Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala - Renault Megane III 1.6 16V 110KM 81KW


Bibkojad

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Posiadam Renault Megane z 2010 roku 1.6 16V 110KM 81KW. 

Auto paliło za strzał w największe mrozy tej zimy, aż po zostawieniu w garażu podziemnym na noc. Następnego dnia rano nie odpaliło. 

Akumulator wskazuję 12.5V, słychać, ze silnik kreci, ale nie odpala. Po włożeniu karty słychać kliknięcie pod maską (chyba załącza się pompa paliwa?).

Dzisiaj udało mi się zapalić auto na dosłownie sekundę z pedałem wciśniętym w podłogę ale jak załapało i puściłem gaz to auto zgasło. 

Paliwa w zbiorniku mam paliwa ponad rezerwę (z moich wyliczeń gdzieś blisko 10 litrów, może z litr czy dwa mniej).

Próbowałem odpalić z dwóch różnych kart z tym samy efektem. Niestety nie posiadam komputera aby odczytać błędy (standardowe sprawdzanie przed uruchomieniem nie wskazuje problemów).

Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale raz na jakiś czas (może z raz na dwa miesiące) wyskakuje błąd aby sprawdzić poduszkę powietrzną kierowcy. 

Jakieś wskazówki, podpowiedzi co i jak sprawdzić? Jestem kompletnie zielony jest chodzi o mechanikę samochodową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na chwyconą przepustnice .Dojdz do niej  ściągnij waż z niej uchyl klapkę wkładajac delikatnie np śrubokręt  i odpal .Jak zagra wyczyść ją preparatem  do gażników  i przepustnic chociażby od strony rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wygląda na czujnik położenia wału.  Jak odpala z wciśniętym pedałem gazu i nie trzyma wolnych obrotów to czujnik wału.  Może jego wiązka. Jest pod obudową termostatu. Nie widać od góry, ale można wyczuć dłonią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bibkojad napisał:

Akumulator wskazuję 12.5V, słychać, ze silnik kreci, ale nie odpala.

Istotne ;

  - jakie napięcie ma akumulator w momencie rozruchu?

  - czy kręci z prędkością > 200 obr/min?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2022 o 20:20, marekwodniak napisał:

Mi to wygląda na chwyconą przepustnice .Dojdz do niej  ściągnij waż z niej uchyl klapkę wkładajac delikatnie np śrubokręt  i odpal .Jak zagra wyczyść ją preparatem  do gażników  i przepustnic chociażby od strony rury.

 

23 godziny temu, marekwodniak napisał:

Ja tak miałem kiedyś ale w  Skodzie żadnych błędów nie było .I to była przepustnica  preparat kosztuję ponad 12 zł.

Rozebrałem przepustnice, wyczyściłem, wszystko spiąłem jak było i dalej nie pali. Możliwe ze jednak pompa paliwa, czujnik wału albo świece. 

Akumulator pod obciążeniem pokazuje 10.5V, więc spadek prawidłowy. 

 

Idzie na warsztat. 

Edytowane przez Bibkojad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

- czy kręci z prędkością > 200 obr/min?

A jakie ma to znaczenie przy benzynie 1.6?

Daj mu plaka to będziesz wiedział czy mechanika czy elektryka, jeśli coś kumasz oczywiście.

Edytowane przez krzychu73
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto już jest sprawne, ale jeszcze jest w warsztacie. Okazało się, że świece były gówniane i zalewało silnik. Po wymianie świec zapaliło za strzał. Auto zostaje do poniedziałku aby zobaczyć jak odpala na mrozie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!