Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony zimowe


kaliq

Rekomendowane odpowiedzi

Teg, ciężki wybór z tego zestawu.

Ostatnia zima była faktycznie słaba, ja jestem zadowolony z Michelina, nie widać zużycia, w porównaniu do letniaków są superciche.

A to ważne w Megane3 :P .

Tak jak Ci pisałem, jechałem do Niemiec przy dużych opadach śniegu i jadąc nieodśnieżonym lewym pasem autostrady, nie było stresu, super trzymały, fajne gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo te Continentale są kiepskie jako zimowe , albo jeździsz tylko w trasach bez hamowania. ;)

Ja też jeżdżę spokojnie, przeważnie zimowe opony (goodyear, michelin, bridgestone) wystarczały mi zawsze tylko na 3 sezony i miały łączy przebieg ~80 tys km , po którym zużycie bieżnika wymagało już wymiany opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się to niewiarygodne. Choć muszę przyznać, ze Continentale są bardzo żywotne. Przy przebiegu 205 tys wyrzuciłem 2 letnie continentalki, które mam prawo sądzić, były w aucie od nowości. oczywiście używane na przemian z zimowymi, ale zrobiły grubo ponad 100 tys. Założyłem zamiast nich nowe dunlopy bluresponse i jestem trochę przerażony ich szybkim zużywaniem się. Przejechałem na nich 18 tys. i jest już tylko ok 6 mm. Obawiam się, że ciężko będzie zrobić na nich 3 sezony. Choć muszę przyznać, że kleją się do asfaltu wzorowo. Czy to na mokrym, czy na suchym.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja latem śmigam na Dunlopach RT2 (kleją się niesamowicie ale coś za coś - bieżnik szybko znika). Na zimę zamówiłem sobie teraz Yokohamy V905. Podobno rewelka a cenowo bardzo atrakcyjnie wychodzą. Mam nadzieję że nie zawiodę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Nokian WR D3, posiadam takie w rozmiarze 205/55 R16 w megance 3 1.6 110km KM.

Lubie czasem przycisnąć czy to w mieście czy w trasie, więc hamowanie nieuniknione. Kiedyś po takim hamowaniu powiedziałem do kumpla siedzącego obok: dobre hamulce

A on: dobre opony!!!

;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę również polecić Nokiany, konkretnie model WR D4 w rozmiarze 205/50/17, które mam w swojej Meg III już drugi sezon. W zeszłym roku zastanawiałem się pomiędzy Nokian a Firestone. Finalnie padło na Nokian i nie żałuję. Są to do tej pory jedne z najlepszych zimówek jakie miałem, a przerobiłem przez 10 lat sporo modeli, od drogich przez średnie po budżetowe. Stoją na równi z Goodyear Ultra Grip 8. W zachodniej Polsce zimy są raczej bardziej deszczowe niż śnieżne i opony trzymają jak złe ;)

 

Natomiast najmniej polecam BF Goodrich G-Force Winter,gdyby ktoś się interesował tym modelem. Gumowate prowadzenie, dość głośne i średnio przyczepne na mokrym.

Edytowane przez wkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firestone wintrehawk 3 to bardzo dobra opona, miałem ją i mam w dwóch samochodach, przede wszystkim cicha i dobra na mokrym oraz błocie pośniegowym. Teraz mam uniroyale i ... też są ciche. W poprzednim sezonie miałem je za mocno napompowane i buczały. Ogólnie jest ok.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niewiarygodne? Nawet testy ADAC pokazują, że zużywają się bez porównania wolniej niż cała reszta konkurancji. 5-letnie letnie Goodyery wyglądają przy nich jak szmaty i mają może połowę tego bieżnika. Continental robi bardzo żywotne opony na duże przebiegi. Testy ADAC to potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jeszcze wierzysz w testy ADAC ;)

Kto im lepiej zapłaci to lepiej wypada a najlepiej zazwyczaj firmy niemieckie :)

Lepiej posłuchać faktycznych użytkowników różnych opon.

Miałem kiedyś Goodyerki ultra grip 5 (poszły ze starym autem) i nigdy nie miałem problemów.

Fajnie się wgryzają w śnieg. Tylko teraz śniegu dawno nie było, przynajmniej w mojej okolicy :notacrook: :D

Gdyby nie wyjazdy w góry to śniegu na oczy bym nie widział. ;)

Inni zakładali łańcuchy a ja ze swoją masą ciągnąłem jeszcze bez.

Na lodzie to każda opona poniesie i tu nie ma mądrego.

Teraz od 5 latek mam Pirelki SottoZero i też dawały radę. - jednak to będzie ich ostatni sezon.

Uważam, że wszystko zależy od rejonu w jakim się mieszka.

Jak tylko do miasta to bym poszukał nawet uniwersalnych, niektórzy w ostatnie zimy, w mieście, nawet nie zmieniają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj miałem okazję przetestować te Imperial Snow Dragon 3 i jestem zadowolony, było mokro, był śnieg, był lód, błoto pośniegowe i dobrze się trzymały. Raz nawet ostre hamowanie, bo Pani stwierdziła, że zawróci przede mną, ze skrajnej prawej, ale zero poślizgu i na szczęście nie było "bumm" ....... więc nie wiem jak to z tymi oponami ......... droższe lepsze czy nie bardzo?

 

p.s. Poprawiłem, teraz dobrze? ;)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez klaudiusz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie gumy do meganki RS ? Wielce ciekawy komplet. Może jako nówki mają jakieś własciwości jezdne ale kiedy je stracą? Po jednej zimie czy jeszcze wcześniej? Przy tanich oponach mam mniejsze obawy o ścieranie bieżnika, bo to widać gołym okiem ale bardziej o szybkie twardnienie gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gumy to do taksówki albo dostawczaka, do RS?..

Po 2 latach je wyrzucisz, znajomy kupił do Octavi te ukraińskie, nie będę tu reklamował, ale najtańsze na rynku, po sezonie oddał znajomemu taksówkarzowi, wyząbkowały się, o hałasie to szkoda pisać.

Wydajemy tysiące na paliwa, oleje i inne rzeczy a oszczędzamy na oponach ehhhh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Opony zimowe

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!