Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony zimowe


kaliq

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie.

Ale można kupić dobre gumy średniej klasy, w przyzwoitej cenie, do użytku na kilka lat.

Ale kupowanie jakiegoś chińskiego czy ukraińskiego szajsu, do swojego samochodu, którym wozimy siebie i rodzinę?

Pomijam kwestie finansowe, kto tanio kupuje, 2 razy kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie listopada w podgórskim zaśnieżonym miasteczku mniej niż pół metra dzieliło mnie od dużej stłuczki lub wypadku (szybko jadący prostopadle samochód przeleciał mi przed nosem, od prawej strony, a żona obok siedziała). Sprawne hamulce + nowe średniej klasy opony (Hankook) i skończyło się na chwili emocji. Nie podobał mi się dotąd hałas jaki te opony wydają z siebie ale po tym zdarzeniu stało się to mało istotne, zdały ten egzamin. Podejrzewam,że na byle jakich gumach mogło być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ol14 ja również mam hankook i już miałem okazje je testować na ośnieżonej drodze, naprawde byłem zdumiony jak się dobrze sprawują podczas gwałtownego hamowania. Są głośne ale bardzo dobrze trzymają się drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drogach jest coraz więcej okazji do testów opon. Wczoraj w nocy dziki sprawdzały mi opony wyskakując z rowu gromadnie. Test wypadł znów na plus, tym razem na bezśnieżnej mokrej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Niedawno kupiłem Megane3 Grandtour i przymierzam się powoli do zakupu opon zimowych. Przeczytałem wątek i skłaniam się ku rozmiarowi 16"(nie wiem czy wchodzą do mnie 15"). Chyba najlepszym wyborem będzie Nokian WR D3 ale.. no właśnie: jeżdżę mało(max. 10k rocznie) ale za to po różnych drogach - głównie odśnieżanych a co za tym idzie mokrych i z błotem pośniegowym. Jaką oponkę za max. 250 zł/szt. możecie polecić? W poprzednim aucie jeździłem na Hankookach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę samą sprawę do załatwienia w tym roku (16" do MIII phIII). Biorę pod uwagę właśnie te Nokiany co Kolega powyżej. W MII mam Micheliny Alpin 5 z 2016, mogę je podebrać żonie i jej kupić coś tańszego (robi mniejsze przebiegi, auto tylko do miasta), ale rozważam też zakup czegoś nowego do MIII na podobnym poziomie. 


Poniżej ceny z Oponeo tych modeli, które sobie upatrzyłem, w ostatniej kolumnie ocena użytkowników.

 

205/55R16 91T Dębica Frigo 2 796,00 zł       4,7
205/55R16 91T Nexen Winguard Snow'G WH2 868,00 zł       5,1
205/55R16 91T Hankook Winter i*cept RS2 W452 1 020,00 zł       5,2
205/55R16 91T Nokian WR D3 1 156,00 zł       5,3
205/55R16 91T Michelin Alpin 5 1 412,00 zł       5,3

 

Na teraz jestem za Nokianami, ale wg Oponeo są głośniejsze niż Michelin. Czy ktoś ma doświadczenie? Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Hankookach powiem po jednej zimie, że wydają denerwujący dźwięk ale trakcję mają ok. W jednej sytuacji podbramkowej  (cienki śnieg na asfalcie) spisały się bardzo dobrze i całe  ich (i moje) szczęście, bo ten dźwięk mi przeszkadzał całą zimę. Są w tym wymiarze z fabryki chińskiej i węgierskiej. Jeśli to komuś robi różnicę, lepiej spojrzeć na bok opony przed zakupem lub zapytać firmę sprzedającą internetowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gislaved EuroFrost 5 - dobre gumy i niedrogie, rewelacyjne na mokrym a na śniegu wręcz fenomenalne. Dość ciche (o wiele cichsze od  letnich Michelin EnergySaver). Mam w rozmiarze 15' na osobnym komplecie felg stalowych, takich na jakich wychodziły tańsze wersję MIII - do tego oryginalne kołpaki Kubera. Wygląda ok. Żona ma w swojej Fieście Nokiany WR D4. Ciężko porównać, obie są znakomite, mimo że Nokiany zaliczają się do wyższej półki. Frigo2 miałem w poprzednim aucie i daruj sobie. Na wodzie się ślizga jakbyś na sankach jechał.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje na zimę kupić 17 cal za 900 zł/4 sztuki i mi to wystarczy w zimie trzeba uważać i choćby nie wiem jaka opona jak się nie ma głowy to się stanie co ma się stać, może nie do każdego to trafi, ale ja na prawdę mało jeżdżę tym bardziej w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić Sava Eskimo S3+. Miałem w służbowym Oplu Astrze kombi (kilometrów się kręci) i w MII. Na zimowe warunki jak znalazł. W moich stronach bywa, że śniegu jest całkiem sporo. Oczywiście na lodzie nic nie pomaga i nie zastępują zdrowego rozsądku chociaż na lodowisku się zatrzymałem :-)

W MIII mam dylemat ponieważ z samochodem dostałem Dębice w dość dobrym stanie na felgach stalowych tylko jakoś nie mam zaufania do marki. Nigdy na Dębicy nie jeździłem i kojarzy mi się raczej z budżetowymi oponami. Nie wiem zatem czy je zdjąć, sprzedać i kupić coś lepszego czy zostawić. Jak sądzicie?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Opony zimowe

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!