Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypięty przewód. Zatrzymania auta na drodze. Wylanie paliwa na pasek.


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz doznałem zatrzymania auta podczas jazdy. Silnik zagasł. Próba odpalenia...nic i kontrolka odłączono ESP.  Wyszedłem pod autem kałuża (nie wiedziałem jeszcze czego). Podniosłem maskę i oczom mym ukazał się wypięty przewód paliwowy. Miesiąc temu zmieniałem uszczelnienie wału korbowego z wymianą paska. Może niedokładnie wpięli, ale miesiąć auto jeździło, więc dziwne. Wpiąłem przewód. Auto odpaliło. Pojechałem 10km do domu. Nie wiem teraz czy to było mądre czytając fora o samozapłonach. Silnik i pasek trochę jest zalany benzyną. Co radzicie? Odczekać parę dni przed ponownym uruchomieniem? Umyć silnik wodą? i ten zapięcie tego wężyka lepiej wymienić, wzmocnić trytką? (po wpięciu wydaje się siedzieć pewnie).

WhatsApp Image 2022-01-20 at 00.30.41.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk musi dobrze wskoczyć w swoje miejsce, czyli do kliknięcia i próba czy dobrze trzyma. 

Przecież benzyna już sama odparowała :!: Po co chcesz zalewać silnik a przy okazji nie wiadomo co jeszcze wodą ? 

Ja czasem właśnie benzynką lub płynem w spray do czyszczenia hamulców przemywam, jak mi deczko jakiegoś oleistego płynu kapnie. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Pierwszy raz coś takiego mam, więc nie wiem jak to ogarnąć. Było ciemno, ale widziałem ewidentnie zalany pasek, więc i alternator musiał być zalany benzyną. Wodą faktycznie słaby pomysł. Wężyk dobrze trzyma. Nie pamiętam czy było kliknięcie. Ta zielona blokadą można lekko poruszać (jest luźna) więc chyba zaskoczyła. Rozumiem, że chcąc wypiąć trzeba ją wcisnąć z dwóch stron. Boję się takiej sytuacji ponownie, bo to ryzyko wypadkowe więc zaczepie to jeszcze trytką.

Jak to się wypięło, a potem jeszcze próbowałem odpalić, przygazować to nie doszło do jakiegoś zapowietrzenia układu? 

wezyk.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś pierwszym któremu ten wężyk się wypiął. Warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu. Masz pompę paliwa w zbiorniku i nie ma mowy o zapowietrzeniu układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zwrócić uwagę, że zielone przyciski muszą wyskoczyć z dwóch stron. Przed odpaleniem samochodu można swobodnie przesuwać złączką, ale po zgaszeniu żeby zdjąć to trzeba mocno przycisnąć do króćca, żeby udało się wcisnąć zielone przyciski i wysunąć w kierunku przeciwnym.

Przyczyną wyskoczenia złączki zasilania są wcześniejsze prace przez mechanika (wsunięcie złączki z wyskoczonym tylko z jednej strony przyciskiem). Spotkałem takie Clio i Megane. Próbowałem siła wyciągnąć, ale mi się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jabrzeNIe bardzo rozumiem: Przed odpaleniem złączka jest ruchoma, a po zgaszeniu nie?

Ten drugi przycisk jakby styka się z drugim przewodem. Z Twojego opisu wynika, że to raczej niemożliwe, że to to spowodowało wypięcie. 

Dołożyłem jeszcze trytkę zapięta o czarny chwytak na te przewody, ale rozumiem, że jak mam te zielone przyciski na zewnątrz jak na zdjęciu to przewód wpięty?

Żeby odpiąć to trzeba docisnać złączke do środka, wtedy wcisnąć oba zielone przyciski i dopiero wtedy wyjdzie?

1860226033_WhatsAppImage2022-01-20at15_27_36.thumb.jpeg.68f60fefc834a193eb11156828aa96d6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!