Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie na zimnym silniku _ GAZ - 1,6 110KM, Przebieg 55 tyś. - Memagan IV


z1gadek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jestem nowy, bardzo dziękuje za przyjęcie do grupy. 

Samochodem jeździ żona, ale pozwoliłem sobie go przetestować objawy :

- Po odpaleni nie równomierna praca silnika na zimnym silniku. Jak się przełączy na GAZ jest lepiej po 10 min. Na początku też nierównomiernie pracuje ale nie aż tak jak na benzynie. 

- Po odpaleniu po chwili gaśnie ( ok 2min ), częściej się to zdarza gdy samochód jest pochylony. Mianowicie mam dość wysoki pochył na podjeździe ok 15-20% potrafi zgasnąć kilka razy. Jak jest pochylony to również ma problemy z odpaleniem. Na równej powierzchni tego nie zaobserwowałem. Często się dzieje tak że jak jest zimny i jechałem dojeżdżałem np. do świateł i gasł. 

- Pojawia się często również kontrolka - skontroluj układ  wtrysku paliwa. 

- Samochód nie ma mocy normalnie jedzie jak żółw miałem wrażenie że nie palił na wszystkie wtryski 

Byłem u gazownika.

- Poregulował i wymienił filtr powietrza. Diagnoza - faktycznie samochód nie palił na wszystkie wtryski. Regulacja przepływu powietrza. 

- Niestety problem dalej występuje. Mam wrażenie że po wizycie samochód wcześniej przełącza się na gaz. Gazownik chyba zmienił temperaturę przełączania na gaz. Niestety problem nadal pozostał.

Proszę o wsparcie co może być przyczyną takiego zachowania. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aniewa zmienił(a) tytuł na Memagan IV - Gaśnie na zimnym silniku _ GAZ - 1,6 110KM, Przebieg 55 tyś.
  • Prezes zmienił(a) tytuł na Gaśnie na zimnym silniku _ GAZ - 1,6 110KM, Przebieg 55 tyś. - Memagan IV
W dniu 17.01.2022 o 05:48, jabrze napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes 

Czyli kolejna wizyta u gazownika? Nie jestem niestety mechanikiem. Sam tego nie zrobię. Niestety ostatnia wizyta nie przyniosła rezultatu a to był najlepszy ponoć gazownik w okolicy. Sprawdził szczelność instalacji, ale kto to wie czy dobrze. Bo nadal jest duży problem. Gaz to instalacja BRC zakąłdany w salonie Renault. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@z1gadekosobiście skorzystałbym w pierwszej kolejności z pomocy mechanika, a nie gazownika. Trzeba wykryć miejsce wycieku płynu (jeśli to trójnik to dziwne że gazownik nie sprawdził montażu instalacji) i zająć się układem zapłonu świece, cewki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, z1gadek napisał:

Po odpaleni nie równomierna praca silnika na zimnym silniku. Jak się przełączy na GAZ jest lepiej po 10 min.

Na początku też nierównomiernie pracuje ale nie aż tak jak na benzynie. 

Zakręć gaz na butli - obserwuj,

Godzinę temu, z1gadek napisał:

Sprawdził szczelność instalacji, ale kto to wie czy dobrze. Bo nadal jest duży problem.

Gaz to instalacja BRC zakładany w salonie Renault. 

Z pewnością po wizycie - jest szczelność,

Instalacja BRC;

  - nie każdy gazownik ją zna,

  - nie każdy ma autoryzacje BRC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzenie jest bardzo prostą czynnością do zrobienia samemu, ale prędzej trzeba znaleźć miejsce ubytku. Jeśli to nie przyniesie sukcesu można pomyśleć o układzie zapłonowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest nadzieja,  że to nie jest instalacja Brc. W pH II  to chyba nie ma silników 1.6

Tylko gazownik i nie jeździć na gazie, w przeciwnym razie źle się to dla budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!