wymianą żarówki wszystko działało poprawnie. W schowku gaśnie światło, wyłącznik działa. Masz rację, właśnie próbuje porównać jak zachowują się inne Meganki z wygaszaniem oświetlenie wewnętrznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Podepnę się do tematu, ponieważ i u mnie jest chyba jakiś problem z oświetleniem wnętrza. Sprawa dotyczy lampki pasażerów z tyłu. Powinny działać trzy położenia - wł - auto - wył. W moim przypadku lampka zapala się, gdy drzwi są otwarte, ale wymuszenie ciągłego świecenia nie jest możliwe. Taka sama lampka w okolicy lusterka wstecznego działa jak powinna, tylko z tą w drugim rzędzie siedzeń jest jakiś problem. Obstawiam, że to jakiś problem ze sterowaniem, bo przepalona lampka/bezpieczniki nie świeciłaby wcale.

 

Wrzucam rozwiązanie mojego problemu. Problem leży we włączniku lampki. Należało zdemontować lampkę, w środku przycisk ma blaszki. Jeśli odpowiednio je się podegnie będzie działać. Alternatywa to zakup drugiej lampki plug&play. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!