Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę zgłosić wymianę szyby czołowej z autocasco natomiast nie mam pojęcia jaka była przyczyna porysowania (są widoczne ślady jakby zrobiła to wycieraczka) więc obawiam się odmowy. Ma ktoś jakiś pomysł czy był to

Piasek

Zwierze np jakiś gołąb (auto mam z drugiej ręki)

Cos innego ?

 

Czy według Was muszę podać przyczynę zgłaszając szkodę z AC ?

20211118_123242.jpg

20211118_123329.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie odprysku lub pęknięcia to Ci nie uznają z AC. Nawet jak by uznali to historia usuwania takiej szkody będzie ciążyła w ubezpieczeniu przez 5 lat. Nie warto. Pomyśl prywatnie o polerowaniu, a nie wymieniaj oryginału jeśli jeszcze jest zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czas i ochotę spróbuj tlenkiem cyru, kiedyś mi ktoś przejechał bodajże kluczami po szybie lub czymś innym. Wziąłem tlenek cyru i praktyczne w 90% zeszło robiłem ręcznie troszkę się narobiłem ale efekt zadowalający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlenek ceru jest bardzo skuteczny na powierzchowne ryski. Obawiam się, że tutaj może być z tym kiepsko. ALE... warto spróbować. Cena nie jest wygórowana,  najlepsze efekty uzyskasz używając polerki z nakładką filcową. Trzeba pilnować aby była zachowana wilgotność mikstury (robisz roztwór wodny), w przeciwnym razie można zrobić więcej szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedniej szyby nigdy nie polerujemy, zmienia się jej "soczewkowatość" i jest lipa. Mam ryse prawie na wysokości oczu i już byłem o to pytać wszędzie. Nikt tego nie zrobi. Nawet jak dobrze zaplacisz. Tlenkiem cecu możesz sobie polerować tylną szybe i boczne. Te 90% zadowolenia to wtedy kiedy masz mikrosysy. Tego uszkodzenia nawet nie ruszysz, a sie zajedziesz. Wymiana szyby od 800zl+ jeśli chodzi o jedną z najlepszych jakości. Ja wybrałem zamiennik i zapłaciłem 450zl z montażem(mam czujnik deszczu i zmierzchu)

Temat odpuść.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie uszkodzenie w tym miejscu można spróbować spolerować. Zrobili mi to w Rzeszowie. Dużo małych rys zniknęło, a podobne uszkodzenie do twojego nie zniknęło całkowicie ale było mniej uciążliwe. Na pewno nie wolno polerować szyby w jednym miejscu. Niestety nie mam już zdjęć. Należy jednak zadać sobie pytanie czy rzeczywiście nie lepiej nową szybę.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym rozważał opcje polerowania i to w jakimś warsztacie który zajmuje się tylko szybami , jak opcja wymiany to również w takim warsztacie i dobrze poczytać w necie opinie żeby nie wyszło jak u mnie parę lat temu w clio 2 wymieniałem szybę i się okazało szybka trzymała 3 lata i klej puścił a podsufitka przy szybie po paru tygodniach od wymiany zaczęła się odklejać średnio byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe szyby te z tańszych już jako nowe potrafią"soczewkować". Ale nie powiedziane że będą gorsze od droższych.

W golfie IV musiałem wstawić szybę i wybór padł na sekurit więc względnie firma ok. Niestety po roku była tak wypiaskowane, że widoczność pod słońce była gorsza niż kilkunastoletnia oryginalna szyba. No ale po tym roku od założenia dostała kamieniem i trzeba było wymienić. Wstawiono mi polską szybę yes glass. Ta zdecydowanie była w lepszym stanie po roku czy nawet dwóch od założenia od poprzedniej. Potem auto sprzedałem. Unikałbym chińskich szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, w BMW na pierwszy montaż szyby Fuyao, produkcja chińska. Co ciekawe a audi a8 najnowszy model, każde z szyb to inny producent, boczne inne, przód i tył. Świat zwariował ?

Edytowane przez kapsun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!