Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kody błędów proszę o pomoc


pingus21

Rekomendowane odpowiedzi

DTCAE8049 (DF005) MODUŁ ELEKTRONICZNY                                1.DEF:Defekt elektroniczny wewn.  ZAPAMIĘTANY

DTC934149 (DF001) MODUŁ ELEKTRONICZNY                                 3.DEF:Defekt elektroniczny wewn.  ZAPAMIĘTANY

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
20 minut temu, luxor1289 napisał:

tylko w Megane IV czasami jest taki błąd a czujnika na sprzęgle nie ma... np. w wersji z normalnym ręcznym.

Ręczny nie ma nic wspólnego z tym czujnikiem bo tu nie chodzi o czujnik położenia sprzęgła tylko o czujnik końca skoku. Potrzebny np. do uruchamiania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też poproszę o info gdzie ten czujnik bo na pedale sprzęgła nie ma żadnego. Wymieniałem w kilku starszych renówkach takie czujniki i wiem jak wyglądają i działają natomiast w Megane IV nie wiedziałem go jeszcze a oglądałem cały pedał sprzęgła i są tylko otwory pod czujnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem trochę na schematy i faktycznie przy pedałach nie ma czujników jak to było w M II i M III. Natomiast pod maską znajduje się czujnik położenia sprzęgła i to jest jakiś kombajn z wtyczką na  8-pinów. Trzy piny prowadzą do modułu hamulca elektrycznego, dwa piny łączą się ze sterownikiem silnika, kolejne prowadzą do UCH i jeszcze zasilanie ze skrzynki bezpieczników kabiny. Nie mam pojęcia jak to wygląda i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawia jak to działa, ponieważ widziałem już taki błąd OBWÓD KOŃCA SKOKU CZUJNIKA SPRZĘGŁA - 2.DEF:Nieprawidłowy sygnał w kilku Megankach IV gdzie był manualny ręczny np. w moim aucie też był natomiast dziwna sprawa że od jakiegoś czasu go nie ma a grzebane nic nie było w tym zakresie... 

W zasadzie przy odpalaniu Meganki wyskakuje tylko info aby wcisnąć hamulec, natomiast w Pyclpie widziałem wartość informującą o tym czy sprzęgło jest wciśnięte.

Możesz pokazać na schemacie, o którym czujniku z 8 pinami mówisz ? Przeglądam katalog Catcar i nie mogę zlokalizować tego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysynku oznaczony numerem 1057 i dalej schemat.

1057 - według opisu to czujnik położenia sprzęgła 

1217 - sterownik hamulca ręcznego automatycznego

 

image.thumb.png.b0bb26cad97b8cddc700fd3905b2c689.png           image.thumb.png.14b3549ea5497a064c97339ecf670f73.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!