Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony zimowe


kaliq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Czy do Megane 3 z pakietem GT Line można zamontować opony zimowe 205/55 R17? Chodzi mi właśnie o te 5mm różnicy, czyli nie 205/50, ale 205/55, bo wole na zimę mieć trochę wyższe opony.

Znalazłem takie wśród opon polecanych przez serwis Renault:

http://www.auto-zieba.com.pl/opony-2015-w-promocyjnej-cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm w linku który podałeś jest 205/55/16, nie /17, a to różnica. Fizycznie /17 pewnie też wejdą i pewnie nie będzie problemów ze zmieszczeniem ale: a) rozmiar nie homologowany (przynajmniej w moim gtline nie), B) będziesz miał przekłamania na prędkościomierzu o ponad 3% (zakładając idealnie nowe opony) co możne przekładać się czasami na gorsze działanie systemów typu abs/esp itp. Jeśli dobrze pamiętam to nie zalecana jest zmiana na opony o promieniu różnym o więcej niż 2.5%, a tak będziesz miał w tym przypadku (3.14%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o opony w tabelce na wysokości Scenic 2 - 205/55 R17 95V. Opony są tam przypisane danej grupie aut, a nie konkretnemu, na którego wysokości je umieszczono - pewnie tak to odczytałeś i rzeczywiście na poziomie Megane 3 są tylko R16.

Dodam, że letnie opony otrzymane z autem to 205/50 R17.

 

Skąd wziąć listę rozmiarów homologowanych?

Na jakich zimówkach jeździsz, jeżeli można wiedzieć?

Edytowane przez tomac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten Uniroyale się zachowują? Mam ich letnie Rainsporty 3, są rewelacyjne na mokrym (na suchym też, choć trochę lubią pływać przy ostrzejszych zakrętach). Właśnie MS 77 były drugą opcją przy zimowych u mnie.

Wczoraj zrobiłem trasę na tych Uniroyalach po suchym i mokrym. Opona cicha podobnie jak Firestone Winterhawk 3, zero aquaplaningu, dobrze trzymają samochód w zakrętach, cena moim zdaniem ok. Jednym słowem jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skąd wziąć listę rozmiarów homologowanych?

Na jakich zimówkach jeździsz, jeżeli można wiedzieć?

Sprawdź na boku drzwi kierowcy, tam sa podane rozmiary kol polecane przez producenta. Homologacja to chyba nawet osobna sprawa, bo u mnie na drzwiach rozmiarów jest 4 a w papierach z homologacji 2 :) Tak czy inaczej, te podane na drzwiach kierowcy będą ok. Możesz próbować kalkulatorami na stronach znaleźć coś innego bliskiego, ale wg mnie 205/55/17 zamiast 205/50/17 to za duży skok, choć pewnie wejdą.

 

U mnie w HB z GTline (choć pakiet akurat chyba nie ma znaczenia) mam takie:

205/55/16

205/50/17

225/45/17

225/40/18

a jeśli dobrze pamiętam z papierów które dostałem z autem do homologacji podane były 2 pierwsze (ale tu mogę już coś kręcić a sprawdzać mi się nie chce :>).

 

Wszystkie podane są bliskie średnica i będą ok wg producenta.

Co do tabelki to raczej z głowa trzeba do niej i poszukać pod swoje auto, bo np wg niej 205/50/17 można se zamienić na 215/60/17... a to jednak spora różnica.

 

A jeździłem na zimowkach 205/50/17 kleber hp2, teraz kopiłem Goodyear UG performacne gen-1 w tym samym rozmiarze.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do Megane 3 z pakietem GT Line można zamontować opony zimowe 205/55 R17? Chodzi mi właśnie o te 5mm różnicy, czyli nie 205/50, ale 205/55, bo wole na zimę mieć trochę wyższe opony.

Profil to nie wysokość opony podany w milimetrach.

Profil, czyli ta liczba umieszczona po szerokości opony oznacza % [procent] szerokości opony. :mrgreen:

Czyli 205/50 oznacza, że opona ma wysokość: 205 x 0,5 = 102,5 mm

zaś 205/55 oznacza, że ma wysokość 205 x 0,55 = 112,75

Czyli różnica między jedną a druga wynosi: 112,75 - 102,5 = 10,25 mm ~ 1 centymetr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Panowie

 

Proszę o info odnośnie opon zimowych z felgami. Obecnie mam letnie 225/40/R18 ale na zimę wolałabym troszkę mniejsze. Z tego co wyczytałam na drzwiach pasuje rozmiar 205 /55 / R16 czy dobrze wyczytałam :) Może ktoś ma namiary na osobę która ma na sprzedaż w miarę dobrym stanie alufelgi z oponami zimowymi i czujnikami? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Zapomniałam dodać że potrzebuje opon do megane III wersja GT Sport dci 2,0 165km rok 2012:)

Edytowane przez anett250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informację, sprawdzę zapasówkę i się odezwę w sprawie sprzedaży chociaż nie testowałam nigdy opon Nokian więc na pewno muszę poczytać komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WR D3 miały bardzo dobre opinie w testach rok, dwa lata temu, w większości testów były albo pierwsze, albo w pierwszej piątce. Przy tej cenie ciężko było coś lepszego znaleźć. Ja je kupiłem dwie zimy temu, i bardzo dobrze sobie radzą. Zużycia na oko nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, sprawdziłam zapasówkę i wiem że zamiennikiem który mogę mieć na zimę jest 205/55/R16. Poszukuję dobrej jakości opon wraz z felgami alusy lub stalowe. Nie wiem teraz tylko co z czujnikami ciśnienia opon bo letnie mają i zimowe też wolałabym aby miały. Jakie rozwiązanie proponujecie bo jeśli bez czujników to trzeba byłoby chyba wyłączać opcję dotyczącą aktywnych czujników ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Poradźcie, jakie opony....

Rozmiar: 205/60 R16.

Wymagania: powolne zużywanie, dobra na każde warunki, w tym na odśnieżone i zabłocone autostrady zimą - do szybkiego przemieszczania się po kraju.

Na placu boju pozostają: Continental TS850 (miałem poprzedni model i były super) - najdroższe ale czy rzeczywiście top? Nie wiem jak z ich zużywaniem się. Michelin Alpine 5 (Micheliny są znane z tego że zużywają się powoli, poza tym to opona zaprojektowana na warunki gdzie zimą jest więcej suchego i deszczu, tak jak u nas ostatnio i na odśnieżonych autostradach). Dunlop Winter Sport 5 - najlepsza relacja cena/osiągi poza tym lubię tą markę i ma w testach fantastyczne wyniki, najlepsze albo drugie.

Która z tych 3 i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Opony zimowe

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!