Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony zimowe


kaliq

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz o tym, że np. Audi do swojego nowego A3 wyposażonego w 2.0 turbo benzynę z 200KM homologowało opony 205/55R16, a do modelu z 3.2 V6 - 250KM homologowało 205/50R17. Rozumę, że wg. Ciebie na małe lekkie 250KM Audi działają inne prawa fizyki niż na 180KM Megana i dlatego Audi może bezpiecznie poruszać się na oponach 205, a megan nie? Obydwa audi są przednio napędowe, porównywalnej wielkości i masy - tylko sporo mocniejsze od megana.

Dopiero 340KM RS3 wymaga opon 225 i tylko 225. Ale to jest 2x tyle mocy co w meganie.

 

A jeśli chodzi o sport - to jak wg. Ciebie uzyskać najlepszy czas przejazdu? Może tak, że trzeba m.in. mieć takie opony które skutecznie umieją przenieść moc generowaną przez silnik - przy pomocy opon na podłoże, a do tego te same opony muszą mieć zdolność do jak najlepszej przyczepności przy hamowaniu. Nikt z nas na drodze nie stosuje tak późnego i mocnego hamowania jak Ci ze sportu wyczynowego, a mimo tego tam na podłożu o niskiej przyczepności tam weższe opony dają radę lepiej niż szersze.

 

Wg. mnie brak homologacji do meganki opon 205/55R16 wynika tylko ze skąpstwa Renault, przypuszczam że każdy rozmiar opony wymaga dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidział. Piszę z pamięci, ale homologowane rozmiary to 175/65/15 i 185/60/15 ew. 195/50/16 (chyba

W instrukcji niemieckiej mam tylko 185/60/15. mniejsze felgi były do kombi ale z innymi silnikami w 1,9dci niby tylko 185/60/15, sąsiad miał 1,6 i felgi miał 14to calowe, które u mnie nie wejdą w uwagi na większy rozmiar tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety używane przez trzy zimowe sezony opony Goodyear UltraGrip 7+ zakończą swój żywot. Przy wymianie pod koniec października stwierdzono nierówności w postaci "zacięć". Faktycznie po wyjeździe z serwisu opon hałas z tylnej osi był prawie taki jak w Polonezie Truck'u. Myślałem, że po przejechaniu kilkuset kilometrów opony się "wyrównają" jak miało to miejsce rok wcześniej. Przez 3 lata użytkowania oceniam te opony pozytywnie - bardzo dobra przyczepność i hamowanie na śniegu. Jednakże z uwagi na brak regulacji zbieżności tylnej osi (która wskazuje rozbieżność) nie polecałbym tych opon to tego modelu. Do hatchback'a jak najbardziej. Teraz planuję wymienić na Continental ContiWinterContact TS850 lub na Michelin Alpin A4.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie wiem jakie szły oryginalnie, czy te co podajesz czy inne, ale najbliższy tym co masz będzie rozmiar 195/70/R15. Średnica nowego koło będzie 8 mm większa, przez co wskazanie prędkościomierza będzie zaniżone o 1,2%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie szły oryginalnie,

Wg danych znalezionych na necie oryginalna opona dla tego silnika w M III to 195/65/15 ( ale może zależeć od wersji wyposażenia) co do rozmiaru 195/70/15 toć to już balonówka taka jak w busach lub terenówkach.

Źródło danych http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/renault/megane/iii/grandtour-facelifting/silnik-benzynowy-1.6-16v-100km

A tu masz kalkulator zamienników do opon http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/195/65r15/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zbieram się do zakupu nowych opon zimowych do Megany3 195/65/r15, poprzednie po 4 zimach zrobiły się "sliki" .

ze względów finansowych rozważam zakup takich opon:

 

Dębica Frigo 2

FIRESTONE WINTERHAWK

FIRESTONE WINTERHAWK 2 EVO

KORMORAN SNOWPRO B2

 

Które z tych opon wybrać?

Cena ich jest bardzo porównywalna, w granicach 700 zł za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady w sprawie opon, Nokian W+ ma dobra ceną, ale jest za daleko od Wa-wy, koszt przesyłki powoduje że jest poza moim zasięgiem.

Kupiłem dziś więc FIRESTONE WINTERHAWK 2 EVO, przekręciłem już na nich prawie 50 km, robią dobre wrażenie,szczególnie, że sa bardzo ciche ( tylko 70 db) może lepiej ich nie przechwalić , zobaczę jak będą na śniegu śmigać.

A kupiłem je w tym sklepie:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3658447786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Opony zimowe

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!