Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ilość paliwa w baku i cyfrowy wskaźnik


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Pytanie o ilość paliwa i wskazania cyfrowego zegara. Megane 3 HB 1.4 Tce 131km. Ile mieści bak zalany na full? Na razie nie tankowałem od rezerwy tylko zazwyczaj dużo przed i do pełna wlałem ostatnio 42L. Druga rzecz na cyfrowym wskaźniku paliwa, jedna kostka ile może oznaczać litrów? ? kwestia jest taka że zatankowałem pod korek i dwa kwadraciki (1/4 całego wskaźnika) zniknęły po zużyciu 9,5 litra paliwa według wskazań komputera. Jeśli 2 kwadraciki oznaczałyby 10 litrów to bak łącznie pomieściłby 40 co ma się nijak do mojego ostatniego tankowania. Ktoś coś wie na ten temat? 

 

Ewentualnie może poprzez ddt4all można coś zmienić, zaadaptować, zresetować czy bóg wie co zrobić odnośnie cyfrowego wskaźnika? Bo według mnie jakoś szybko te kwadraciki mi uciekają hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak informuje instrukcja pełny zbiornik to około 59 litrów.

obraz.thumb.png.13a647226c22341c6669c3a1f2c2212e.png

Z moich niezbyt uważnych obserwacji wynika, że przy tankowaniu połowy zbiornika wg wskaźnika rzeczywiście wchodzi ca. 30 l. Natomiast nie byłem na tyle ciekawy aby sprawdzić ile to będzie przy zniknięciu pojedyńczego kwadracika.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Laros napisał:

Z moich niezbyt uważnych obserwacji wynika, że przy tankowaniu połowy zbiornika wg wskaźnika rzeczywiście wchodzi ca. 30 l.

 

Czyli teoretycznie prawidłowo ale nie do końca. Zastanawiam się na co bardziej patrzeć na wskazania kwadracików i to nimi sugerować się kiedy pojechać na stację czy na wskazania komputera odnośnie pozostałego dystansu do przejechania i wtedy przy jakiejś wartości odwiedzić stację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krzychu przypiął/eła ten temat
4 minuty temu, romano76 napisał:

Po zgaśnięciu ostatniego kwadraciku i zatankowaniu 20 l. pokazuje połowę baku.

 

Po zgaśnięciu siódmego czy ósmego? W sumie w obu przypadkach po zatankowaniu 20 litrów faktycznie będzie połowę pokazywać. Wartości podane przeze mnie jak widać są podane jako około (~). Jeśli zgaśnie siódmy i zalejemy 20 litrów to w baku będzie ~24 litry więc jak najbardziej będzie wskaźnik pokazywał połowę czyli wskazanie 1/2... jeśli zgaśnie ósmy i zalejemy wspomniane 20 litrów to w baku będzie ~20 litrów jak opisałem wyżej wskaźnik oznaczający 3/8 pojawi się gdy w baku będzie ~16 litrów. Podsumowując potwierdziłeś to co opisałem wyżej więc wyliczenia się zgadzają. U siebie będę teraz sprawdzał czy dany kwadracik gaśnie faktycznie po danej ilości spalonego paliwa. ?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2021 o 19:28, Sadam49 napisał:

Znika pierwszy kwadracik co oznacza, że zużyliśmy ok. 4 litry paliwa (pozostaje ~51 L)

Komputer pokazuje mi spalanie średnie 8,6l/100km i wiem z obliczeń przy tankowaniach, że zawyża około 0,4l/100km. Ale do rzeczy ?, w poniedziałek zatankowałem do pełna, zrobiłem jakieś 75 kilometrów i po czym zniknął pierwszy kwadracik. Stosunek jazdy trasa/miasto to jakieś 60/40 (Katowice i okolice), styl jazdy umiarkowany - ani "na dziadka" ani "na rajdowca". Wynikałoby z tego, że na 100km powinien spalić... ok. 5,4l, chyba że coś pokręciłem w obliczeniach...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Laros napisał:

w poniedziałek zatankowałem do pełna, zrobiłem jakieś 75 kilometrów i po czym zniknął pierwszy kwadracik. Stosunek jazdy trasa/miasto to jakieś 60/40 (Katowice i okolice), styl jazdy umiarkowany - ani "na dziadka" ani "na rajdowca". Wynikałoby z tego, że na 100km powinien spalić... ok. 5,4l, chyba że coś pokręciłem w obliczeniach...?

Jak wiadomo wskazywanie spalania średniego bardzo zależy od stylu jazdy ale też od chociażby korków bo jak się dłużej postoi w korku to średnie wskazywane jest wyższe. Zniknął Ci pierwszy kwadracik po zrobieniu 75km co według mnie jest prawdziwym i dobrym wynikiem opierając się na tym że po tych 75 kilometrach zużyłeś ~4litry. Wiadomo mogłeś zużyć 7-8 litrów gdzie również będzie brak pierwszego kwadracika ale drugi jeszcze jest bo on gaśnie po zużyciu ok. 10 litrów. Opierając się na swoim doświadczeniu ostatnio robiąc 81km spalił mi 5 litrów. Czy jesteś w stanie stwierdzić ile mógł pokazywać komputer pokładowy zużytego paliwa po zgaśnięciu pierwszego kwadracika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2021 o 12:34, Sadam49 napisał:

Ewentualnie może poprzez ddt4all można coś zmienić, zaadaptować, zresetować czy bóg wie co zrobić odnośnie cyfrowego wskaźnika?

Można dużo pozmieniać. Najlepiej poustawiać każde pole co 7 litrów. można ustawić przy ilu litrach zaświeci się rezerwa.

 

W dniu 20.12.2021 o 19:28, Sadam49 napisał:

Niestety nie mam pojęcia czy gdy zgaśnie nam ostatni (ósmy kwadracik) to czy auto gaśnie czy nie, teoretycznie po zniknięciu tego kwadracika pozostają ~4 litry paliwa. Jeśli auto gaśnie to najprawdopodobniej jest to zabieg producenta aby nie wysuszyć zbiornika, żeby pompa nie zaciągnęła syfu i powoduje to zostanie tych czterech litrów w zbiorniku wtedy faktycznie rezerwa wynosiłaby 4 litry, bo 4 pozostałe są niewykorzystane.

Producent przewidział jazdę do ostatniej kropli bo licznik nie wyłącza silnika a tylko licznik odczytuje stan paliwa. Pompa niezależnie od stanu paliwa i tak zasysa paliwo z samego dna i nie wie czy tam jest syf czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aniewa napisał:

Najlepiej poustawiać każde pole co 7 litrów.

Czemu akurat co 7 litrów? Dla łatwości późniejszych wyliczeń czy będzie to miało związek z czymś innym? Czy ewentualnie posiadasz instrukcje jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!