Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony zimowe


kaliq

Rekomendowane odpowiedzi

że sa bardzo ciche ( tylko 70 db) może lepiej ich nie przechwalić , zobaczę jak będą na śniegu śmigać.

A kupiłem je w tym sklepie:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3658447786

Ciche ciche nawet. Przy 140km/h jakoś szczególnie nie przypominiją o sobie.

Zimą na śniegu także sprawują się ok. Ostatnio wracałem jak były mocne opady deszczu to także zero problemów, a to już drugi sezon.

Ogólnie za tą cenę są godne polecenia.

 

Spike - co masz na myśli mówiąc, że bieżnik przeciętny? Wygląd bieżnika jak to wygląd. Grunt, że radzi sobie dobrze w warunkach zimowych a także na suchym i mokrym asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś miał zimowe opony Mabor? Jak się na tym jeździ. Wujek chce coś założyć na swojego sprzęta. U znajomego oponiarza spotkał w dobrym stanie używane Mabory, ale nie wie czy warto.

 

Dodano: 13 gru 2013 - 18:51

Spytam o Falkeny? Warto w to iść? To tak odnośnie poprzedniego pytania o Mabory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falkeny to też używki, ale ponoć z niezłym bieżnikem. O ile pamięŧam wujek w swoim aucie jeździ na takich(chyba 175/70/13) Miał świetne Fuldy, ale jedna z nich dostało jajo. Dlatego musi coś kupić bo strasznie trzęsie. Ceny nie znam, nie spytałem. Jak to używki.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Używki" to można kupić jak mają 2-3 lata, nie więcej, a i tak nie dał bym więcej jak 1/2 ceny nowych opon.

Należy też uważać na opony nowe, które przeleżały w magazynie.

Dzisiaj oglądałem w Kauflandzie opony Dębica Frigo 2 Directional 205/55 R16 (czy jakoś tak) cena 300 zł. szt. (bez 10 gr)

Opony z 26 tygodnia 2013, z tym że jedna była z 12 tyg . 2012 <zolta>

Rewelacji nie ma, takie oponki można nabyć o 50 zł mniej.

Nie wiem, nie miałem tego rozmiaru więc nie polecę, ale użytkuję Frigo 2 185/65 i 195/65 obie 15" i sobie chwalę, nie zawiodły mnie jak dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aston 76, wujek kupił omawiane Falkeny. Z montażem ponoć 150 zł za dwie sztuki. Bieżnik naprawde niezły, rocznik do przyjęcia (coś 2008,ale sprawdze bo kuzyn odczytywał)) Racja, że stara oponka, nawet zadbana wygląda inaczej niż nowsza. Wujek miał do wyboru 3 nazwy, Barum, Dunlop i Falkeny. W tym rozmiarze było ubogo. Dunlop i Barum były gorsze niż to na czym jeździł do tej pory a jeździł na Fuldach. Falkeny poszły na przód a Fuldy zostały na tyle.

Co do Fuldy to takie oponki użytkuje także mój ojciec i sobie chwali. Nie wnikam w model bo tu mogą być głosy za czy przeciw) Akurat jego oponki są OK. Kupił jako używane 3 lata temu(miały wtedy rocznikowo 2 lata choć jeździły tylko sezon) Nigdy nie zawiodły. Wychodziły z takiego śniegu, że szkoda gadać. <zolta>

Przemo, również śmigam na Frigo 2 :mrgreen:

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja tak samo. Nie wiem czy też 2 evo, bo nie pamiętam, ale chyba tak. Dla mnie mogą być. Jedynie oblodzone wzniesienie przy wyjeździe z bocznej drogi sprawiło mi zeszłej zimy problem i spowodowało wzrost agresji :)

A tak podczas zwykłego poruszaniu się po drogach to wszystko jak najbardziej w porządku. Jak do takiego auta jakim jest meganka, nic lepszego nie trzeba.

W góry i tak łańcuchy trzeba zabrać dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

ja w 2012 roku kupiłem Nokian WR D3. I jestem z nich zadowolony. W 2013 roku założyłem Goodyear Ultragrip (nie pamiętam numeru). Były to opony od ojca - pomyliliśmy się, ten sam rozmiar :) I też było OK. Często zimą jeżdżę w góry i na jednych i drugich oponach było OK, bez problemów. W tym roku znowu Nokian. Ogólnie nie znałem tych opon, więc była to dla mnie niewiadoma, ale polecam. Mi się dobrze na nich jeździ i bez problemów ośnieżone drogi w górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam jako że jestem nowym posiadaczem meganki chce kupić zimówki, teraz mam 255/45/R17, a jakie polecacie na zime?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Opony zimowe

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!