Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpie na wysokich obrotach - 2.0 Tce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Od niespełna miesiąca jestem szczęśliwym (mam nadzieję :p) posiadaczem meganki z silnikiem 2.0Tce (F4RT 870).

Jeszcze przed zakupem podczas jazdy testowej wyskoczyła awaria układu zapłonowego, a mianowicie padła jedna z cewek. Objawem były szarpnięcia przy nieco mocniejszym dodaniu gazu. Sprzedający jednak zadeklarował chęć wymiany tej cewki, a że auto ogólnie mi się podobało, to po usunięciu przez niego tej awarii postanowiłem samochód kupić. Została wymieniona felerna cewka, jednak od razu w ramach profilaktyki i dla św spokoju wymieniłem 3 pozostałe na takie same (NGK u5001).

Od tamtego czasu samochód jeździł OK i nie było żadnych problemów. Ostatnio jednak postanowiłem go nieco mocniej przedmuchać, no i wyszło, że jednak nie wszystko jeszcze jest OK. Otóż na drugim biegu tuż przed odcinką silnik zaczyna poszarpywać, a trzeciego biegu już nie jest w stanie dokręcić do końca... obrotomierz staje w okolicach 5800 rpm i silnik jakby się dusi.

Postanowiłem zajrzeć do świec, bo tego wcześniej nie zrobiłem, ponieważ sprzedający twierdził, że je wymienił. Rzeczywiście były nowe, jednak były to zwykłe świece firmy Beru. Poleciałem więc do sklepu i kupiłem NGK laser platinum dedykowane do tego silnika, ale niestety wymiana nie przyniosła żadnej poprawy.

Macie jakieś rady gdzie szukać przyczyny problemu? Może coś z układem paliwowym? Dodam jeszcze, że przed pojawieniem się problemu zatankowałem benzynę 98 (wcześniej lałem 95), choć szczerze wątpię by to miało jakiś związek, no i wcześniej też go nie pałowałem do odciny, hehe.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Michal102 napisał:

Otóż na drugim biegu tuż przed odcinką silnik zaczyna poszarpywać, a trzeciego biegu już nie jest w stanie dokręcić do końca... obrotomierz staje w okolicach 5800 rpm i silnik jakby się dusi.

Po zakupie, oraz przebiegu 210 kkm warto ;

  - wymienić rozrząd,

  - zalać markowym olejem;

      - regulatory zaworów hydrauliczne,

      - kzfr - sterowane olejem,

 - pomierzyć;

     - kąt wyprzedzenia zapłonu,

     - podciśnienie w układzie dolotowym  

   

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. 

Dziś rano na zimnym silniku dokładnie się przysłuchałem i z okolic rozrządu wydobywa sie lekkie klekotanie coś jakby praca diesel'a, więc to by wskazywało na kzfr, także w najbliższym czasie rozrząd idzie do wymiany. Zresztą i tak już zbliża się na niego pora, bo ostatnia wymiana była przy 120tys. 

 

Podpowiedzcie jeszcze co przy okazji rozrządu warto wymienić? Koło pasowe na wale i pasek osprzetu to raczej wiadomo, ale gdzieś mi się jeszcze obiło o uszy, że problematyczne jest jescze jakieś kółko na alternatorze. Wiecie coś na ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michal102 napisał:

z okolic rozrządu wydobywa sie lekkie klekotanie coś jakby praca diesel'a,

więc to by wskazywało na kzfr, także w najbliższym czasie rozrząd idzie do wymiany.

 Terkotanie lub dźwięk bardzo podobny może wystąpić jak ;

       -  niewłaściwy stan i jakość oleju,

       -  jest syf w elektrozaworze lub jest uszkodzony,

       -  rozrząd przeskoczy o 1 ząbek, lub jest źle ustawiony,

       -  zanieczyszczony olej w popychaczach zaworowych,

       -  zabrudzone/niesprawne czoła czujników położenia wału, wałka,

       -  uszkodzony zespół  kzfr, 

 Zespół elektrozawór - kzfr  lubi ;

   - aby olej w misce był pod kreskę ' max';

          -  nie może być ponad max,

   - olej markowy, dobrej jakości ;

          - minimum to 5W40  i wymieniany co ok.10.000 km do 12.000 km,

          - 5W50 - przy eksploatacji auta na długich trasach,

          - 0W40  - jeżeli chcesz dłużej eksploatować auto w dobrym zdrowiu,

          - oleje markowe to ; Ravenol, Neste, Amsoil, Millers, Valvoline,

    - lekka noga, 

1 godzinę temu, Michal102 napisał:

w najbliższym czasie rozrząd idzie do wymiany

Rozrząd + pompa wody + kzfr + elektrozawór kzfr + pasek osprzętu + napinacz paska;

   - kzfr - dobierać po vin auta,

1 godzinę temu, Michal102 napisał:

Koło pasowe na wale i pasek osprzetu to raczej wiadomo, ale gdzieś mi się jeszcze obiło o uszy,

że problematyczne jest jeszcze jakieś kółko na alternatorze.

Elastyczne koło pasowe wału;

   - tylko oryginał -bo zamienniki szybko padają,

Chodzi o koło pasowe alternatora 1-no kierunkowe;

  - do kontroli, jest trwałe,

  - można go wymienić niezależnie od wymiany rozrządu 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zmieniłem na drugi dzień po zakupie auta. Zastosowałem też płukankę, bo odkąd jeżdżę samochodami, to takiego syfu i nagaru pod pokrywą zaworów jeszcze nie widziałem. Stary olej, który spuściłem z miski był czarny jak smoła. Ewidentnie tu widać stosowanie się do zaleceń producenta i wymianę oleju co 30k. Za to piwinien być pluton egzekucyjny. 

 

Jeszcze co do poziomu oleju, to producent zaleca 5.4l i tyle wchodzi, z tym, że stan jest wtedy w połowie miarki. Ja zalałem 5.8l i jest trochę poniżej poziomu max. 

Sam olej, to Elf 5W40 sxr. Wiem, że to żadna rewelacja, ale i tak po najwyżej 5 tys. km. zostanie wymieniony. Teraz te wymiany będę robił często bu trochę ten silnik przepłukać. 

Edytowane przez Michal102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w pewnej firmie. Zarekomentuje Ci pewien produkt, który ta firma wyprodukowała, jest tańszy od innych rynkowych i polecany do innych produktów mojej firmy. Ty go kupisz bo jest polecany, słowo klucz POLECANY. A będzie totalnym gownem, a chajs się będzie zgadzać. Tak jest z olejem ELF do Meganek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak tłumaczyć, dlaczego nie.

Na elfie jeździłem w dwóch poprzednich autkach, jeżdżę i teraz. Wymieniałem, wymieniam co rok wraz z filtrami. Zwykle rocznie nie przekraczam 10tyś km i jak do tej pory nie rozsadziło mi żadnego silnika i z żadnego przez rok mi nie ubyło na tyle, abym musiał robić dolewki, nawet w obecnej megi.

Dlatego pytam co z tym olejem jest nie tak!!? i jakoś nie mam konkretnej odpowiedzi :rolleyes:

 

@Renia08 rekomendowane oleje przez @Andrzej 2010 mogą być również podciągnięte pod Twój przykład.:D

 

 

Edytowane przez elf
  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do renomowanych producentów: trochę ni do tego tematu, ale skoro pytanie o olej to: również jeżdżę na Elfach i złego słowa nie mogę powiedzieć.  SXR, wg. mnie to dobry olej (lepkość na przyzwoitym poziomie,  nie pozostawia stałych osadów, jest wystarczająco płynnyw niskich temp). Teraz mam silniki EURO 6 a tu są oleje C3 i przymierzam się do zmiany na Ravenola (renomowany) I nie mam pewności czy również nie jest olejem HC zamiast na bazie PAO. Po za tym te renomowane są w tech. Mid saps a Elf jest Low saps. Uważam,  że lepszy dobry HC a nie na siłę szukanie oleju PAO, którego zawartość będzie na poziomie 5 czy 10 i napis na etykiecie się pojawi. Pisałem że Piotr Tester zrobił kawał dobrej roboty.  Tzw. dobre oleje mają dodatki MoS lub inne zmniejszające tarcie. Równie dobrze można kupić tańszy olej i uszlachetnić go dodatkiem  np. Cerateca, militeca, czy ceramizera którego sam stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 11:08, Michal102 napisał:

Do 2.0 tce nic nie ma. 

Szukaj pod nazwą; 

 Zawór sterujący, ustawienie wałka rozrządu PIERBURG 7.06117.14.0 

 

Np;   Zawór sterujący, ustawienie wałka rozrządu PIERBURG 7.06117.14.0

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Szarpie na wysokich obrotach - 2.0 Tce

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!