Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błędne wskazanie temperatury - czujnik temp. zewnętrznej


Rekomendowane odpowiedzi

Leon zapoznaj się ze schematami, które zamieściłem w pierwszej odpowiedzi w tym temacie.

Raczej mało prawdopodobne, że wina leży w bezpieczniku.

Czujnik temperatury (termistor) podłączony jest do modułu 1122 dwoma przewodami (oznaczonymi 6BC i 6BD)

Moduł 1122 wysyła informacje o temperaturze przez magistralę CAN do głównego komputera 645

Ja bym zmierzył ciągłość obwodów 6BC i 6BD oraz zmierzył rezystancję miedzy (pinami 15 i 35) wtyczki wchodzącej do modułu 1122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem dziś w innym ASO Renault i tam na wejściu po przedstawieniu objawów powiedzieli, że to na pewno sam czujnik bo już mieli taki przypadek. Wszystko wyszło 163zł czujnik plus wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz dalej nie masz pewności co kupisz a kwota zaporowa nie jest zważajac, że po kupnie tylko to było do roboty. Kupione zostały dywaniki gumowe na zime, wymienione przednie wycieraczki i teraz tylko paliwo lać i robić wkońcu km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. jak w temacie miałem problem ze wskazaniem temperatury zewnętrznej, wskazania +40; + 50C . Kupiłem zamiennik na allegro za 30 zł, wczoraj rozebrałem lusterko wstawiłem nowy czujnik, polutowałem i teraz temperatura wskazuje jakieś 5 stopni za dużo... Czy to wina tego zamiennika czy jeszcze jakaś przyczyna może być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Możecie mi podpowiedzieć jak dostać się do tego czujnika?

Wiem że jest w lusterku - czy najprosciej zdjąć szkło czy jest inny sposób?

 

Dodano: 23 lip 2014 - 11:55

Ok czyjnik juz wymieniony.

Kupiłem na Allegro za 35zł z przesyłką.

Troszkę dłubania troche było bo czujnik oczywiście jest na samym dnie więc trzeba wszystko zdemontowac ale już wszystko działa jak trzeba ;)

Edytowane przez krism84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Odgrzebie temat w związku z wpływem działania czujnika na klimatyzację. Ostatnio wyjąłem oryginalny wyświetlacz od radia, a co za tym idzie odpiąłem kostkę doprowadzającą sygnał z czujnika do wyświetlacza. Po tym zabiegu mam wrażenie że klima w trybie AUTO jakby słabiej ciągła. Czy ten czujnik ma wpływ na działanie climatronica czy tylko mi się wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie czujnik ma wpływ na działanie klimatyzacji automatycznej. U mnie czujnik wariuje (pokazuje 50 - 59 stopni, powyżej wskazania znikają zupełnie) i przez to klima chłodzi o wiele za mocno. Nawet po uruchomieniu samochodu sprężarka załącza się na najwyższych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet po uruchomieniu samochodu sprężarka załącza się na najwyższych obrotach.

Niby jak? Sprężarka napędzana jest paskiem akcesorii i kreci się z prędkością obrotową silnika, im wyższa prędkość obrotowa silnika tym sprężarka szybciej się kreci. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator (na chłodnicy) czy dmuchawa? Bo to dwie różne sprawy.

Jeżeli masz climatronicka i ustawionego masz go na auto, to po uruchomieniu silnika, przy wysokich temperaturach, nawiew włączy się na najwyższe obroty. Automat będzie się starał obniżyć temperaturę w kabinie do zadanej temperatury.

Wentylator na chłodnicy, przy działającej klimatyzacji(nie ważne manualnej czy automatycznej) zawsze się włącza na I-szy bieg. Jeżeli się włącza sie na II-gim biegu to coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator na chłodnicy uruchamia się na najwyższym biegu. Wg mnie ma to związek z błędnymi wskazaniami czujnika temperatury zewnętrznej. Uruchamianie wentylatora na chłodnicy na najwyższych obrotach zbiegło się w czasie z uszkodzeniem tego czujnika. Dodatkowo jeżeli wcześniej zadowalające było ustawienie temperatury na climatronicku na 21 stopni to teraz nawet przy 23 jest za zimno. Dlatego uważam, że uszkodzenie tego czujnika ma wpływ na działanie klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, mam takie pytanie.

W mojej M3 nie pokazuje mi temperatury jaka panuje na zewnątrz. Skąd mogę wiedzieć czy ta funkcja powinna w ogóle być? Mam dołożoną nawigację i w miejscu gdzie powinna być temp. (prawy dolny róg) jest pusto... Nie wiem czy to elektryk czegoś nie namieszał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!